Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.006
Поени од реакции
393
Што скандират овие бе Одио Зебина?? Или мене така ми се слуша??
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.038
Поени од реакции
6.062
Добар си е Поулсен, само си ја сака и тој шансата за да се докаже во Јуве.
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Сега го гледав тренингот и играа фудбал во две екипи. интересно е тоа што на левата страна од едната екипа лево играше Брацо дали е можно тој да игра следната сезона на таа позиција?...инаку од ова што го видов сега најмногу ме инпресионираше Пулсен се гледа дека е жеден за натпревари и докажување за во првиот тим:vozbud:

Има 5 000 мош:vozbud:
Да нее играл десен од другата екипа? не ти се гледе изгледа? :)

Иначе преброја ли ги фановите :pos:
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.006
Поени од реакции
393

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.915
Поени од реакции
8.788
Све и од мене стрим кој ке почне во 17:40:vozbud:

Богами во право си незнам дали на другите фан клубови на форумов ги гледат тренинзите и презентациите на дресовите и играчите:vozbud:
да бе само вие гледате тренинзи и презентации, па нормално и дека другите го прават тоа :smir:
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Што скандират овие бе Одио Зебина?? Или мене така ми се слуша??
И ја се збунив незнам шо беше фората ако знае некој нека објасни тие беа Ултрас а обичните навијачи се противеа.
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
723
Поени од реакции
24
Secco v ponedelnik ke upatuva za u Gelsenkirchen i ke se obide da go trampi Poulsen so desniot bek na Schalke 04, Rafinha, plus 4 milioni evra.
Ke bide uste edna extra investicija na Secco i Co ako go angaziraat uste ovoj fudbaler...
Ke imame uste eden drug brazilec vo nasite redovi.... U total 4 brazilianci...
Che samba alla Juve
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Secco v ponedelnik ke upatuva za u Gelsenkirchen i ke se obide da go trampi Poulsen so desniot bek na Schalke 04, Rafinha, plus 4 milioni evra.
Ke bide uste edna extra investicija na Secco i Co ako go angaziraat uste ovoj fudbaler...
Ke imame uste eden drug brazilec vo nasite redovi.... U total 4 brazilianci...
Che samba alla Juve
Јас мислам дека ова не ни е потребно:toe:следниот пат потруди се да напишеш на кирилица:pipi:
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
723
Поени од реакции
24
Timce do sega site postovi sum gi pisel na latinica, i nisto nikoj do sea ne mi kaza zs pisam, a ti ne si nikoj da mi se zakanis... pozz
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.006
Поени од реакции
393
Како што пишува на Вечиасињора форумот, и други Француски медиуми Гросо потпишал 3 годишен договор или т.е во Среда ќе ги врви медицинските прегледи и ќе стави потпис на 3 годишен договор.. А најверојатно сме го ангажирале исто како Канаваро.. За без пари!!
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Timce do sega site postovi sum gi pisel na latinica, i nisto nikoj do sea ne mi kaza zs pisam, a ti ne si nikoj da mi se zakanis... pozz
КОј ти се закани ти реков да се потрудиш да пишуваш на кирилица (ако сакаш) бидејки така и гладат правилата нели:smir:

Како што пишува на Вечиасињора форумот, и други Француски медиуми Гросо потпишал 3 годишен договор или т.е во Среда ќе ги врви медицинските прегледи и ќе стави потпис на 3 годишен договор.. А најверојатно сме го ангажирале исто како Канаваро.. За без пари!!
Добра работа направиле:vozbud:
 
Член од
25 јануари 2008
Мислења
1.839
Поени од реакции
68
Опааа со Рафиња и Гросо дефинитивно би имале комплетен тим, само да видиме колку се остварливи овие трансфери, за Гросо и не ми е неочекувано.
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Опааа со Рафиња и Гросо дефинитивно би имале комплетен тим, само да видиме колку се остварливи овие трансфери, за Гросо и не ми е неочекувано.
Сепак мислам дека Рафиња не ни е потребен мислам дека Пулсен ке биде по продуктивен негоди Рафиња, а за Гросо немам што да кажам мислам дека ке добие на искуство левата страна која 2 год по ред неможеме да најдеме адекватен фудбалер за таму:toe:
 
Член од
25 јануари 2008
Мислења
1.839
Поени од реакции
68
Сепак мислам дека Рафиња не ни е потребен мислам дека Пулсен ке биде по продуктивен негоди Рафиња, а за Гросо немам што да кажам мислам дека ке добие на искуство левата страна која 2 год по ред неможеме да најдеме адекватен фудбалер за таму:toe:
Кај ќе биде продуктивен Поулсен како втора резерва од средниот ред ли, не го заборавај Маркизио тој ќе биде еден од 4 во средината што ќе се ротираат, такашто не очекувај голема минутажа од него. А и во средниот ред имаме доволно опции, а десната бековска позиција добра е со Зебина, но не и со тој другиот, а сите знаеме колку лесно може да се повреди Зебина.
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.339
Поени од реакции
2.232
Колку глупо размислува Секо, Поулсен ке го трампи човекот кој сака да остане во Јуве кој сака да се докажи кој игра со голема мотивација, зошто Тиаго не го кажа ова бе, само ќути наместо Тиаго да го трампаме ние Поулсен. Леле ако го направи ова Секо е голема глуперда.
Искрено.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom