Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
бРАВО ЗА ЏИЏИ ... БРАВО И ЗА ПОУЛСЕН ... СПАСИ ЧИСТ ГОЛ
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Мене, искрено не ми е битно дали ќе бидеме 2 или 3. Важно е дека сезонава е чисто промашување за Јуве.
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
јА ВИКАМ ДЕКА ОВА НЕ Е МОЖНО .... КИЕВО ВТОРИ ДЕЛ
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.271
Поени од реакции
6.934
2:2 90+ Минута :vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
За жал се повтори Киево како и да е ако се 3ти барем да се падне со шампионот на Србија па да идеме у Белград со Други да навиваме заедно тоа преостанува
 

lamja25

Grande FIORENTINA !!!
Член од
5 декември 2007
Мислења
2.339
Поени од реакции
66
3-3 so kievo vo 90 i 2-2 so lece vo 90..mrsh be so toe molinaro, melberg sramota ste
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Чист пример за незадоволство од сезонава е тоа што лани во ни еден момент не бевме во игра за титулата, па ни за второто место а сепак сум многу позадоволен одколку од оваа сезона. Лани барем од сите врвни тимови земавме по минимум 4 бода, а сезонава...Абе не можат еден смрден Лече да тепаат на кој сите играчи му се со по една нога, а за повеќе да не збориме. Срамота!!!
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
За жал се повтори Киево како и да е ако се 3ти барем да се падне со шампионот на Србија па да идеме у Белград со Други да навиваме заедно тоа преостанува
Па и онака неможеме втори ... Милан ни бега 4 бода , а со ваква игра ќе не растртат на Сан Сиро ... ( БТВ и третото место оди директно во ЛШ )
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Ц Ц Ц Ц Ц

Пример како се мести утакмица!

Да му ебам тоа сортата нивна, се откажуваат од второ место, за да местат утакмици да дојдат до пари сортата нивна да им ебам, ми го скратија животот, ми го скратија и буџетот јас будала се кладам на нив...

Вака нема ништо, вака ќе си кисниме Серија А, и ќе се бориме за Куп Уефа или 3-4 место ЛШ...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom