Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.656
Поени од реакции
5.339
Треба огромна промена во редовите на Јувентус..Фацата на Буфон на крајот од натпреварот го кажа своето...

Раниери првото полувреме му беше промашена формацијата во однос на Лече, а во второто се поправи, но џабе..Заводија 2-1, и се повлече наместо да нападни уште повеќе и да го докрајчат Лече..Нека си бара нов клуб, зошто не верувам дека Јуве ќе го држи уште...
Буфон - на овој натпревар се виде зошто е NUMBER 1 во светот..Секоја чест, и секоја почит..Спаси 2 гола чисти...На крајот теренот го напушти со солзи во очите...:(Жална слика..
Мелберг - Денеска изигра на ниво, последниот гол можеби можеше да изреагира подобро, но незгодно ефе доби топката и го збуни..
Легротаље -
средно..Првото полувреме претерваше со тие топките накренати кон напаѓачите, но немаше грешки во неговата игра...
Де Чеље -
не го видовме цел натпревар..Изгледа повредата што ја имаше и те како влијаеше за неговата форма...
Григера - Само еден збор го опишува него - БАЛЕТАН -...Очигледно дека ја згрешил професијата и требало своите способности да ги бара во друг спорт каде нема употреба на топка....
зам.Зебина - Не беше лош, имаше добри поддавања и сечење на топки, но беше нервозен..
Каморанези - некако расеано делуваше, имаше добри потези, но не беше тип-топ..
Недвед -
Браво за Чешката Фурија..Даде 2 гола, но не беа доволни за победа на Јувентус..Браво за Чехот..Игра како да е во цутот на младоста а не како да има 37 години..
Занети - Изигра добра партија, имаше неколку добри потези во средината и мислам дека беше еден од подобрите на теренот...
Поулсен - еден од најдобрите натпревари што ги има изиграно во Јувентус..Браво за него...
Маркиони - Нема ни М од онај Маркиони што го гледавме минативе натпревари..Одлична партија прикажа овој натпревар..Браво за него...
Дел Пиеро - Очигледно дека Ил Капитано е паднат во формата..По малку почнува да ме нервира зошто е онолку себичен понекогаш, наместо да проигра тој сам се пика во 3ца противнички играчи..
Јакинта - во негов препознатлив стил..Се трудеше, даваше се од себе на теренот и имаше идеална позиција, ама топката се одби од него..Се на се, добар натпревар за него...
Амаури - MAN OF THE MATCH..Иако не постигна гол, еден намести, и имаше БРИЛИЈАНТНИ потези..Многу е важно неговото присуство на терен, навлекува играчи и создава дополнителен простор...Секоја чест...
Очигледно е дека треба промени..После мечот со Милан Раниери треба да си ги спакува куферите, а Управата комотно може да му се придружи...
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Ај у курац,дали местат дали Раниери си игра курот сака Јуве да го заебе они си знаат:tapp:
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Утре веста која сакам да ја чујам е "Раниери доби отказ од старата дама":vozbud:пак местат маме им ебам:nerv:Ке летаме сега изгледа у Ц1А:vozbud:

како што е тргнало и во ЛШ нема да играме наредната сезона:tapp:
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
У убава серија сме еј... Фативме нерешени и порази.. ЦЦЦ ДА ГИ ЕБАМ ГЛУПИТЕ!!!

Така ли се игра за Јувентус бе ? Си играат со реномето на клубот бе .. со името. Треба да се чукнат у глава малце овие бе .. како се бранат боите на еден клуб со светско реноме,еден шампионски тим. Раниери нека стане сам да си оде бе,не сфака дека не му е местото во Јуве?!?!

Буфон,Недвед и Делпиеро!!! Тројцата треба една убава лекција да им одржат на другите како треба да се игра во Јуве и како треба да се понашаат. Не дека и они се китки за мирисање ама како постари играчи кои треба да им дадат совети,играчи кои знаат како се игра за Јуве.


Летово комплет ремонт на тимот.Управата или нека прави шампионски тим или нека станат нека си одат сите до 1. Недај боже ке го изгубиме и 3 место па после ке бидеме како Милан лани .. куп уефа:tapp::tapp:




Ремонт на тимот летово задолжително овие од управа треба.
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Утре веста која сакам да ја чујам е "Раниери доби отказ од старата дама":vozbud:пак местат маме им ебам:nerv:Ке летаме сега изгледа у Ц1А:vozbud:

како што е тргнало и во ЛШ нема да играме наредната сезона:tapp:
Не местат бе ...појма немат :kesa:
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Mellberg i Nedved nema da bidat vo sostavot protiv Milan v nedela. I dvete pozoltea deneska i nema da bidat vo moznost da mu pomognat na timot. Sto i da e, Juventus ne mi lici na Juventus.. Iskreno.. Jebiga.......

Ranieri,Legrottaglie, Mellberg, Grygera, Molinaro, Zebina, Poulsen, Tiago, Marchionni, Knezevic, Chimenti OUT..

Treba Nedved da go prodolzi dogovorot, bidejki site znaeme deka nema da potrosime pari vo merkatoto.
Trezeguet, zal mi e za nego, postojano ja gree klupata celi 90 minuti (isto i so Lecce), i e mozno da si gi pakuva kuferite.

A koi ni trebaat, site znaeme...:helou:
Мала исправка,Болдираните си се ок. Легро и Молинаро се најдобрите дефанзифци сезонава. Поулсен не добива шанса како шо треба, Маркиони е можеби поконстантен и од Каморанези а Кименти е 3 голманинема влезено во игра не знам шо сакаш од него.

За мечот искрено и не ми е веќе гајле. Само нека има причина плус за да лета Раниери, пишав во некој предходен пост каква изгубена стратегија имавме и мислам дека зовре водата, ајт пријатно. Не можи да намести стратегија против никој клуб и неможисо англиски и шпански фудбал да игра во италија, ајде некој кој знај.

За Думан, чоек не кажвај дека ова е успешна сезона ти се молам. Види го последниов месец. Ако за тебе е успех 3то место за нас не е.:salut:
 

Kista

ADP *10*!!!!!!!!!!
Член од
7 април 2008
Мислења
988
Поени од реакции
32
читам и се чудам.одма плукате по играчите,местеле ова она.ПА ЧО КУР НАВИВАТЕ АКО МЕСТАТ БЕ А???????????ОТКАЗЕТЕ СЕ ОД ЈУВЕ.НЕ МУ ТРЕБААТ НА ЈУВЕ ТАКВИ НАВИВАЧИ.И ДА МЕСТАТ СЕКАД КЕ НАВИВАМ ЗА ЈУВЕНТУС.
и као шо мозевд а видам на нет првиот гол на лече бесе офсајд.
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Што се случи? Како може овака?
Глеам 2-1 води Јувентус.... Недвееед... и онака радосен 90 минута глеам ае конечно победа ајдее може да се иде напред....и искачам...се враќам пуштам глеам 2-2 :tapp::tapp::tapp:
Едноставно не ми се веруе.... незнам што како да кажам...ама ова мора нешто Раниери да местел.... чул криза фаќа па да земе некои пари сеа :nerv:
Колкав идиот е тоа тренерот...незнам што се случува...ама имате тим...со фудбалери чии имиња се насекаде барани.... и пак ова се случува....:tapp:
Незнам ама ако е местење...се плашам па да не се дешаат некои мерки ко пред некоја сезона.... а ако е све до Раниери и неговата глупост.... тоаш жалам али дечкото нема да го напушти Јуве следната сезона по се што изглеа:toe:
Ако се најде начин да се избаци од клупата...ќе успеете мн следната сезона:smir:
 

Kista

ADP *10*!!!!!!!!!!
Член од
7 април 2008
Мислења
988
Поени од реакции
32
и мислам дека во недела ке му се истуриме на милан за сите слаби игри сезонава.
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
Дегенот немало да поднесе оставка . Да те земе Господ бе пизда ти матер :uvo::nerv::nerv::nerv:

Нема повеќе да ги коментирам натпреварите до крајот на сезоната ... и сите да ги победиме ... и сите да ги изгубиме фактото ќе остане ист ... ДЕКА ОВА ЗА НАС Е ИЗГУБЕНА СЕЗОНА , И ТРЕБА ДА СЕ НАСОЧИМЕ КОН ДРУГАТА ПРЕД СЕ СО ДРУГ ТРЕНЕР ... А ПОТОА И СООДВЕТНИ ЗАСИЛУВАЊА
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
и мислам дека во недела ке му се истуриме на милан за сите слаби игри сезонава.
дефинитивно:nesvest: со 5-0:tapp:
Дегенот немало да поднесе оставка . Да те земе Господ бе пизда ти матер :uvo::nerv::nerv::nerv:

Нема повеќе да ги коментирам натпреварите до крајот на сезоната ... и сите да ги победиме ... и сите да ги изгубиме фактото ќе остане ист ... ДЕКА ОВА ЗА НАС Е ИЗГУБЕНА СЕЗОНА , И ТРЕБА ДА СЕ НАСОЧИМЕ КОН ДРУГАТА ПРЕД СЕ СО ДРУГ ТРЕНЕР ... А ПОТОА И СООДВЕТНИ ЗАСИЛУВАЊА
:pos::pos::pos::pos::pos:
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Па гледаш дека не иде бе,што кур со сила,дај оставка,ееее без осет :pop:
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
и мислам дека во недела ке му се истуриме на милан за сите слаби игри сезонава.
Така викавме и прееска пред да почне натпрварот со Лече , така викавме и со Киево,Џенова,Лацио,Реџина ... ( и три точки )
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom