Циркуз во струмица - уапсени сторителите на случајот - Колата на Трајковски

Б

Бат Елохим

Гостин
Па сигурно не со аболиција или помилување.
е добро де. знам дека не може да помилува! :) тогаш како? мора да се со пресуда.. замена на казната со условна.. нешто така... затоа што Бонева барем според мене не е некој јак фактор у државава...:toe:
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
е добро де. знам дека не може да помилува! :) тогаш како? мора да се со пресуда.. замена на казната со условна.. нешто така... затоа што Бонева барем според мене не е некој јак фактор у државава...:toe:
Ти ко од вчера да си па незнаеш на кој принцип функционира нашето судство :)
 
Б

Бат Елохим

Гостин
Ти ко од вчера да си па незнаеш на кој принцип функционира нашето судство :)
а бе сите знаеме како функционира... ама барем на а1 или на канал 5 ќе слушневме.... или не било важен настан за моронските новинари...:toe:
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Началникот на полицијата во Струмица е член на ВМРО. Така да тој нема шанси да каже младите што го уништија возилото дека се членови на ВМРО, дека се нивни супортери и дека едниот е внук на Бонева....:toe:
Аман бе по 16 години имат биле членови на ВМРО тии за пари и мајката ќе си га утепат не е битно на коо партија се членови...
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.337
Поени од реакции
5.475
UDB-ashi , Kosovci , ahahaha , sto ti e politika , i svoja raka ke secat , samo da dobijat glas poveke , tphuu ( nemojte da me kaznite za plukanjeto).
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.680
Поени од реакции
266
koe vmro...koe sds....vo sve mesate partii a koj e Mojsej Trajkovski,jasno li vie pozadi ova ime sto se krie:tapp:
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Ај некој нека ги напише иницијалите на сторителите и годините на сторителите... неможам да ги најдам:uvo::uvo::uvo:
 

GIS

Член од
21 октомври 2007
Мислења
881
Поени од реакции
154
како е можно Бонева бе некого да извади од затвор!!! Која е Бонева жити се!?!?!
Devojko ne me zanima,ti ja kazuvam vistinata,nema sto da lazam...so politika ne zamaram,ama dosta sum zapoznaen so slucuvanjata vo sr...postirav zatoa sto vidov eden kup lagi "platenici" sto nema vrska
Koj e na vlast vo mk devojko VMRO? Boneva e vlasta razbiras....pogresiv so nesto,deckoto ne bese vo zatvor,tuku vo pritvor,no ke bese osuden za mnogu krimi..dela....taa go oslobodi neznam od koj pricini,nema sto poveke da se diskutira na ova..
pozdrav
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Смеат ли малолетници да бидат членови на партии?
Симпатизери и членови е различно!
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Смеат ли малолетници да бидат членови на партии?
Симпатизери и членови е различно!
За членови...мислам дека треба да се полнолетни
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
За членови...мислам дека треба да се полнолетни
Го знам тоа......но гледам дека овде многу го забораваат тој факт и дотичните малолетници ги зачленија во сите можни партии.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Ах бугаркичко,ти пропадна уште еден обид за збирање гласови.:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom