Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.540
Поени од реакции
4.068
Ќе даваат ли Италијанско на ОБН и оваа сезона???
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.797
Поени од реакции
44.286
ОБН е исклучена од кабловските оператори, така да и да даваат, никаква корист од истото .
 
К

кременко

Гостин
на сателит оди слободна мислам дека е на амос и си немаш мака , али нема да дават серија А оваа година
 
К

кременко

Гостин
Паолило: Снајдер? Трансферот сеуште не е комплетиран

Директорот на Интер, Ернесто Паолило вели дека трансферот на Весли Снајдер од Реал Мадрид не е комплетиран

Медиумите од Италија утрово објавија дека Весли Снајдер е многу блиску до преселба во Интер откако двата клуба начелно постигнале договор за комплетирање на зделката вреден 15 милиони евра.


Неколку часа подоцна и агентот на Холанѓанецот на медиумтие им откри дека постои договор помеѓу двата клуба но Весли Снајдер сеуште размислува што да направи.


Запрашан дали поранешниот играч на Ајакс е веќе играч на Нероаѕурите, директрот на Интер, Ернесто Паолило вели дека сеуште ништо не е комплетирано.


“Дали зделката на Снајдер е комплетирана? Апсолутно не.” – рече Паолило.


“Кога ќе има нешто официјално медиумите ќе бидат известени, но во моментов нема апсолутно ништо дефинирано и комплетирано.”


“Ќе видите.”
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.797
Поени од реакции
44.286
Исто ко со Кварезма лани, Морати тврдеше дека ништо не било комплетирано, дури и рече дека Кварезма најверојатно нема да дојде во Интер па наредниот ден воала, пристигна .
Кога се во прашање Интер и трансферите, поголема е веројатноста некој играч да дојде во период кога тимот тоа го негира . . . бар во минатото така било :) .

Kaсано ке одржел пресконференција во Петок и ке говори за својата иднина, најевројатно ( ja осеќам ке е нешто ирелевантно за нас, а релевантно за фановите на Сампдорија ) .
Е сега низ нетов кружи прашање, од кога играчите организирале свои пресови ? Последните кои јас ги памтам, биле онаа на Робињо по која замина во Сити и онаа на Киву на која се прости од фановите на Рома и замина во Интер .

Добро изгледаат, а ?





To good to be true :tv:

p.s. Место Сантон, Занети .
 
К

кременко

Гостин
сиена-милан
јувентус-киево

тоа се преносите на телма, ако има само по два преноси ништо нема да напраат
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.797
Поени од реакции
44.286
Епа нема ниеден натпревар од 15 часот, два се од 18, од кои едниот е во Сабота а другиот Недела, останатите сите се вечерни .

Јебига, на стрим ке ја изгледаме првата победа на Интер и тоа е тоа . :wink:
 

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.652
Поени од реакции
714
@ Syn

А од кај ова со Касано? Шпекулира некој?

Искрено и мене така ми мириса цело време, само не у комбинација со Снајдер... т.е. само Касано дека ќе стигне.

Така ми мириса... иако у моментов шансите се минимални.

Башка у Сампдорија вчера стигна Семиоли...
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.797
Поени од реакции
44.286
@ Syn

А од кај ова со Касано? Шпекулира некој?

Искрено и мене така ми мириса цело време, само не у комбинација со Снајдер... т.е. само Касано дека ќе стигне.

Така ми мириса... иако у моментов шансите се минимални.

Башка у Сампдорија вчера стигна Семиоли...
Aбе ја постирав линк во кој се најавува прес на Касано, мада ја мислам дека дечкото само ке збори за Сампдорија и за неговиот престој таму нареднава сезона, бар тоа е мое мислење .

Иако реков, ситуацијава со пресот ми е слична ко онаа со Киву и Робињо, кога направија пресови и си заминаа од клубот, башка Семиоли потпиша за Сампдорија па ништо чудно од никаде да излезе и овој евентуален трансфер на Касано, нормално во замена за дел од играчкиот кадар на Интер кој моментално е непотребен ( Суазо, Обина )
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom