Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
Цела утакмица ја гледав....и искрено нападот ни изигра добро...поготово Амаури.

А за одбранава неам зборови...ја да влезев ќе спасев повеќе топки..

Да не беше Буфон...сега резултатот ќе беше 2:4(кој гледал ќе знае зошто):helou:

Заклучок...РАНИЕРИ ОДИ СИ ДОМА(чувај внуци)!!!:salut:
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Ако ова е одраз на немоќта на Јуве, ќе бидам мирен, ама доколку се работи за некои задкулисни игри... Реџина, Киево, Лече, тоа се малку повеќе случајности за да се пооверува во истите. Сите екипи се борат за опстанок и Јуве на сите им исплука по бод. Да не го јадеме стапот пак за местење?!
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Ја одамна реков дека треба да си оди Раниери !!!!!
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.701
Поени од реакции
43.803
Ако ова е одраз на немоќта на Јуве, ќе бидам мирен, ама доколку се работи за некои задкулисни игри... Реџина, Киево, Лече, тоа се малку повеќе случајности за да се пооверува во истите. Сите екипи се борат за опстанок и Јуве на сите им исплука по бод. Да не го јадеме стапот пак за местење?!
Kиево не верувам, зашто тогаш беа во супер серија, па имаше период на квалификации за СП, и дојде мечот со Киево, башка беа 7 разлика со Интер, тим кој тогаш требаше да гостува во Удине . Али Реџина и Лече се и те како сомнителни резултати .
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Kиево не верувам, зашто тогаш беа во супер серија, па имаше период на квалификации за СП, и дојде мечот со Киево, башка беа 7 разлика со Интер, тим кој тогаш требаше да гостува во Удине . Али Реџина и Лече се и те како сомнителни резултати .
Нешто смрди тука и ме фаќа страв да не го изедеме пак. Не ми е за верување дека екипи кои не можеле цела сезона да сврзат две акции сега да му извадат бод на Јуве како локумче. Нешто не чини...
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
2.066
Поени од реакции
71
Мене, искрено не ми е битно дали ќе бидеме 2 или 3. Важно е дека сезонава е чисто промашување за Јуве.
Иако сум фан на Интер, сепак не се сложувам со тебе дека сезонава е промашена за Јуве, па целта е остварена пласман во Лига на Шампиони, 3 мест за Јуве со многу освоени бодови сепак објективно е успек.
замисли што му се случи на Милан минатата сезона, не успеа да се пласира во ЛШ, иако имаше многу појак состав, сепак не заборавај дека Јувентус од пред две сезони стартуваше како од нула.
Јас сум за јака СЕРИА А и изедначена, победата на Наполи против Интер воопшто не ме револтираше, напротив сакам и Наполи да се вмеша во борбата за шампион.
Со силни Наполи, Лацио, Рома, Фиорентина, Сампдорија, Торино и Болоња ќе имаме и силна Сериа А.
Интер е далеку од јак тим, но поради слабата конкуренција успева да ги освојува титулите.
Сепак Јуве следниве две сезони ќе биде многу посериозен.
И затоа малку трпеливост од страна на фановите на Јуве.
 

апец

Јувентус фан
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.083
Поени од реакции
60
Абе не тресете кое местење, Толку знаат, пола тим боси се. За резил се бе, нека гледаат утакмица од 1996-та како играле играчите за Јувентус и нека се видат они како играат. Да им ебам тоа амебите, бескичмењаци. Ни малце жар и желба за победа не покажаа. Нека учат од НЕДВЕД кој со 36 години им покажува како се игра за клубот а не за парите. Кој не е способен да го носи дресот на јуве нека си оди,дали знаат какава тежина има тој дрес или мислат дека играат во киево,самдориа,реџина,катанцаро,арецо, куровми више. Ако продолжат вака ке го изгубиме реномето на клубот. Треба се од корен да се смени.:kesa:
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.031
Поени од реакции
6.051
Со киево 90', со Лече пак 90' , тука нешо сварно не е во ред. :raz:
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Абе не тресете кое местење, Толку знаат, пола тим боси се. За резил се бе, нека гледаат утакмица од 1996-та како играле играчите за Јувентус и нека се видат они како играат. Да им ебам тоа амебите, бескичмењаци. Ни малце жар и желба за победа не покажаа. Нека учат од НЕДВЕД кој со 36 години им покажува како се игра за клубот а не за парите. Кој не е способен да го носи дресот на јуве нека си оди,дали знаат какава тежина има тој дрес или мислат дека играат во киево,самдориа,реџина,катанцаро,арецо, куровми више. Ако продолжат вака ке го изгубиме реномето на клубот. Треба се од корен да се смени.:kesa:
Во право си дека духот на тимот е далеку од шампионски ама не може никој да ме убеди дека кога имавме колку толку шанси за титула, ја згазивме една Рома во сред Рим, а сега откако истите се загубени, плукаме бодови на секое ќоше. Ич не ми е реално.
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
Иако сум фан на Интер, сепак не се сложувам со тебе дека сезонава е промашена за Јуве, па целта е остварена пласман во Лига на Шампиони, 3 мест за Јуве со многу освоени бодови сепак објективно е успек.
замисли што му се случи на Милан минатата сезона, не успеа да се пласира во ЛШ, иако имаше многу појак состав, сепак не заборавај дека Јувентус од пред две сезони стартуваше како од нула.
Јас сум за јака СЕРИА А и изедначена, победата на Наполи против Интер воопшто не ме револтираше, напротив сакам и Наполи да се вмеша во борбата за шампион.
Со силни Наполи, Лацио, Рома, Фиорентина, Сампдорија, Торино и Болоња ќе имаме и силна Сериа А.
Интер е далеку од јак тим, но поради слабата конкуренција успева да ги освојува титулите.
Сепак Јуве следниве две сезони ќе биде многу посериозен.
И затоа малку трпеливост од страна на фановите на Јуве.
само ти не збори,те заболе за Јувентус тебе,лицемер,пред некоја минута доаѓаш тука провоцираш па после ми се праиш фин,гит,да видам дали ќе праеше муабет доколку ЛАДРИнтер беше на трето место
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
Чоек да незнај што да мисли у пм... Јас немам видено до сега вакво нешто.. 6 уткамици без победа.. Ејјјјј 6.. Цели 6.. Ни помалку и поќе туку 6.. Добро бе дај да му напрајме 3Д анимација и нека сватат дека се дрва бе.. И не изведувајте со овие пстојве што викате дека се местени утакмициве.. Толку се кабожни да издржат до крај.. За 5 мин дават 2 гола и сега не атакуват на трет гол тие ке се бранат.. Ко 10-0 да водат.. Нз што да кажам.. Ко ке почнат да победуваат ке почнам и јас да пишувам на фан клубов.. Вака не бива!! Позз се читаме!!
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
723
Поени од реакции
24
Mellberg i Nedved nema da bidat vo sostavot protiv Milan v nedela. I dvete pozoltea deneska i nema da bidat vo moznost da mu pomognat na timot. Sto i da e, Juventus ne mi lici na Juventus.. Iskreno.. Jebiga.......

Ranieri,Legrottaglie, Mellberg, Grygera, Molinaro, Zebina, Poulsen, Tiago, Marchionni, Knezevic, Chimenti OUT..

Treba Nedved da go prodolzi dogovorot, bidejki site znaeme deka nema da potrosime pari vo merkatoto.
Trezeguet, zal mi e za nego, postojano ja gree klupata celi 90 minuti (isto i so Lecce), i e mozno da si gi pakuva kuferite.

A koi ni trebaat, site znaeme...:helou:
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Браво во добра серија сме:tapp::drk:Не е важно дали победуваме или губиме важно е да ги спасиме Леце, Киево и Реџина од испаѓање:tapp::tapp:
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
Mellberg i Nedved nema da bidat vo sostavot protiv Milan v nedela. I dvete pozoltea deneska i nema da bidat vo moznost da mu pomognat na timot. Sto i da e, Juventus ne mi lici na Juventus.. Iskreno.. Jebiga.......

Ranieri,Legrottaglie, Mellberg, Grygera, Molinaro, Zebina, Poulsen, Tiago, Marchionni, Knezevic, Chimenti OUT..

Treba Nedved da go prodolzi dogovorot, bidejki site znaeme deka nema da potrosime pari vo merkatoto.
Trezeguet, zal mi e za nego, postojano ja gree klupata celi 90 minuti (isto i so Lecce), i e mozno da si gi pakuva kuferite.

A koi ni trebaat, site znaeme...:helou:
За овие не се сложувам.. А за другите неколку што се тука ке размислам!!
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.876
Поени од реакции
23.241
Штета, да победевте ќе имаше подобар меч на Сан Сиро другата недела, вака со ваков Милан у форма, и со ваков демотивиран и не агилен Јуве може да пројдете исто на Сан ко Милан на Деле, можда и полошо
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom