Машко со долга коса ?

La Española

Лекот е отров!
Член од
1 февруари 2007
Мислења
1.808
Поени од реакции
556
Ооо колку даа :vozbud: Долга косааа кај машко :drk:
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.654
Поени од реакции
9.891
па ја иначе иам дуга коса.....од 5-6 почнав така да носам.....али не многу ....(нз сеа да објаснам колку долга):kesa:...........и така боље ми стои......бар ја така мислам:toe::toe:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Мене искрено попривлечни ми се машки со кратка коса. Посимпатични, посекси некако. Ама има машки на кои одлично им стои долга коса. Ок е, ама како се останато, треба и да одржува квалитетна.:smir:
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Сакам машко со кратка коса, никогаш не ме привлекувале со долга коса момци.
Кратка црна мх мх мх:pipi:
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
Неможам да поднесам долга коса кај машко грда ми е глетката некако
 

By Me

BLAH....
Член од
10 февруари 2008
Мислења
1.121
Поени од реакции
29
јас порано имав долга коса и дека бев таков слаб сите ме мислеа дека сум женско:vozbud: и се ишишав, па сега пак не се шишам...летоска бричот или ако идам негде на одмор може да се средам малце ама сега не се шишам....
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
...е секси, ама единствено под услов да има мажествен изглед и долгата коса да е во комбинација со брада.

Во обратен случај (бејби фејс мазни мажи) обично ги прави да изгледаат исфеминизирано.

Ова да.


Ова не.


Не им стои на секакви мажи.
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
леле да !:pipi: дефинитивно сум за нормално долга коса,типците се послатки на некој начин (ако им стои, нормално) али воопшто не ги сакам оние со подолги од на женските..Ко некои металци и сл. Не дека сум против нив или нешто, ама едноставно неможам да поднесам таков фриз =)
мн се 80s -90s :wink:
Шо ни фали бе х) Ја иам до под рамена, а сакам до лакти негде да ја пуштам :)
А да не имаш ти прикриени хомосексуални чуства, па уствари си барас девојка :vozbud:
А шо сеа, сите мој женски лезбејки биле??? Или машки шо сакаат женски со кратки коси педери се?

Иначе ваква коса ќе иам ја зашо така ми е виткана па ќе биде х)


Или


:pipi:
A oва е више предугачко :pos2:



Ете и од мене слика х) Ја сум тој со долгата коса де х)

 

Illusionist

Осквернатор
Член од
15 јануари 2008
Мислења
49
Поени од реакции
0
...е секси, ама единствено под услов да има мажествен изглед и долгата коса да е во комбинација со брада.

Во обратен случај (бејби фејс мазни мажи) обично ги прави да изгледаат исфеминизирано.

Ова да.


Ова не.


Не им стои на секакви мажи.
вториов е :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2: па добро сеа, има различни видови на долга коса, не мора да значи дека ко вториов би изглеало тоа :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.546
Поени од реакции
6.219
сериозно размислував да пуштам долга коса и да ја офарбам бела(како бекам)многу ми се свига каква коса имаше) :vozbud:
 

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
долга коса, ама како момциве на сликиве:wub:




 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.467
Поени од реакции
5.439

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
Toа второто не е долга коса пред се! Значи се мисли на долга-долга! А не тоа! х) И твое си е дали ти се свиѓа или не! Ја ќе си ја носам долга и ќе ја пуштам ко тој горниот од тоа мене шо си ме цитирал... до сеа сум стигнал ко на втората цитирана слика х) Ко шо можете да видите х)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom