Циркуз во струмица - уапсени сторителите на случајот - Колата на Трајковски

Б

Бат Елохим

Гостин
КОГА КОПАШ ГРОБ НА НЕКОЈ ПРВО ИСКОПАЈ СИ СВОЈ...
СО СВОЈ СТАП ПО СВОЈА ГЛАВА........ гнасни и мизерни методи.... се ме потсека кога во струмица се шетаа лугето (силеџии)во црно ,коли без табли ,со пукање и тепање... НИ ТОГАШ НЕ ПОБЕДИВТЕ.... затоа на 22 Март бонева ке замине во историја(за жал онаа лошата) ...
Струмица во срцето
мене ми е многу познат случај кога вакви типци го бркаа дечкото на Гонца... една од керките на Мојсеј... а бе катастрофа.... па чепатење, па заканување, па шофери и триста ку*ци...арно го снашло море....
се опарија мамата... а и крајслерите кој ги донесе....жив криминалец е тоа створење.. па ќе се вади со брат му.... срамота бе!
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Претерувате со политиката....Дечкиве која ја украле колата на Мојсеј предходната вечер украле Рено 4 го возеле по цел град и го оставиле здарво и живо ..Колата на Мојсеј заглавила во калта во паркот па веројатно заради тоа и направиле редизајн...мислам дека после ова нема потреба да се бараат виновници меѓу партиите..ама норамлно тоа ќе биде искористено за неколку поени пред 22-ри..
п.с. Клучевите од автомобилот биле во бравата..
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
Претерувате со политиката....Дечкиве која ја украле колата на Мојсеј предходната вечер украле Рено 4 го возеле по цел град и го оставиле здарво и живо ..Колата на Мојсеј заглавила во калта во паркот па веројатно заради тоа и направиле редизајн...мислам дека после ова нема потреба да се бараат виновници меѓу партиите..ама норамлно тоа ќе биде искористено за неколку поени пред 22-ри..
па самиот Мојсеј и Бонева направија ПолитикА од целиот случај

ни криви ни должни беа обвинети сдсм-струмица...

секој оној кој барем малце држи до честа КЕ СЕ ИЗВИНИ

:nenene:но не ни ВЕРНИКОТ И БОНЕВА наводната праведна и честита кандидатка:nenene:
 

Славјански

Антички Словен
Член од
2 мај 2008
Мислења
5.644
Поени од реакции
1.346
Како бе малолетни членови на партија ?
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Малолетници го демолирале автомобилот на Мојсеј Трајковски

Со ова паѓаат злобните обвинувања на Силвана Бонева и на Трајковски против мене и тие треба јавно да се извинат, изјави вчера градоначалникот Зоран Заев


За вандалскиот чин од минатиот петок полицијата им поднесе кривични пријави на Ѓ.Д. (17), Ј.Д.(18), М.М.(16), К.Ј.(16) и против дваесет и двегодишниот Ф.Т., сите познати деликвенти од Струмица и крадци.

Со ова паѓаат злобните и лажни обвинувања на Силвана Бонева и Мојсеј Трајковски, кои виновниците ги побараа во луѓе блиски со Зоран Заев. Се надевам дека и двајцата ќе бидат доволно доблесни јавно да се извинат за лажните обвинувања. Не поради мене, туку поради вознемирените граѓани на општина Струмица - изјави Заев.Кандидатот за градоначалник на Струмица од ВМРО-ДПМНЕ, Силвана Бонева, кусо изјави дека треба да се почека целосно да заврши истрагата за да се виделе евентуалните нарачатели и мотивите на сторителите на овој гнасен чин.Братот на поранешниот претседател Борис Трајковски, Мојсеј вчера не сакаше да го коментира новиот развој на настаните објаснувајќи дека денеска ќе даде официјална изјава.

http://www.dnevnik.com.mk/?ItemID=2777A780B058E84AA2D01DA545C532C5
 
Член од
8 март 2009
Мислења
17
Поени од реакции
1
Ti neznaeshe deka vo DPMNE imaat po 16 godini reketari?

Се гледа дека ти се знаеш. Никаде не се спомнува дека се членови на ВМРО-ДПМНЕ. А околу рекетарите, да не се вреѓаме. Во Струмица секоја вечер комуњарите прават проблеми околу лепењето плакати, околу делењето на ракламиот материал на Силвана Бонева. СДСМ (барем во Струмица) не се оние наивни души како што ги преставува АБОЛИЦИРАНИОТ ЗАЈАК.
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Џабе се вадите,сигурен сум дека внукот на Бонева не е од СДСМ.
 
Член од
8 март 2009
Мислења
17
Поени од реакции
1
Џабе се вадите,сигурен сум дека внукот на Бонева не е од СДСМ.

Па ако внимателно ѓи читаш коментариве на форумот, ке видиш дека има внук на Бонева кој плука по неа цело време. :tapp:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Па ако внимателно ѓи читаш коментариве на форумот, ке видиш дека има внук на Бонева кој плука по неа цело време. :tapp:
Епа кога и сопствените и се внуци против неа,можам да замислам што човек е. :)
 
V

Viktoranius

Гостин
А брат му бил ли уклучен у тај бизнис или?
Нема врска, брат му е мирно дете. И брат му беше ист како него, ама ако се сеќавате пред 4-5 години сообраќајката со Дарко (нека почива во мир) што ја направи, одтогаш е многу смирен, и има и психички последици.
 
Член од
22 февруари 2008
Мислења
1.647
Поени од реакции
45

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Е како бе може малолетни да се удбаши и косовци ?

BTW, по весниците пишува, не дека се членови, туку блиски до некоја политичка партија.:toe: Еве читај.
Наследно бе,како можи?Ете така наследно,народот рекол дека крвта не е вода.Удбашите и КОСовите во Македонија наследно си ги префрлаат своите ингеренции,без разлика каде ќе членуваат нивните деца,дали ќе бидат криминалци или професори,тие наследно си стануваат Удбаши и КОСови.:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom