Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Многу имам за пишување ама ме мрзи да пишам.
Незнам зошто овој Раниери ако има водство 1-0 или 2-1 или 3-2 се затвара? Па сигурно дека од ненадејна позивија ке прими гол. Зошто ја прегазивме Болоња со 4-1 зошто така не играме секој натпревар да ги докрајчеме? Јас мислам дека ова чудо е наместено, првиот гол во офсајд. Идеално било да си поделиме по 1 бод со Лече за да има оптсанок некаков. Незнам ... глупо е вака. Браво за Поулсен добри допки даваше, браво и за Маркиони, а најмногу за Недвед.

Сега мислам дека ке се вади Раниери на Милан, како што беше со Реал Мадрид се секавате сигурно, ако не победи си оди, и истото ке е со Милан како што стое работата ке го победиме Милан и браво Раниери се спаси не ти знам што. Многу ме нервира овој тренер. незнам што да кажам разочаран сум многу.
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
За креативец сега во моментото подобар од Диего нема да најдат и да донесат:toe:Не се секирајте одбраната догодина на чело со Канаваро ке е гром:vozbud:
Неможе само на Канаваро да чекаме според мене мора уште еден добар одбранбен и двајца средина од подобар калибар,па Мелберг и останатите да бидат во втор план зошто треба да се игра на повеќе фронта
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.656
Поени од реакции
5.339
Сега мислам дека ке се вади Раниери на Милан, како што беше со Реал Мадрид се секавате сигурно, ако не победи си оди, и истото ке е со Милан како што стое работата ке го победиме Милан и браво Раниери се спаси не ти знам што. Многу ме нервира овој тренер. незнам што да кажам разочаран сум многу.
Овој пат не треба ништо да го испери..Нерешен резултат со Лече на домашен терен во време кога сме во резултатска криза, е недозволиво за тим како Јувентус..
Грешката на Раниери е што при водство од 2-1 наместо да го докрајчиме противникот, тој се брани, и му дозволи на Лече да креира своја игра..

Како што кажав, атмосферата е нарушена во Јувентус, а излезот од тоа го гледам во доаѓање на авторитетен тренер во Јувентус, а поавторитетен од Конте како еден бивш капитен на Јувентус, плус негува поатрактивен фудбал (гледајќи го во Бари), мислам дека е идеален..

Според Тутоспорт Конте е во блага предност пред Гасперини да го преземи кормилото на Јувентус..Кој и да земат од овие 2ца нема да згрешат, но јас сакам да го видам Конте на клупата на Јувентус...
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Во денешен спорт пишува дека Канаваро бил на двочасовни лекарски прегледи во Торино.:tapp:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
За креативец сега во моментото подобар од Диего нема да најдат и да донесат:toe:Не се секирајте одбраната догодина на чело со Канаваро ке е гром:vozbud:
Си се усреќил ако чекаш нешто од Канаваро...
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
Исто така, ако Раниери добие отказ, тој ќе биде првиот тренер што добил отказ во Јувентус, уште од 1969 година кога добил отказ Аргентинецот Ерколе Рабити..

Според сите најави веќе е повеќе од сигурно дека Раниери нема да биде повеќе тренер на Јувентус..Вчера за време на натпреварот, Каморанези до публика се слушал кај што му викал на Раниери дека ова е Јувентус, и дека ова не смее да биде вака..
Јувентус нема обичај да им дава отказ на тренерите ... доказ за тоа е твојот пост ... значи од 1969 ( што е доста далечна ) се нема десено тоа ... така да тешко и сезонава да се деси ... ќе се дошлепа некако Раниери до крајот на сезонава а после на клоци треба да се дигне

На полувремето Каморанези и Дел Пиеро "пукале" со зборови по Раниери ... двајцата беа повлечени, а знаејќи го нивниот темперамент тоа се плус проблеми за Клаудио.

Иако Јувентус не дава често откази ... немма ништо против ( т.е. сум ЗА ) Раниери да добие отказ и до крајот на сезоната да го гледаме Чиро Ферара.

Сеуште нема официјална потврда за трансферот на Канаваро ... речиси сите спортски медиуми известуваат дека Кана бил забележан сабајлево во медицинскиот центар во Торино ... но за официјализирање на договорот сеуште нема ништо. тука
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
Јувентус нема обичај да им дава отказ на тренерите ... доказ за тоа е твојот пост ... значи од 1969 ( што е доста далечна ) се нема десено тоа ... така да тешко и сезонава да се деси ... ќе се дошлепа некако Раниери до крајот на сезонава а после на клоци треба да се дигне

На полувремето Каморанези и Дел Пиеро "пукале" со зборови по Раниери ... двајцата беа повлечени, а знаејќи го нивниот темперамент тоа се плус проблеми за Клаудио.

Иако Јувентус не дава често откази ... немма ништо против ( т.е. сум ЗА ) Раниери да добие отказ и до крајот на сезоната да го гледаме Чиро Ферара.

Сеуште нема официјална потврда за трансферот на Канаваро ... речиси сите спортски медиуми известуваат дека Кана бил забележан сабајлево во медицинскиот центар во Торино ... но за официјализирање на договорот сеуште нема ништо. тука
Да ама,јуве никогаш немале послаб тим,а тоа се должи на Калчополи,и после имавме финансии да се вратиме на нозе,потрошивме скоро 100 милиони и ништо,управата и медицинскиот тим се највиновни,па после иде Раниери,само Раниери читам го обвинувате,сите се виновни,цела сезона играме со пола тим,треба да се менува се од корен,што сакате кажете ама ја плачам за Моџи,и знам дека не е виновен,се е фарсополи
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.656
Поени од реакции
5.339
Да ама,јуве никогаш немале послаб тим,а тоа се должи на Калчополи,и после имавме финансии да се вратиме на нозе,потрошивме скоро 100 милиони и ништо,управата и медицинскиот тим се највиновни,па после иде Раниери,само Раниери читам го обвинувате,сите се виновни,цела сезона играме со пола тим,треба да се менува се од корен,што сакате кажете ама ја плачам за Моџи,и знам дека не е виновен,се е фарсополи
Toчно е ова што го напиша, но прв на метак е секогаш тренерот, во сите тимови..Цехот и на Управата (сопствениците) го плаќа тренерот прво..Пример беше Мурињо во Челзи, кога почна Абрамович да купува играчи без консултации..
Друга страна, повредиве го отепаа Јувентус оваа сезона, едноставно немало натпревар на кој имаме помалку од 5 души повредени минимум, а во нив 2-3 стандардни првотимци..Првата полусезона ја поминавме во отсуство на Буфон, Каморанези и Трезеге, а еве вторава половина беше отсутен Каморанези, а веќе цела полусезона Сисоко еден од двигателите на играта во Јуве ја поминува надвор од терените поради повреда..
Но, мора да се испита зошто толку се повредуваат играчите, дали се преморувани, дали недоволно се врши грижа или се е само лоша среќа..
Мислам дека единствена работа што му фали на Јувентус во поглед на Управата, е немањето на Патрон, заштитник на тимот..Џиљи е некако изгубен на терен и нема моќ да превзема чекори без `АМИН` од Елкан..Блан си е добар, тој впрочем е задолжен за финансиите во клубот, спонзорства на клубот, и задолжен за платите на играчите, а не можеме да му замериме зошто тој донесе 2 солидни спонзори во таборот на Јуве, Спортфајв и Сони Ериксон (за кој се шпекулира дека можно е нивното лого да биде на дресовите на Јувентус во наредната година).Значи, можно е пак да го гледаме Сони како спонзор на Јувентус во иднина..Блан не е ниту малку виновен и тој солидно си ја врши работата..
Се шушка дека постои можност внукот на братот на Џани Ањели, Андреа Ањели да застане на чело на Јувентус, а Лапо Елкан да биде спортски директор..
Вака или така, требаат промени за работите да се придвижи работата напред во Јувентус...

Инаку медиумите зборуваат дека Канаваро ги поминал одлично медицинските прегледи за Јувентус, и се очекува овие денови да се комплетира трансферот околу Капитенот на Италија...
 
F

FuckYouAll

Гостин
днината на Франк Рибери во Баерн Минхен станува се понеизвесна откако шпекулациите за негово заминување во последните неколку дена се се погласни а и управата на Баварците потврди дека веќе размислува за замена на Французинот со Диего.
Француските медиуми пренесуваат дека Франк Рибери викендов имал таен состанок со претставници на Барселона

Ѕвездата на Баерн Минхен подолго време се поврзува со заминување од Алианц Арената, а како најсеризен кандадат за услугите на левото крило се спомнува екипата на Барселона.

Неодамна по отказот на Јирген Клинсман, Рибери упати ултиматум до управата на Барселона дека второто место е минимумот кој треба Баерн да го оствари за тој да остане во Минхен.

Француските медиуми денеска објавија дека агентот на Рибери, Алаин Миљачио викендов на Ибица се сретнал со претставници на Барселона.

Некои шпански медиуми дури шпекулираат дека висината на трансферот помеѓу Барса и Баерн Минхен е договорена и дека Каталонците за услугите на Рибери ќе платата околу 25 милиони евра а во целата зделка ќе бидат вклучени Александер Хлеб и Еидур Гудјонсен.

Управата на Барен во неделата потврди дека е можно заминување на Францускиот интернационалец од Алианц арената ова лето.

“Доколку Франк Рибери навистина замине, Диего од Вердер Бремен ќе биде опцијата за нас.” – рече Ули Хенес генералниот менаџер на Баерн.konkurencija:duel:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.656
Поени од реакции
5.339
"Buffon was very angry, he was furious just like all of us were. We looked at each other in the face and we said, ‘We cannot play like this,’ said Iaquinta, Il Corriere Dello Sport."
„Буфон беше многу лут, беше разбеснет како сите што бевме..Се затворивме сите заедно и лице в лице си рековме „ Ние не можеме да играме вака“ - изјави Јакинта за Газета Дело Спорт!!“

“Доколку Франк Рибери навистина замине, Диего од Вердер Бремен ќе биде опцијата за нас.” – рече Ули Хенес генералниот менаџер на Баерн.konkurencija:duel:
Јас не верувам дека Вердер би го продале Диего на Баерн Минхен, а и Диего сам изјави дека сака да игра во друго првенство, и дека за него биле интересни Италијанското и Шпанското.
 
F

FuckYouAll

Гостин
„Буфон беше многу лут, беше разбеснет како сите што бевме..Се затворивме сите заедно и лице в лице си рековме „ Ние не можеме да играме вака“ - изјави Јакинта за Газета Дело Спорт!!“

Јас не верувам дека Вердер би го продале Диего на Баерн Минхен, а и Диего сам изјави дека сака да игра во друго првенство, и дека за него биле интересни Италијанското и Шпанското.
Знаејќи од минатото дека Баерн и Вердер добро соработуваат, ова и не треба да биде чудно. При еден ваков расплет на ситуацијата најверојатно со празни раце ќе остане само Јувентус кој e решен по секоја цена да го донесе плејмејкерот на Вердер.
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
Јас лично не верувам дека Диего ќе дојде во Јуве ... Вердер бара се поголема оштета ... се повеќе тимови се вклучуваат во трка за него , Вердер ќе довива мн. побогати понуди од онаа на Јуве и нормално дека тие другите тимови се во подобра финансиска позиција. Кога ќе се потсетам дека Јуве не ангажира ниту еден фудбалер за кој се трачареше долго време ( Ван Дер варт, Чаби алонсо) ... сето ова со Диего ми изгледа баш исто и Диего е мн далеку од Јуве ... туку ние да се свртиме кон Касано ... тука шансите ни се многу поголеми.

И уште нешто во врска со Молинаро ( нашиот миленик ) ... можно е да биде остапен на Џенова при враќањето на Кришито во Јуве тука

Дали третото место ОФИЦИЈАЛНО води директно во групите од Лигата на Шампионите ???
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Јас лично не верувам дека Диего ќе дојде во Јуве ... Вердер бара се поголема оштета ... се повеќе тимови се вклучуваат во трка за него , Вердер ќе довива мн. побогати понуди од онаа на Јуве и нормално дека тие другите тимови се во подобра финансиска позиција. Кога ќе се потсетам дека Јуве не ангажира ниту еден фудбалер за кој се трачареше долго време ( Ван Дер варт, Чаби алонсо) ... сето ова со Диего ми изгледа баш исто и Диего е мн далеку од Јуве ... туку ние да се свртиме кон Касано ... тука шансите ни се многу поголеми.

И уште нешто во врска со Молинаро ( нашиот миленик ) ... можно е да биде остапен на Џенова при враќањето на Кришито во Јуве тука

Дали третото место ОФИЦИЈАЛНО води директно во групите од Лигата на Шампионите ???

да... но ќе мора италијанските тимови следната сезона подобро да се прикажат во Европа за да остане така... 4тиот само игра 3то коло клалификации, првите 3 директно
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom