Изборни резултати од Претседателски избори 2009 (генерална дискусија)

  • Креатор на темата Адриано
  • Време на започнување

За кого ке гласате на следните претседателски избори?

  • Ѓорѓи Иванов (ВМРО-ДПМНЕ)

    Гласови: 313 39,0%
  • Љубомир Фрчковски (СДСМ)

    Гласови: 126 15,7%
  • Нано Ружин (ЛДП)

    Гласови: 23 2,9%
  • Mируше Хоџа (ДПА)

    Гласови: 1 0,1%
  • Љубе Бошковски (независен кандидат)

    Гласови: 141 17,6%
  • Имер Селмани (Нова Демократија)

    Гласови: 68 8,5%
  • Нема да гласам (или сеуште неопределен)

    Гласови: 74 9,2%
  • Агрон Буџаку (ДУИ)

    Гласови: 3 0,4%
  • Ќе го поништам ливчето, никој не ми се допаѓа.

    Гласови: 53 6,6%

  • Вкупно гласачи
    802
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.520
Поени од реакции
47.830
Не ми се верува што видов жими се..... Парада на жени за осми март низ улица Македонија, банерот го држи и прв на чело стои ФРЧКО!!!! Он сите жени ги претепа, он ги води. :pos2::pos2:

Не бе не, ние залужуваме вакави иронии како народ, куртони сме ова се' ни е залужено
 
А

Адриано

Гостин
:pos2::pos2::pos2:


:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:

за правата на жените и отварање нови паркинг простори!
Фрчко сака македонија да влезе во ЕУ за да има пристап и до европските паркинзи!
 

Сандар

Heartagram's child
Член од
27 ноември 2008
Мислења
168
Поени од реакции
2
Стави сурат на профил лепотице кога веке коментираш туѓи фаци или ти е срам да не ти ги видиме бубуљиците,а за тоа колку ти држи црпката ти се гледа од никот и можеш во овчарски генерации наназад да се мериш само со некој обичен партиски пенисодувач кој лепи плакати , да не помислуваш да напаѓаш воспитачка од јасли а камоли било кој универзитетски професор :toe:


Ти ли најде да се смееш???????? Па заборави ли дека сите форумџии те видоа што келеш си во фаца , и не знам зашто уште никој не отворил тема „ зашто мајка му на месија плаче секоја ноќ и како да ја утешиме ......„

:cuc:
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Де бе луѓе толку страници и страници потропивме во тоа да се убедуваме дали ќе има или ќе нема тв-дуел ,та овој се плашел ,те оној...ај малце продискутирајтеми го дуелот од денска ,да видам што импресии имавте..
Јас напишав како го доживеав тв -дуелот пред две страни ,де да видам некој поинаку што ги “доживеал“ кандидативе...дајте некој момент што не го приметив...
Кој излезе подобар говорник ...ајде малце...што е ова само полтронски муабети и меѓусебни вреѓања!
 

Amnaesiac

Paranoid Android
Член од
9 декември 2008
Мислења
1.818
Поени од реакции
43
Де бе луѓе толку страници и страници потропивме во тоа да се убедуваме дали ќе има или ќе нема тв-дуел ,та овој се плашел ,те оној...ај малце продискутирајтеми го дуелот од денска ,да видам што импресии имавте..
Јас напишав како го доживеав тв -дуелот пред две страни ,де да видам некој поинаку што ги “доживеал“ кандидативе...дајте некој момент што не го приметив...
Кој излезе подобар говорник ...ајде малце...што е ова само полтронски муабети и меѓусебни вреѓања!
Ова беше втора дебата, првата беше на Телма, а следната седмица пак ќе има на Телма. Мојот впечаток е дека најјаките партии, вмро-дпмне, дуи и сдсм имаат најслаби кандидати за претседател.
 
Член од
8 март 2009
Мислења
8
Поени од реакции
0
Glasam za najsvetlata tocka kaj tie kandidati ,t.e George Ivanov nema crna damka covekot za razlika od drugite koj e zatvorenik,koj e tepac,ovoj Selmani e dobar ama ne e nas ,budjaku e peder ili ljubovnica na fuere, a Nano imeto mu e nekako ne nase .BUDDHIST.:tapp:
 

CIL

Член од
21 август 2008
Мислења
750
Поени од реакции
55
Glasam za najsvetlata tocka kaj tie kandidati ,t.e George Ivanov nema crna damka covekot za razlika od drugite koj e zatvorenik,koj e tepac,ovoj Selmani e dobar ama ne e nas ,budjaku e peder ili ljubovnica na fuere, a Nano imeto mu e nekako ne nase .BUDDHIST.:tapp:
Ај вака -
Затоа што ќе гласаш за Иванов, кажи ми што те навлече да гласаш за него. Да погодам - Затоа што позади него стои ВМРО-ДПМНЕ! Кажи ми да беше Иванов независен кандидат, дали и тогаш би гласал за него?
А за Нано добра ти е причината зошто не гласаш :tapp:
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Ај вака -
Затоа што ќе гласаш за Иванов, кажи ми што те навлече да гласаш за него. Да погодам - Затоа што позади него стои ВМРО-ДПМНЕ! Кажи ми да беше Иванов независен кандидат, дали и тогаш би гласал за него?
А за Нано добра ти е причината зошто не гласаш :tapp:
Добро сега кога поставуваш прашања, има ли некој кандидат за кој можеме да гласаме, сите се за во Контенјер, никој не е способен за таа функција реално кажано. :helou:

Во Македонија нема човек сега засега кој би ја водел како Претседател.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Ај вака -
Затоа што ќе гласаш за Иванов, кажи ми што те навлече да гласаш за него. Да погодам - Затоа што позади него стои ВМРО-ДПМНЕ! Кажи ми да беше Иванов независен кандидат, дали и тогаш би гласал за него?
А за Нано добра ти е причината зошто не гласаш :tapp:
јас ќе гласав ако беше независен
 

CIL

Член од
21 август 2008
Мислења
750
Поени од реакции
55
Добро сега кога поставуваш прашања, има ли некој кандидат за кој можеме да гласаме, сите се за во Контенјер, никој не е способен за таа функција реално кажано. :helou:

Во Македонија нема човек сега засега кој би ја водел како Претседател.
Потполно се сложувам со тебе, тврдам дека никој од кандидтите не го заслужува тоа место и таа титула. Прашав затоа што ме нервира како гледам младиве ако треба ќе се истепаат само да излезан дека се во право и тврдат нешто за кои го слушнале од некого или веруваат на ветувањата на кандидатите кои се јаки на вилица.
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Потполно се сложувам со тебе, тврдам дека никој од кандидтите не го заслужува тоа место и таа титула. Прашав затоа што ме нервира како гледам младиве ако треба ќе се истепаат само да излезан дека се во право и тврдат нешто за кои го слушнале од некого или веруваат на ветувањата на кандидатите кои се јаки на вилица.
Конечно да сретнам некој на форумов и да делам исто мислење.

Требаше да го кандидираат Срѓан Керим, угледна личност и има познавање од Надворешната политика затоа што има искуство во тоа, беше претседател на ОН. И Нано не е лош ама тешко да добие.
 

CIL

Член од
21 август 2008
Мислења
750
Поени од реакции
55
Конечно да сретнам некој на форумов и да делам исто мислење.

Требаше да го кандидираат Срѓан Керим, угледна личност и има познавање од Надворешната политика затоа што има искуство во тоа, беше претседател на ОН. И Нано не е лош ама тешко да добие.

Да, Срѓан беше правиот човек за таа функција, ама според мене СДСМ избрзаа со предлогот. Нано е добар и да беше тој кандидиран од појака партија сигурно би победил, вака тешко.
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
ама според мене СДСМ избрзаа со предлогот.
Како тоа избрзаа?Мислиш дека беше погрешно да го поддржат Керим како заеднички кандидат со ДПМНЕ?Па нели бираме претседател а не партија или фикус што би рекол Брат Љубе?
 

CIL

Член од
21 август 2008
Мислења
750
Поени од реакции
55
Како тоа избрзаа?Мислиш дека беше погрешно да го поддржат Керим како заеднички кандидат со ДПМНЕ?Па нели бираме претседател а не партија или фикус што би рекол Брат Љубе?


Избрзаа во смисол не го ни консултирале ни прашале Срѓан Керим дали како прво он би прифатил такво нешто, туку без негово знање го предлагаат за заеднички надпартиски кандидат( што е добро ), потоа настана збрка.
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Кој е против Џоле зло до седмо колено ќе го снајди,па дали е овој нормален бре?

Телма
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom