Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Немој те молам.Зарем веруваш во тоа?Нема шанси ама сепак ајде ке го правиме овој муабет после некое време кога ке дојде време јуве да заигра во лига на европа.Сепак не верувам братчиња.Губам верба во квалитетот на клубов ..Цел живот сум бјанконеро и ова не ми се случило да го почуствувам.ОД срам исклучив уште 20 минути пред крај и не догледав.
Песимизам ... најлошо нешто!
Со квалитетен состав и промелниви игри клубот не успева ама малку да се консолидира и да не ги менува шпицовите секој божји меч нова двојка да стартува.... ќе бидне нешто
 

hriste

Fire Star
Член од
12 март 2008
Мислења
218
Поени од реакции
54
Катастрофа толку слабо не сум го гледал Јуве 9 години сум за Јуве и не памтам таква катастрофа да му се десило Чиро слободно може да си спакува куферите и да го нема на 1-1 резултат го вади Дел Пиеро го става Поулсен ке се брани човекот ке чува резултат ете ти сега чувај к.. Заслужено Баерн не направија испуфана краставица :kesa::kesa::kesa::kesa::kesa:
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
На здравје момци, со таа мивтарска игра - лига европа. Очекувам отказ од некои луѓе...
Спортски поздрав до навивачите на Минхен, и честитки за маестралната игра вечерва... Заслужено!
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Чито е крив за се замо Чиро играчите не се ни најмалку виновни (некои можеби во одредени моменти) ама најмногу Чиро се надевам од утре нема да го гледаме веќе кој и тренер да беше вака глупаво немаше да изигра а тоа и вие го знаете:tapp: на 1-1 вади напаѓач става средина (демек да чува) на 1-2 вади средина става напаѓач (демек да нападне и да даде гол си мислиш ова ПЕС е ) и толку се расипа цела игра и играчите сватија дека не се моќни веќе:toe::tapp:
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Утре одам во Торино и му бацувам копачките на КАСЕРЕС !!!!




...
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
Ajmooooooooooooooooooooooooo ova ne e kraj na svet ke si osvoime Liga Evropa:helou: i Calcio

Caceres e super igrac toj i kielini -sissoko igraat so srce drugite se za :drk:
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
Утре одам во Торино и му бацувам копачките на КАСЕРЕС !!!!




...
Само Касерес и Канаваро изиграа. Канаваро ваков таков , предавник незнам што али заедно со Касерес најмногу се бореше.
 

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
Да ти ебам Чиро Ферара, осетив во последно време дека не го бива, али дека до толку не го бива сега видов. Големи честитки до Баварците ни покажаа како се игра!

П.С. 1-4
Не е до толку до Чиро играчите беа ПРЕМОРЕНИ од мечот со Интер.Е сега дека направи некои тактички грешки направи,јбг.
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Вака ако продолжиме и Лига Европа е далеку:haha: Кога ќе ми текне какви потези направи Ферара вечерва ми се смее кога веќе се помирив од поразот ќе се смеам. Ах бре Чиро Чиро кој те учеше вака:haha::haha::haha:
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
Ako utre paga inter kak da otisol juventus

Вака ако продолжиме и Лига Европа е далеку:haha: Кога ќе ми текне какви потези направи Ферара вечерва ми се смее кога веќе се помирив од поразот ќе се смеам. Ах бре Чиро Чиро кој те учеше вака:haha::haha::haha:
Covekot navistina zgresi ali i igracite se gledase deka nemaat konducija ....................
 

Ace CFC

KTBFFH
Член од
15 октомври 2009
Мислења
362
Поени од реакции
22
aj cestito pobeda:D:D:D se gledame drugata god mislam ak se plasirate,e bati ciro ferara aber nemat samo na izgubi ojte so nego,a imate nekoj dobri igraci i dzabe e ko nemate trener ubav:baeh:
 

Песимист

Добро информиран оптимист
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.676
Поени од реакции
181
Море немој Песото па да се фрле од 3 спрат како кога испаднаја овие у серија Б ....Абе јуве јуве оти ми правеш непотребни нервози.:nenene:
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.029
Поени од реакции
6.051
Вака ако продолжиме и Лига Европа е далеку:haha: Кога ќе ми текне какви потези направи Ферара вечерва ми се смее кога веќе се помирив од поразот ќе се смеам. Ах бре Чиро Чиро кој те учеше вака:haha::haha::haha:
Чудо, не ги направи неговите DEFAULT SUBSTITUTIONS.
Де чеље и остали.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom