Изборни резултати од Претседателски избори 2009 (генерална дискусија)

  • Креатор на темата Адриано
  • Време на започнување

За кого ке гласате на следните претседателски избори?

  • Ѓорѓи Иванов (ВМРО-ДПМНЕ)

    Гласови: 313 39,0%
  • Љубомир Фрчковски (СДСМ)

    Гласови: 126 15,7%
  • Нано Ружин (ЛДП)

    Гласови: 23 2,9%
  • Mируше Хоџа (ДПА)

    Гласови: 1 0,1%
  • Љубе Бошковски (независен кандидат)

    Гласови: 141 17,6%
  • Имер Селмани (Нова Демократија)

    Гласови: 68 8,5%
  • Нема да гласам (или сеуште неопределен)

    Гласови: 74 9,2%
  • Агрон Буџаку (ДУИ)

    Гласови: 3 0,4%
  • Ќе го поништам ливчето, никој не ми се допаѓа.

    Гласови: 53 6,6%

  • Вкупно гласачи
    802
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
M

Mario Gómez

Гостин
Колку и да се занесуваме дека некој кандидат се грижи за нас, сепак ќе сфатиме дека тоа не е вистина...Ние сме само фигури во една шаховска табла кои чекаат да бидат подмрднати од некој на власт.Сите даваат празни ветувања:tapp:
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Ubavo premierot kaza: niv gi biduva samo da lazat i da manipuliraat so narodon, a nas ne biduva da gradime i da ispolnuvame, togas ke gi ostavime da rabotat toa za sto gi biduva (da lazat) a nie ke rabotime za toa sto ne biduva,,, da gradime.
Глеам се растури од градење премиеров. Сè има остварено.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Ubavo premierot kaza: niv gi biduva samo da lazat i da manipuliraat so narodon, a nas ne biduva da gradime i da ispolnuvame, togas ke gi ostavime da rabotat toa za sto gi biduva (da lazat) a nie ke rabotime za toa sto ne biduva,,, da gradime.
Да градите стадиони и да ги именувате со антички имиња,стадионот повеќе ќе ни штети отколку ќе ни користи...
 
Член од
23 октомври 2008
Мислења
137
Поени од реакции
9
Komedii se site kandidati, katastrofa, Nano Ruzin neznae recenica da sklopi, Frcko epten go biva za sklapanje recenici pa nisto ne go razbiram sve mu ebem intelektualno, Boskovski ko da e poglavar na MPC, Gorge Ivanov ko da e odbornik u Sviripicino, denes edno sere utre drugo jade, kaj kur go najdoa ebati likot.
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Во контекст на претседателските избори , дали некој може да ги постира распоредите на митинзи низ републикава на поголемите политички партии?
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Е тој "лигуш" беше прогласен за најдобар министер за надворешна политика во ЕУ.Додека пак патриотот твој Џоле-who? му го поправаше радиото на тој "лигушот".
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Eve џабе лаеа скептиците дека нема да има ТВ дуел на претседателските кандидати... :)

ПУШТЕТЕ ТВ СИТЕЛ И ГЛЕДАЈТЕГО ДУЕЛОТ ПА ЌЕ ГО КОМЕНТИРАМЕ ПОПОСЛЕ!
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Каков дуел?Кој и кого,кога и во колку?
 
Член од
5 март 2009
Мислења
25
Поени од реакции
5
Ne znam dali imam zelba da go napadnam ovoj izgubeniov vo svemir Gorgi Ivanov.
Mislam deka veke pocnav da go zalam zasto se nafatil na ova!
Definitivno profesorot Frckovski e najmalku deset svetlosni godini ponapred pred site ostanati kandidati.
p.s. gledajte samo kakva mu e facata na Gorgi ivanov ,smrstena i tupava!:pipi::pipi:
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Ne znam dali imam zelba da go napadnam ovoj izgubeniov vo svemir Gorgi Ivanov.
Mislam deka veke pocnav da go zalam zasto se nafatil na ova!
Definitivno profesorot Frckovski e najmalku deset svetlosni godini ponapred pred site ostanati kandidati.
p.s. gledajte samo kakva mu e facata na Gorgi ivanov ,smrstena i tupava!:pipi::pipi:
Стави сурат на профил лепотице кога веке коментираш туѓи фаци или ти е срам да не ти ги видиме бубуљиците,а за тоа колку ти држи црпката ти се гледа од никот и можеш во овчарски генерации наназад да се мериш само со некој обичен партиски пенисодувач кој лепи плакати , да не помислуваш да напаѓаш воспитачка од јасли а камоли било кој универзитетски професор :toe:

:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
Ти ли најде да се смееш???????? Па заборави ли дека сите форумџии те видоа што келеш си во фаца , и не знам зашто уште никој не отворил тема „ зашто мајка му на месија плаче секоја ноќ и како да ја утешиме ......„
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
барем ве плаќаат вас двајца над мене за кампањава по интернетов или гратис работите?
Добро знаеме кај кого се парите и колку пати на ден се фалите таму од ДПМНЕ која влада има најполн буџет и општо добро познато е кој е платен тука на форумите да тролува во полза на владата и Џоле Космодиск.
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
По завршувањето на ТВ Дуелот меѓу претседателските кандидати , моите импресии ОД ЕМИСИЈАТА се следниве:

Група на солидни политичари , добро резонираат и не се залетуваат: Мируше Хоџа , Ѓорѓи Иванов и Агрон Буџаку

Група на деструктивни политичари кои се обидуваат да провоцираат и ги наместат останатите кандидати: Фрчковски и Бошковски (значи најлош кандидат дефинитивно)

“Вртивера“ совесен политичар : Нано Ружин (кој се извади со последната порака ...иначе слаб беше по другите теми)

Разочаран сум од: Имер Селмани ,повеќе очекував од него - но ја заеба работата кога почна да ја критикува владата неаргументирано и надвор од контекст на прашањата.

Позитивно изненаден од: Агрон Буџаку - ГО ЗАКОПА фрчковски на неколкупати ,го напика вкјош со своите реплики на кои самобендисаниот арогантен “интелектуалец“ (гревота е вака да го викаме ама ај..) немаше одговор! Секоја му чест !

Иванов - мошне стабилен и смирен политичар се гледа дека има самоконтрола и дека несака да возвраќа на ниски удари.Достоинствено се презентираше! Меѓутоа ми изгледа како не-толку харизматичен лидер кој ќе успее да стекне многу “љубов„ на меѓународната сцена !

Фрчко - се обиде трипати да го намести Иванов , ама не успеа...слаб многу слаб..
Можеби може да опали со своите “мафтарања“ со рацете ама тоа ќе биде кај многу мал процент од населението , сепак неговото минато му е лоша препорака!

****************************************************

овие се моите импресии од дуелов кој заврши пред 15-тина минути , атмосферата се одвиваше како што предвидев....па мојот генерален заклучок е дека МАКЕДОНИЈА НЕМА АСОЛЕН ПРЕТЕНДЕНТ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛСКАТА ФУНКЦИЈА , т.е. според моите критериуми нема доволно харизматичен лидер за оваа позиција ....така да изборот на 22 ќе ми биде многу тежок...дали да го правам ливчето неважечко или да му дадам глас + на некој од овие кандидати!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom