Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
ОБН е исклучена од кабловските оператори, така да и да даваат, никаква корист од истото .
Кај кого како :baeh:

П.С. Овие формацииве на Син се доста добри, Снајдер најверојатно ќе дојде, а Касано ако пристигне ќе биде повеќе од добро, отсекогаш ми се свиѓала играта на Касано и сакам да го видам во црно-синиот дрес.

П.П.С. Кој сака нека дојде кај мене, иам 100 опции на тв да ја гледам Интер xP
 

Ibracadabra

Волшебник
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.299
Поени од реакции
65
Формацииве се како да почнуваме со 0-2 и да бркаме резултат.. Јас не памтам дали некогаш сум го гледал Мурињо да стартува со 3 напаѓачи, освен ако не мислите ова да ни биде формацијата после 70 минута и негатива од неколку гола.. :smir:
Инаку во нападот ги имаме Ето, Милито и Балотели. Покрај нив го донесовме Арнаутович, а изгледа немаме намера да го продадеме Суазо. Некако Касано не ми изгледа изводлив во оваа ситуација..
А работава со плеј се влечи дали се влечи.. Како стоногалка.. Уште само 45 часа до почетокот на првенството.. :jaj:
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.410
Поени од реакции
6.546
Исто ко со Кварезма лани, Морати тврдеше дека ништо не било комплетирано, дури и рече дека Кварезма најверојатно нема да дојде во Интер па наредниот ден воала, пристигна .
Кога се во прашање Интер и трансферите, поголема е веројатноста некој играч да дојде во период кога тимот тоа го негира . . . бар во минатото така било :) .

Kaсано ке одржел пресконференција во Петок и ке говори за својата иднина, најевројатно ( ja осеќам ке е нешто ирелевантно за нас, а релевантно за фановите на Сампдорија ) .
Е сега низ нетов кружи прашање, од кога играчите организирале свои пресови ? Последните кои јас ги памтам, биле онаа на Робињо по која замина во Сити и онаа на Киву на која се прости од фановите на Рома и замина во Интер .

Добро изгледаат, а ?





To good to be true :tv:

p.s. Место Сантон, Занети .
на местото на Мота треба да биде Мунтари!
докажан е и знае што прави а Мота со себе освен ветување за добра игра не носи ништо друго!
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Mota ке ни биде тајно оружје за ЈуБентус :A Ионака секоја утакмица по 2-3 гола им дава :pos2::pos2::pos2:
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.693
Поени од реакции
6.209
Исто ко со Кварезма лани, Морати тврдеше дека ништо не било комплетирано, дури и рече дека Кварезма најверојатно нема да дојде во Интер па наредниот ден воала, пристигна .
Кога се во прашање Интер и трансферите, поголема е веројатноста некој играч да дојде во период кога тимот тоа го негира . . . бар во минатото така било :) .

Kaсано ке одржел пресконференција во Петок и ке говори за својата иднина, најевројатно ( ja осеќам ке е нешто ирелевантно за нас, а релевантно за фановите на Сампдорија ) .
Е сега низ нетов кружи прашање, од кога играчите организирале свои пресови ? Последните кои јас ги памтам, биле онаа на Робињо по која замина во Сити и онаа на Киву на која се прости од фановите на Рома и замина во Интер .

Добро изгледаат, а ?





To good to be true :tv:

p.s. Место Сантон, Занети .
леле си го заборавил занети па после ти текнало на него како бе капитенот да го заборавис хехе легендата на интер поз до тебе
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.305
на местото на Мота треба да биде Мунтари!
докажан е и знае што прави а Мота со себе освен ветување за добра игра не носи ништо друго!
мунтари игра прв тим па што сака нека е .... мурињо без чукаре кое ќе ора на терен не почнува утакмица , инаку се надевам дека брзо ќе се среди работата со снајдер малце не ми е по мерак заради склоноста кон повреди ама тоа е иако ме чуди што имаше играчи ко ВдВ на пример кои многу полесно би добиле а би биле одлични на позиција плеј. внимание мми привлече и трампата баптиста/суазо и мансини на позајмица плус 7 мил за бурдисо колку да не сака да си оди овој играч ова е одлична понуда зашто во баптиста добиваме одличен универзалец плус ми е еден од поомилените играчи го посакував во тандем со адри кога беше на врвот е тоа бил во буквална смисла ѕверски напад
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.033
Поени од реакции
1.146
Уште по првите шпекулации кои го поврзуваа Касано со Интер јас кажав дека најголема желба сезонава ми е да го видам во дреот на Интер!

Има логика во тоа што го кажа Syn. Сигурно дека не вика прес замо за да каже дека останува во Сампдориа бидејќи тоа го знаеме од изјавите до сега.
Заминувањето на Ето отвара простор за уште еден шпиц а до тогаш Касано би играл позади Ето и Милито.

Снајдер + Касано во овој тим и не знам уште што може да се направи подобро :)
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Уште по првите шпекулации кои го поврзуваа Касано со Интер јас кажав дека најголема желба сезонава ми е да го видам во дреот на Интер!

Има логика во тоа што го кажа Syn. Сигурно дека не вика прес замо за да каже дека останува во Сампдориа бидејќи тоа го знаеме од изјавите до сега.
Заминувањето на Ето отвара простор за уште еден шпиц а до тогаш Касано би играл позади Ето и Милито.

Снајдер + Касано во овој тим и не знам уште што може да се направи подобро :)
"In before the Ibracadabra's"


Ибра да останеше :pos2::pos2::pos2::pos2:









NOT ! ! !
 
К

кременко

Гостин
незнам што се виделе толку добар играч во касано тоа не ми е јасно само
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.504
Поени од реакции
58.913
Ѕвер е Касано ама џабе го вртиме во муабет, чисто да помине времето додека бидне трансферот со плејот. Не верувам дека ќе дојде во било каква комбинација. Инаку познато им е на сите дека Касано имаше проблеми со темпераментот и тоа е главна причина што не направи инзвонредна кариера во големите клубови. Но, да имаше тренер како Жозе некаде по пат во неговата кариера (зборувам за неговата психологија и однос со играчите), веројатно ќе го извадеше максимумот.

Како и да е, би било добро, но мислам дека во моментов е нереално. Ми се чини дека Интер ќе ги заврши преговорите за Снајдер и со тоа ќе се стави крај на трансферите.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.734
Поени од реакции
43.992
леле си го заборавил занети па после ти текнало на него како бе капитенот да го заборавис хехе легендата на интер поз до тебе
Сликите се ископирани од forzainter форумот, мислам дека е очигледно тоа кога ке ги погледнеш ( доле десно ), аман .
Затоа доле е ставен од мене на местото на Сантон, не сум јас автор на истиве . :wink:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.537
Поени од реакции
14.266
Повторно Интер се поврзува со доведување на Ван Дер Варт. Најверојатно ако не успеат да го донесат Снајдер, Ван Дер Варт ќе биде втора опција.

Inter wants to 'steal' Van der Vaart
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.410
Поени од реакции
6.546
Ја викам 2цата треба да се земат , боље имати него немати ...
ja викам кога веќе зимаме додека е отворен пазарот да си земеме едно дестина петнаесет души и така 31 ни се малце барем да имаме 45-46 дури тогаш не ни бега тројна титула!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom