Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
ferrara - melo - diego - poulsen - del piero - groso - :drk:
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Не може бе да ти зависи квалификација за понатаму од оваа утакмица и да играш како ПИЧКА! Пази ова резултат 1-4 НИТУ ЕДЕН ЖОЛТ КАРТОН од наша страна, НИ ЕДЕН!

Педерчиња, тие девојчињата од трибини што ги покажуваа цело време да им облечеа дрес по машки ќе изиграа...

Срамота!
 
С

сашенко

Гостин
Вака ако продолжиме и Лига Европа е далеку:haha: Кога ќе ми текне какви потези направи Ферара вечерва ми се смее кога веќе се помирив од поразот ќе се смеам. Ах бре Чиро Чиро кој те учеше вака:haha::haha::haha:

Сеуште се смеам кога ке се потсетам кгоа читав на интернет како го фале чиро дека бил многу добар бидејки имал искуство и занење пренесено од липи.АКО ФЕРАРА НАУЧИЛ НЕШТО ОД ЛИПИ НИЕ КЕ БЕВМЕ ТИЕ ПОЗАДИ 4ЕТВОРКАТА НА СЕМАФОРОТ ВЕ4ЕРВА...
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
утешителот :uvo:
ова беше резил :(
ne si valjda do tolku , pa ne ja svakas ironijata...

mozda vakvive neuspesi ke se pokazat dobri za klubot... mozda posle ova ke se slucat nekoi pogolemi promeni... ako ne Elkan moze uste utre da go prodade klubot , poso toj e najmnogu kriv za momentalnata sostojba... da mu go spoebam mamiceto , ke srusi se sto izgradia negovite prethodnici...
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
Европа Лига продолжува со нокаут мечеви или има уште едни групи ?
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
ne si valjda do tolku , pa ne ja svakas ironijata...

mozda vakvive neuspesi ke se pokazat dobri za klubot... mozda posle ova ke se slucat nekoi pogolemi promeni... ako ne Elkan moze uste utre da go prodade klubot , poso toj e najmnogu kriv za momentalnata sostojba... da mu go spoebam mamiceto , ke srusi se sto izgradia negovite prethodnici...
можеби победата над интер ќе ја извади сезоната-нормално ако се превземи првото место-се друго е дебакл!!! потсети се на трансфер периодот и милиончињата потрошени(вклучувајќи го и амару од ланската трансфер листа!)
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
катастрофа. мизерија. невидено.
кога играчите од кои најмногу се очекува, нема ништо да прикажат, односно ќе разочараат, па и уште кога тренерот нема да ги промени истите на време, единствениот начин да не загубиш е да играш против некои уште полоши од тебе...а баерн не се такви.
дел пиеро - без никаква сила влезе во натпреварот.
диего - дезориентират, 80% од топките ги загуби или им ги даде на противниците...
мело - незаинтересиран за случувањата на натпреварот...
не можат каморанези, маркизио и канаваро да трчат секаде каде што е топката затоа што другите ништо не играат...едноставно, не можат.

што да се направи...уште вечерва да се исконтактира Гус Хидинк! Ако е заинтересиран, би можел да направи чудо од Јувентус, и да ја спаси сезоната. Зошто баш тој? Затоа што мислам дека е тренер кој што нема да го чека Диего, или некој од другите ѕвезди 70 минути да се разигра, туку ќе го извади уште во прво полувреме, ако треба.
и уште една подолгорочна измена што треба да се направи...да се види што по ѓаволите се случува со повредите...не е можно 3 сезони ниту еднаш да немаш целосно здрава екипа...тоа никаде не се случува!:kesa:
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
дефинитивна катастрофа нешто невидено и голем СРАМ за тим како Јувентус. Ти треба нерешено а примаш 4 гола? Тренер смена под итно,купување голгетер ВРВЕН и брзо крило,оти тешко ке биде .
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
можеби победата над интер ќе ја извади сезоната-нормално ако се превземи првото место-се друго е дебакл!!! потсети се на трансфер периодот и милиончињата потрошени(вклучувајќи го и амару од ланската трансфер листа!)
epa to e to... doneseni se brazilci da ni bidat glavni igraci vo timot , a vrati se nazad vo istorijata Juventus i brazilci se 2 razlicni poimi...

nema mesto vo ekipata za Giovinco na kogo ako mu se dade malku sloboda moze da bide nov lider na ekipata , a ima mesto za Diego koj se pokazuva kako pogolemo promasuvanje od Tiago i Almiron...

ali treba nekako da se opravdaat 75te milioni vlozeni vo brazilci , pa mora da se frlaat vo ogan , iako se odamna pregoreni...
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
346
Поени од реакции
24
Ањели се превртува во гроб:tapp: ваква игра не памтам некогаш да изиграл Јувентус....
 
С

сашенко

Гостин
Значи можеме да изиграме добра утакмица само ако сме цел состав здрави.Еден повреден или да не игра и одма паѓаме.Еве келини и сисоко ги нема и како да незнаеме да играме без нив.Баерн без рибери па и робен(малце ама изигра добро) не тепаа на ваков начин дома.Барселона без ибрахимович и меси што му направиа на интер?Тоа се големи клубови и треба да се земе пример од тоа и да се направи нешто.Не ми е гајле дали Ферара ке остане или не ама додека не смениме нешто вака неможеме да направиме ништо.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom