Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Колку глупо размислува Секо, Поулсен ке го трампи човекот кој сака да остане во Јуве кој сака да се докажи кој игра со голема мотивација, зошто Тиаго не го кажа ова бе, само ќути наместо Тиаго да го трампаме ние Поулсен. Леле ако го направи ова Секо е голема глуперда.
Искрено.
Изгледа му се плашат на Тиаго, ви текнува кога го заклучи Џиљи во WC :pos: :pos:
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
Изгледа му се плашат на Тиаго, ви текнува кога го заклучи Џиљи во WC :pos: :pos:

Тиаго има манијачка фаца:):)

него Тиаго останува ради тактички причини,ќе му биде резерва на Мело,немаме друг тип на играч таков како Тиаго
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.699
Поени од реакции
5.381
Опааа со Рафиња и Гросо дефинитивно би имале комплетен тим, само да видиме колку се остварливи овие трансфери, за Гросо и не ми е неочекувано.
Во денешното интервју Алесио Секо изјави дека нема да бараат лев бек, и изјави дека за нареднава сезона ќе се потпрат на Молинаро и на Де Чеље, и исто така спомна дека исто мисли и Чиро Ферара..
 

апец

Јувентус фан
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.083
Поени од реакции
60
Во денешното интервју Алесио Секо изјави дека нема да бараат лев бек, и изјави дека за нареднава сезона ќе се потпрат на Молинаро и на Де Чеље, и исто така спомна дека исто мисли и Чиро Ферара..
Браво, паметна одлука. Мислам дека Гросо е каде каде по слаб од Молинаро и Де Чеље. По приоритетна е десната бековска позиција каде што рафиња би бил добар избор. За него би ги дал и Занети и Григера + 5-6 милиони еври.

Тиаго има манијачка фаца:):)

него Тиаго останува ради тактички причини,ќе му биде резерва на Мело,немаме друг тип на играч таков како Тиаго
Лелеее го гледав на сликите од тренингот, не го познав ептен е запустен со тоа косиштето и брадата, мрднат до даска:vozbud:. Изгледа средината му влијаела, ви текнува ли на црвениот картон кога го еба циганот балотели. Се почести испади има во последно време.:pos2:
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.746
Поени од реакции
9.757
Се сложувам со Апец дека подобро би ни дошол десен бек одколку лев. Десната страна по мое мислење ни е послаба од левата. За формација 4-3-1-2 требаат јаки леви бекови. Факт е дека и левата страна не ни е светска класа, меѓутоа мислам дека десната е послаба. Зебина е одличен фудбалер, но го мачат повреди. Григера мислам дека не е дораснат за прв тим во Јуве дури и по 2 изиграни сезони за нас. Рафина би бил одличен избор. Одличен играч, солиден и напред и назад. Да се надеваме дека Секо ќе го донесе...
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
- Лева страна.
Молинаро ни е една од најдобрите алтернативи. Особено кога планираме да не играме со 4ца во линија на средина ни требаат коњи на бековите. Молинаро си е супер за таму. За втора опција ми е сумлив ДеЧеље. Премногу е недозреан.
- ДЕсна страна.
Зебина си е топ тука, ама картоните и неконстантноста можи да е мал проблем. Се надевам дека ќе се подобри во однос на лани и ќе биди поконстантен со формата. Григера е далеку подобра резерва според мене од она што би бил ДеЧеље лево.

Така ако бараме бекови тогаш за лево ни треба резерва а десно првотимец(треба мнооогу да се покрива со зебина). Рафиња не го знам па нема да коментирам за него.

Што се однесува до флопојте на средина Поулсен има предност кај мене во однос на Тиаго од секој аспект.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.032
Поени од реакции
6.054
Трач.ком донесува:


“I thank the people and the clubs that have expressed interest and faith in me and would be ready to let me play for another year. I just can’t wear a different shirt than the one I have fought for during these years.
Недвед
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.699
Поени од реакции
5.381
Масимо Морати призна дека пробал да го убеди Недвед да се приклучи на Интер, но изјави дека Недвед направил друг избор..линк

А според последните шпекулации, Недвед најверојатно својата кариера ќе ја продолжи во САД, и изјави дека сите опции се отворени, но изјави дека едно е сигурно - дека нема да се врати во Италија, бидејќи не се гледа во друг дрес од оној што го носел изминативе години..
 
Член од
25 јануари 2008
Мислења
1.839
Поени од реакции
68
“We will abuse Cannavaro, no matter what. He should not have returned"- claimed a Viking representative.


Ова ми се допаѓа не сакам да помине така лесно како ништо да не се случило.
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.006
Поени од реакции
393
Еве читам на трач.ком дека имало протести во Пинцоло на Ултрас навивачите на Јуве, заради Фабио Канаваро!! Дечково мислам дека нема лесно да помини!!
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.699
Поени од реакции
5.381
Ова ми се допаѓа не сакам да помине така лесно како ништо да не се случило.
За лесно нема лесно да помине, тоа сигурно:)Ама мислам дека може да ги разубеди (барем да не го свиркаат) со игри налик на времето кога играше во Јувентус..

Мело со фамилијата тргнува вечер за Торино од Бразил каде што беше на одмор, и се очекува утре наутро да ги помине медицинските прегледи во Јувентус, а поручек се очекува официјализирање на договорот меѓу Јуве и Мело, и во Четврток заедно со другите играчи кои беа дел од Репрезентациите кои настапуваа во Купот на Конфедерации да допатува во Пинцоло, и да им се придружи на остатокот од тимот..
 

апец

Јувентус фан
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.083
Поени од реакции
60
“We will abuse Cannavaro, no matter what. He should not have returned"- claimed a Viking representative.


Ова ми се допаѓа не сакам да помине така лесно како ништо да не се случило.
Ги оправдувам протестите во целост, Јас да сум таму не само што ке истакнувам пароли и ке скандирам, туку и со јајца и патлиџани ке го мавам. Во моите очи секогаш ке биде предавник, Знам сега ке рече некој дека он не сакал да си оди но бил со сила продаден, Неможе никој да биде продаден со сила, он како играч мора да стави потпис на договорот, ама кога го видел договорот од Реал гзот му се отворил и човекот нормално си потпиша, сега кога никој не го ебава 2% си се врати кај нас без никакви последици. Епа чекај малку Фабио, не е се розево.
Не ги оспорувам неговите квалитети, знам дека ке имаме поголем успех со него и дека ке внесе поголема стабилност и искуство во одбраната. Но неможам да го гледам како го носи дресот кој моментално го носам и јас и уште многу милиони низ светов и се клањаат врз тој амблем и дрес кој мочкото Канаваро ги фрли и плукна и не размисли дека некогаш ке треба да се врати од местота каде што излезе како човек. За тоа ке ми се ГАДИ кога ке го гледам со црно белиот дрес кој за многу фанови е света работа и живот значи. Жалам Канаваро ама и јас како многу други неможам да те прифатам назад.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.699
Поени од реакции
5.381
Ги оправдувам протестите во целост, Јас да сум таму не само што ке истакнувам пароли и ке скандирам, туку и со јајца и патлиџани ке го мавам. Во моите очи секогаш ке биде предавник, Знам сега ке рече некој дека он не сакал да си оди но бил со сила продаден, Неможе никој да биде продаден со сила, он како играч мора да стави потпис на договорот, ама кога го видел договорот од Реал гзот му се отворил и човекот нормално си потпиша, сега кога никој не го ебава 2% си се врати кај нас без никакви последици. Епа чекај малку Фабио, не е се розево.
Не ги оспорувам неговите квалитети, знам дека ке имаме поголем успех со него и дека ке внесе поголема стабилност и искуство во одбраната. Но неможам да го гледам како го носи дресот кој моментално го носам и јас и уште многу милиони низ светов и се клањаат врз тој амблем и дрес кој мочкото Канаваро ги фрли и плукна и не размисли дека некогаш ке треба да се врати од местота каде што излезе како човек. За тоа ке ми се ГАДИ кога ке го гледам со црно белиот дрес кој за многу фанови е света работа и живот значи. Жалам Канаваро ама и јас како многу други неможам да те прифатам назад.
И најверојатно нема повеќе да се доближиш до стадион кај што игра Јуве:)..

Ако ти како играч на Јуве, ти дојде Џиљи и ти речи дека планираат да те продадат, дека за тебе стигна понуда која не се одбива од страна на Реал Мадрид, и дека мора да го направат тоа поради финансиските губитоци од паѓањето во Сериа Б, ти што ќе направиш?? Кога ќе ти речат од клубот да си одиш??
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.006
Поени од реакции
393
Знам сега ке рече некој дека он не сакал да си оди но бил со сила продаден, Неможе никој да биде продаден со сила
Нема да коментирам околу канаваро, само ќе ти реплицирам со факт за ова болдираново.. Распрашај се како Моџи го продаде Никола Аморузо(мислам во Реџина беше продаден)?? И после размисли дали ова истово што го напиша ти, е неостварливо!!
 

апец

Јувентус фан
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.083
Поени од реакции
60
И најверојатно нема повеќе да се доближиш до стадион кај што игра Јуве:)..

Ако ти како играч на Јуве, ти дојде Џиљи и ти речи дека планираат да те продадат, дека за тебе стигна понуда која не се одбива од страна на Реал Мадрид, и дека мора да го направат тоа поради финансиските губитоци од паѓањето во Сериа Б, ти што ќе направиш?? Кога ќе ти речат од клубот да си одиш??
Ова првово на шала го кажав само од револт. Нормално не би фрлил со ништо по човек кој што носи дрес од Јувентус:smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom