Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.656
Поени од реакции
5.339
Според Тутоспорт повикувајќи се на дневниот весник од Англија Daily Mail постои можност во текот на Јануарскиот преоден рок, Јуве да потпише со Сол Кембел договор до крајот на сезоната, бидејќи Сол Кембел сакал да оди на СП со Англија, а познато било дека Сол Кембел бил еден од омилените играчи на Дон Фабио, но мора да игра доколку сака да биде повикан за СП.

Во Падова биле пратени скаути на Јуве да го следат `новиот Дрогба`, Адам Диаките. линк
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
Според Тутоспорт повикувајќи се на дневниот весник од Англија Daily Mail постои можност во текот на Јануарскиот преоден рок, Јуве да потпише со Сол Кембел договор до крајот на сезоната, бидејќи Сол Кембел сакал да оди на СП со Англија, а познато било дека Сол Кембел бил еден од омилените играчи на Дон Фабио, но мора да игра доколку сака да биде повикан за СП.

Во Падова биле пратени скаути на Јуве да го следат `новиот Дрогба`, Адам Диаките. линк
Иако делува апсурдно јас сум ЗА доведување на Сол Кембел. Ќе проба да се докаже за да го заинтригира Капело и не се сомневам дека ќе проба да го остави најдоброто. Англискиот фудбал е доста побрз од калчото , а кога до вчера можеше да игра таму , зошто да неможе и во Италија.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Иако делува апсурдно јас сум ЗА доведување на Сол Кембел. Ќе проба да се докаже за да го заинтригира Капело и не се сомневам дека ќе проба да го остави најдоброто. Англискиот фудбал е доста побрз од калчото , а кога до вчера можеше да игра таму , зошто да неможе и во Италија.
Јас пак, сум против оваа идеја за доведување на Кембел. Како може и да помислат да доведат играч кој играл во Чемпионшип дивизијата. Значи ако не бил доволно квалитетен за некоја Премиерлигашка екипа, по која логика би бил квалитетен за Јуве.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.656
Поени од реакции
5.339
Јас пак, сум против оваа идеја за доведување на Кембел. Како може и да помислат да доведат играч кој играл во Чемпионшип дивизијата. Значи ако не бил доволно квалитетен за некоја Премиерлигашка екипа, по која логика би бил квалитетен за Јуве.
Моментално заинтересирани за Кемпбел се Астон Вила и Вест Хем. Ако дојди во Јуве најверојатно ќе игра за симболична сума, а Јуве ништо не губи ако го ангажира (освен плата за 5 месеци од Февруари до Мај). Кембел замина во Чемпионшип поради проектот на Горан Ериксон, но најверојатно не е така како што очекуваше и за 1 месец реши да замине. Сол Кембел е искусен фудбалер, и ако добил од Фабио Капело ветување дека ќе игра на СП ако игра редовно, тогаш гарант Кембел има уште квалитет во него.

Џиџи изјави дека воопшто не е изненаден од гласините дека Липи ќе се врати во Јувентус со некоја директорска позиција после завршувањето на СП, и изјави дека Италија го видела вистинскиот Диего против Рома, и дека ќе биде истиот кога ќе ги надмине проблемите со болките во мускулот, и застана во одбрана на Марчело Липи поради неговиот избор на играчи во Италијанската репрезентација. линк
 
F

FuckYouAll

Гостин
Се враќа Липи, пристигнуваат Маскерано, Кјаер и Шамак

Според информациите од Италија враќањето на Марчело Липи на клупата на Јувентус е завршена работа. Имено, по Мундијалот, еден од најдобрите италијански стратези на сите времиња ќе се врати во Јувентус како спортски директор.

Негова десна рака би требало да биде Фабио Канаваро.

Што се однесува до промените во играчкиот кадар се најавува револуција. Јувентус во склад со растечката моќ на ФИАТ очекува повеќе финансии за следните трансфер периоди, а прв фудбалер кој уште во јануари би можел да стигне во Торино е Хавиер Маскерано.

Тој чини околу 25 милиони евра, а Јувентус тие средства би можел да ги обезбеди со продажбата на Сисоко во Барселона. Заминуваат Тијаго, Поулсен, кои не ги исполнија очекувањата.

Од новите играчи следното лето, во игра се уште и Шамак од Бордо кој е многу заинтересиран да пристигне во Торино, Данецот Кјаер од Палермо, како и Стеван Јоветиќ од Фиорентина за кого Јувентус е подготвен да понуди сума од околу 30 милиони евра.

И тоа не е се, се позасилени се шпекулациите за влез на американски капитал во клубот, кој од најголемиот италијански клуб би направил доминантна сила во Европа во следните години.


Oва го најдов на idividi.com.mk незнам колку е веродостојно и вистинито но сепак добро звучи.:wink::salut:
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Ова звучи многу занимливо но зашто Сисоко да го продавате а да го доведувате Кјаер ... ајде можеби добро би било Чамак но продажба на Сисоко би бил лош потег :toe:
Сепак Липи си е стара фаца у Јувентус :wink: Ако дојде може и подобро да тргнат работите
 
С

сашенко

Гостин
Влез на американски капитал во клубот?Ај појаснете малце ако може.На каков начин би се извело тоа.
Само да не се продаваат акции од клубот зашто немој да не снајде истото што го снајде ливерпул.Ги купија американци и сега видете како ги изчажаа.Стадион им ветија нови засилувања а последниве две години ливерпул ништо не доби од тоа.
 
Член од
25 јануари 2008
Мислења
1.839
Поени од реакции
68
Се враќа Липи, пристигнуваат Маскерано, Кјаер и Шамак

Според информациите од Италија враќањето на Марчело Липи на клупата на Јувентус е завршена работа. Имено, по Мундијалот, еден од најдобрите италијански стратези на сите времиња ќе се врати во Јувентус како спортски директор.

Негова десна рака би требало да биде Фабио Канаваро.

Што се однесува до промените во играчкиот кадар се најавува револуција. Јувентус во склад со растечката моќ на ФИАТ очекува повеќе финансии за следните трансфер периоди, а прв фудбалер кој уште во јануари би можел да стигне во Торино е Хавиер Маскерано.

Тој чини околу 25 милиони евра, а Јувентус тие средства би можел да ги обезбеди со продажбата на Сисоко во Барселона. Заминуваат Тијаго, Поулсен, кои не ги исполнија очекувањата.

Од новите играчи следното лето, во игра се уште и Шамак од Бордо кој е многу заинтересиран да пристигне во Торино, Данецот Кјаер од Палермо, како и Стеван Јоветиќ од Фиорентина за кого Јувентус е подготвен да понуди сума од околу 30 милиони евра.

И тоа не е се, се позасилени се шпекулациите за влез на американски капитал во клубот, кој од најголемиот италијански клуб би направил доминантна сила во Европа во следните години.


Oва го најдов на idividi.com.mk незнам колку е веродостојно и вистинито но сепак добро звучи.:wink::salut:
I don't really like it!
Како прво да се изгуби Сисоко за Маскерано не е паметно, Сисоко е млад, одличен е на таа позиција, не дека Маски не е добар али за мене Сисоко е подобар, друго што не ми се допаѓа е Шамак, долго време се спомнува али не ме убеди дека е дораснат да игра за Јувентус, подобро Паладино ќе го вратиме. А за Американците тешко остварливо, во Италија многу тешко е да се вмеша некој странец и да купи Италијански тим, а и не ни требаат инвеститори го имаме најмоќното семејство во Италија.

http://football-italia.net/blogs/si57.html
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Поулсен и Тиаго да али СИСОКО не верувам да се продаде !!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.469
Поени од реакции
5.516

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.897
Поени од реакции
1.212
Мое мислење е дека Чиро треба да проба со Касерес како централен е сега дали со Киелини или со Кана не е толку битно, детето кога играше во Рекреативо како централен играше маестрално, и за Уругвај прикажува добри партии, Легро е добар играч ама да бидеMе реални не е за во ЈУВЕ, може за на клупа да, али за 1 состав тешко, мое мислење за мечот со Фиорнтина како би требало да изгледа формацијата:


Буфон

Зебина Кана (Киелини) Касерес Гросо


Сисоко Мело


Камо Де Челие(Тиаго)
Диего

Јакинта

Според мене најдобра формација што може да ја извади Чиро во момнтов, сепак тој одлучува, ќе видиме што има замислено, се надевам дека е нешто слично на ова. FINO ALLA FINE FORZA JUVENTUS
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.031
Поени од реакции
1.143
Само уште ова ни фалеше Кана да добие некоја казна да неигра:tapp:
Знае некој какви се казните за користење на дрога?
Бориело минатата или предминатата сезона поради допинг доби 3-4 месеци.
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Само уште ова ни фалеше Кана да добие некоја казна да неигра:tapp:
Знае некој какви се казните за користење на дрога?
Шо мислиш какви се?
Може и да му забранат да игра 1 година 2 зависи како ке одлучат мислам дека мн ригорозни се казните кога ке фатат некој на допинг тестот дека користеч дрога
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.469
Поени од реакции
5.516
Шо мислиш какви се?
Може и да му забранат да игра 1 година 2 зависи како ке одлучат мислам дека мн ригорозни се казните кога ке фатат некој на допинг тестот дека користеч дрога
Сепак биле само апчиња против алергија и се очекува да игра в среда
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom