Етнички смени

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Inace, uste li be ne ja ukapiravte politickata igra koja se odviva vo pozadina na slucuvanjata?
Ja скапиравме бе, ама пуканки нема, нити алкохол после 7 попладне. Па шо да прај народ, ќе се води по пропаганди (Пропаднат Ганди).

Ми се присра читајќи ја темава.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
2012 Кичево мнозинско Албанско и истиве работи ќе се случуваат,затоа што "некои прашања не заслужуваат одговор", мамето да им го ебам предавничко,генот смрден да им ебам...:tapp:
море мамето нивно комуњарско го продадоа градов, никој не не праша зошто протестиравме на улици, никој не не праша дали ние сакаме таква поделба, никој нас ништо не не праша
а за информација вакви работи веќе има
побарај ги моите постови на темава за да не се пофторувам
гледај го видеото
ќе видиш што како е
 

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
Kultuzin, koja ti e be celta so postiranje na komentari? Od kade si siguren deka se provereni i vistiniti? Deka se relevantni? Sekoj, sto i da mu tekne moze da napise. Moze da e nekoj od Delcevo toj sto gi pisuva komentarite. :toe:

Inace, uste li be ne ja ukapiravte politickata igra koja se odviva vo pozadina na slucuvanjata?
Тоа што и дете од 5 години ќе укапира е дека таму кај што не бевте пред 10 години сега сте увелико раширени и каква сака нека е политичката игра у позадина подобро ќе биде и за вас да и се спротивставите дека на крај и вие ќе го јадете ако продолжите со ова темпо.
 
Член од
8 август 2005
Мислења
456
Поени од реакции
78
ме заболе дали имало политика или не....
Ако сака народот да трпи политика нека ги оставаат децата нека им ги тепаат, без разлика чии и да се.
Ама нема никој да ме прави будала дека нема решение кога и и тука 6- пати се кажа дека санкции би ги решило проблемите?
Само некој треба да почне да тепа на професорите македонци излеа...
И серпико. и кварк, па за тоа дискутираме цело време тука ПОЛИТИКАТА НАДВОР ОД ОБРАЗОВАНИЕТО. бидејки како пто кажав ако се сакало решение на дланка го имаме
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.566
Поени од реакции
82.201
Kultuzin те молам немој со провокации тука на форумов.
Се степале деца, голема работа. Детски работи се тоа, ништо страшно.
Немој ти сеа тука да провоцираш.

А Quark бе еднаш шо го тепаа на последна деветнаеска, а? Никој не се буни против тоа! А 1954 у Гостивар полицијата шо тепала, а?

Тука за глупости џева дигате. И македонци и Албанци тепале нели Дивајн?
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Кварк напизден сум брат , ништо против тебе и останатите ОК момци на форумот мегутоа матер у пичка на оние кои малтретираат средношкоци...
Ако е некој од Делчево тогаш децата нема да КЕЊАТ година и пол да ги одвојат, срамота , срамота....
Само ова не е надлежност на оној КЕЊАТОРОТ министер туку на МВР кај е сега Јанкуловска, кај е година и пол , децата се жалат децата МАКЕДОНЦИ во своја држава, несмеат да одат на школо...
Абе ако полицијата во Струга е Албанизирана и ги боли стапот за децата, полиција од Штип од Струмица ќе им пратам ама вакво нешто не дозволувам...
Ме разбираш нели , го разбираш мојот револт...
А верувај вака би реагилал и кога невини Албанци би биле малтертирани...
Abe i jas bi im rasplacal se najmilo na onie sto maltretiraat deca.... ama neli gledas deka sprotivno na toa, ne se resava problemot, tuku namerno se sozdava i se prolongira negovoto resenie, se so cel politicko poentiranje.

Za da ti bide jasno za kakvo politicko poentiranje ti zboruvam, najlesno ke ti bide da frlis oko na komentarite na partiskite vojnici na VMRO na forumov, i da vidis kade tie go prenasocuvaat problemot i sto i na koj nacin sakaat nesto da dokazat. :toe:

A i ti kazav, komentarite koi sto gi postiras kolku sto mozat da bidat verodostojni tolku mozat i da ne bidat. Ne se dokazuva nisto so takvi komentari. Znaes deka jas sega mozam na A1 da napisam komentar sprotivna od drugite, i da go postiram tuka na forumov. :toe:
 

demmian

Попиванов
Член од
9 јули 2008
Мислења
1.613
Поени од реакции
53
Vazi be, ti baraj da bidam baniran za navreda, a ja ke baram ti da bides baniran radi propagiranje na delenje na drzavata, vprocem i koja bese pricinata za iskazanata "navreda" od moja strana. :toe:

Ma,немој...оооо кутричкиот тој...не сакал делење на државата...оди лажи ја така баба ти...барем лагите да ти беа малку од малку по-убедливи.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Kultuzin те молам немој со провокации тука на форумов.
Се степале деца, голема работа. Детски работи се тоа, ништо страшно.
Немој ти сеа тука да провоцираш.

А Quark бе еднаш шо го тепаа на последна деветнаеска, а? Никој не се буни против тоа! А 1954 у Гостивар полицијата шо тепала, а?

Тука за глупости џева дигате. И македонци и Албанци тепале нели Дивајн?
појди еден ден помини таму и види дали станува збор за детски работи
од вакви размислувања е дојдено до ова дереџе, поради вакви размислувања досега не се превземало ништо
и сега работата до колеж е дојдена
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Ma,немој...оооо кутричкиот тој...не сакал делење на државата...оди лажи ја така баба ти...барем лагите да ти беа малку од малку по-убедливи.

Има еден многу добар лек за шипаците:камо сите општини,каде што соживотните ни се мнозинство да се дадат под ,,кирија,, на заспаните држави Албанија и Косово,па македонските шипаци,кои овде изиграваат невини марионети,да се лишат од полза на буџетот на Македонија...
Sus be kerata... ish, magla...
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
211
Поени од реакции
12
и да се надоврзам на предходниот пост
не се само децата по школите
жртви на албанците.
тоа се случува за жал на секој чекор и во секоја област
од нашето "заедничко" живеење и нашиот "соживот".
заборавате како си "поминувате" у град по дискотеки и кафичи
кај што има албанци???
заборавате како е у мвр ако треба да вадите пасош,лична карта,возачка...
колку провоцираат тие што ве сликаат и ви зимаат податоци,со пуштено радио
арачинас и песни од типот "косове републик"???
или во државна со пукната аркада и обилно крварење требаше да го чекам докторот 42 минути имал важен телефонски разговор
ми кажа откако му го кажав моето македонско име.
или на бит пазар колку само проблем и прават на државава со шверцаните цигари
и неиздавањето фискални сметки по продавничките во стара чаршија......
Аман бре, ние ваквиот соживот со обратни улоги сме го трпеле 100год па ете помина, додуше со големи тешкотии,почнувајќи од почеток на минатиот век сме преживеале масакри,етничко чистење,обиди за асимилација со додавка СКИ на презимето, па неможност да се извади ниту еден документ без да се плати дебело, па тепање и малтретирање по полициски станици ехееее и ред други работи ама ете програмата на Васа Чубрилович и неговите потомци за етничко чистење на бивша Југославија не успеа...

Сега немате подршка од страна, ја немате воено-политичко-економската моќ на бившата држава па сте приморани на соживот со албанците епа велат што ќе сееш тоа ќе жнееш но сепак ако ви е незгодно и ви паѓа камен на срце кога со училиште,полициска станица,општина или министерство управува албанец и ако сте омаловажени или на кој било начин вашите граѓански и човекови права се загрозени ги имате демократските институции да се браните или можете да барате некое друго чаре ако не можете да поднесете политичко и економско владеење на албанско мнозинство во западниот дел на државата.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.566
Поени од реакции
82.201
појди еден ден помини таму и види дали станува збор за детски работи
од вакви размислувања е дојдено до ова дереџе, поради вакви размислувања досега не се превземало ништо
и сега работата до колеж е дојдена
Не те жуља нешто? Не ти нешто чудно, во мојот пост?
Ах, знам. Имаш дебела кожа, не допираат до тебе зборови со неразбирливи значења.

....како на пример иронија, сарказам etc.
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Кварк јас не барам „СПРОТИВНО„, јас барам да се казнат тие кои префрлат, тепат и поради кој децата неможат да одат на школо , поради кој децата не се чувствуват безбедно...
А бидејки Струшкото МВР нема интерес да го среди случајот тогаш мајката му е ДРЖАВНА ПОЛИЦИЈА, абе АРМ ако треба само нека ги испофакат сите и директори и ученици сите што прават срања...
Инаку многу големо лицемерие е да се сликаш пред камери и да бараш соживот а на толку тепачки и покрај камерите во школото „НИКОЈ НИШТО НЕВИДЕЛ И НИКОЈ НЕ Е КРИВ„...
За политичка позадина знам јасно ми е мегутоа ако неможат политичарите тогаш може народот, кој и да е децата треба да бидат заштитени тоа им е основно право...
За кометарите да во право си можат да бидат од секој напишани, мегутоа фактот дека децата барат етнички смени ГОВОРИ НЕШТО...или му веруваш на лицемерието...
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Не те жуља нешто? Не ти нешто чудно, во мојот пост?
Ах, знам. Имаш дебела кожа, не допираат до тебе зборови со неразбирливи значења.

....како на пример иронија, сарказам etc.
на чуден начин ги искажуваш во твоја полза
па затоа тешко дека некој ќе ги примети

Кварк јас не барам „СПРОТИВНО„, јас барам да се казнат тие кои префрлат, тепат и поради кој децата неможат да одат на школо , поради кој децата не се чувствуват безбедно...
А бидејки Струшкото МВР нема интерес да го среди случајот тогаш мајката му е ДРЖАВНА ПОЛИЦИЈА, абе АРМ ако треба само нека ги испофакат сите и директори и ученици сите што прават срања...
Инаку многу големо лицемерие е да се сликаш пред камери и да бараш соживот а на толку тепачки и покрај камерите во школото „НИКОЈ НИШТО НЕВИДЕЛ И НИКОЈ НЕ Е КРИВ„...
За политичка позадина знам јасно ми е мегутоа ако неможат политичарите тогаш може народот, кој и да е децата треба да бидат заштитени тоа им е основно право...
од струшкото мвр ќе добијат одговор дека не се надлежни за да ја обезбедуваат гимназијата и исто како кичевската ќе треба да си најдат обезбедување
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.566
Поени од реакции
82.201
...Сега немате подршка од страна, ја немате воено-политичко-економската моќ на бившата држава па сте приморани на соживот со албанците...
Аааа, значи ова било соживот со Албанците!
Дури и среќни треба да сме што досега не сме го имале.

Само, се приметува еден слој од македонското население кој е подготвен ваквиов соживот да го конзумира анално.
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
на чуден начин ги искажуваш во твоја полза
па затоа тешко дека некој ќе ги примети



од струшкото мвр ќе добијат одговор дека не се надлежни за да ја обезбедуваат гимназијата и исто како кичевската ќе треба да си најдат обезбедување
Надлежни се за јавниот ред и мир, неможат да обезбедуват , но можат да превземат мерки...Ви школото има камери , ако треба и во дворот нека инсталират, абе во цел град ако треба камери место шмизли...
Меѓутоа џабе се камерите кога некој замижува пред нив, јас колку што знам досега никој нема одговарано за малтретирањето на децата...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom