Изборни резултати од Претседателски избори 2009 (генерална дискусија)

  • Креатор на темата Адриано
  • Време на започнување

За кого ке гласате на следните претседателски избори?

  • Ѓорѓи Иванов (ВМРО-ДПМНЕ)

    Гласови: 313 39,0%
  • Љубомир Фрчковски (СДСМ)

    Гласови: 126 15,7%
  • Нано Ружин (ЛДП)

    Гласови: 23 2,9%
  • Mируше Хоџа (ДПА)

    Гласови: 1 0,1%
  • Љубе Бошковски (независен кандидат)

    Гласови: 141 17,6%
  • Имер Селмани (Нова Демократија)

    Гласови: 68 8,5%
  • Нема да гласам (или сеуште неопределен)

    Гласови: 74 9,2%
  • Агрон Буџаку (ДУИ)

    Гласови: 3 0,4%
  • Ќе го поништам ливчето, никој не ми се допаѓа.

    Гласови: 53 6,6%

  • Вкупно гласачи
    802
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
СДСМ направија грешка кога го одбраа Фрчко. Требаше да го подржат на Брат Љубе. Сега во втор круг ако биде Фрчко, гласовите за Братот ке одат за Иванов и така СДСМ ке изгуби многу, катастрофално. А немаше да има голем пораз Братот ако имаше подршка од СДСМ.
 
G

grande-juve

Гостин
Кој е против Џоле зло до седмо колено ќе го снајди,па дали е овој нормален бре?

Телма
самоубиец, многу си смешен, треба да те препорачаме кај мистер бин, Иванов кажа, народот рекол, кој зло мисли, зло ќе го снајде, па дури и до седмо колено, значи од народна поговорка што ја кажа човеков ти ја направи работава дека кој не мисли како Иванов треба да го снајде зло до седмо колено, добар си.
 
А

Адриано

Гостин
самоубиец, многу си смешен, треба да те препорачаме кај мистер бин, Иванов кажа, народот рекол, кој зло мисли, зло ќе го снајде, па дури и до седмо колено, значи од народна поговорка што ја кажа човеков ти ја направи работава дека кој не мисли како Иванов треба да го снајде зло до седмо колено, добар си.
зарем си изненаден?
таквите како него можат само да плукаат по луѓето а неможат да допринесат нешто добро!
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
зарем си изненаден?
таквите како него можат само да плукаат по луѓето а неможат да допринесат нешто добро!
Како на пример Иванов,сите ги исплука наместо да држи митинг и да ја прочита шематски нацртаната програма!
 

delboy

кршач на огледала
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.358
Поени од реакции
24
Кој е против Џоле зло до седмо колено ќе го снајди,па дали е овој нормален бре?

Телма
Таа и му била добра,оти е народска....Ама после долго негодување од млекарите од Могила ,неможејќи да ги смири да не урлаат на секое негово започнување да зборува, на крај видел не видел им рекол....Абе одете кај Бранко да си ги барате парите!?:pos2::pos2:

Дали ова навистина им го има речено на митингот во Могила?
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Дали ова навистина им го има речено на митингот во Могила?
Да, eм тоа веднаш по тврдењето дека владата не била должна да им ги решава проблемите :tapp: Го избрука уште толку Груевски,на црни маки е цело ДПМНЕ со Иванов.
 

slobbo

LoneRyder
Член од
16 ноември 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
583
Ова почна да станува опасно:( таман се израдував дека првие неколку дена ги немаше секаде кај што ќе се свртам кандидативе, ама испадна дека не е на арно сега неможам да напраам било што а да не видам некој од нив :(
Ајде бре нека завршат побрзо ова избориве:(
 
M

MKEUpatriot

Гостин
Изгледа чуството на губење внесува гнев кај поданиците на СДСБЦ па плукаат навредуваат инсинуираат.Можеби и јас би се однесувал кога рејтингот 3 години ми е 9 % губам трипати по ред а и сега ке изгубам.Му вадат зборчиња од контекст на Иванов на големо ги анализираат прикачуваат десет на нив и што уште не.Тоа негативната кампања е одраз на немок.Додуша и Фрчко не е противкандидат на И

ванов туку тоа е Селмани
 

osa

>>>>>>
Член од
20 јануари 2009
Мислења
816
Поени од реакции
184
za duelot na sitel nema sto mnogu da se zbori.ja gledas televizijata i se ti e jasno.

BRATOT E CAR I POKRAJ BEZOBRAZNITE OPSTRUKCII OD VODITELITE
VODITELITE NEMORA DA SE MACAT DA GO OPSTRUIRAAT,SITE GO ZNAEME BRATOT ,I NEMA PROBLEM KE SI GO GLASAME I BEZ DA KAZE NITU EDEN ZBOR

Miruse hodza me bendisa .se gleda deka e ucena.najmnogu me bendisa koga ja kaza definicijata za "HARIZMA"i deka toa ne se uci ,ne se kupuva (pa duri ni so parite na grjo) i kako sto veli Hodza HARIZMATA ILI JA IMAS ILI JA NEMAS.

BRATOT JA IMA I DUSATA I SRCETO ,A BOGAMI I HARIZMATA

za ivanov sto da se kaze,sade biser do biser redi,i sega otkako uvidoa i od dpmne deka ne go biva neznaat sto da pravat pa duri i Grujo spot snimil za da gi fali ivanov i ivica konevski kandidat za aerodrom.pa ne mi se veruva dotolku da se spadnelo na dnoto.tolku li nemase koj da go cita tekstot na reklamata,ili resil grujo da stedi da ne plaka profesionalen glas za reklamata ,pa ja cita on.da ne mu tekna deka e svetska kriza pa zatoa stedi?
 
M

MKEUpatriot

Гостин
Не е битно што Љубе е сиромашен во идеи и изразување кога го слушам смешен нема визија нема понуда на реално остварливи решенија полн е со поетско изразување така и интонацијата на гласот ја наштелувал.Во цела кампања најбитно е и животно значајно за Македонија е дали во одредена реклама кој и како го позајмува гласот.Се е појасно колкава ке биде победата на Иванов кога вака му се неинвентивни опонентите
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Иванов нема да победи како личност, туку како восочна фигура на Вмро, со кој Груевски ќе си игра шах со него.
 
Член од
18 април 2008
Мислења
593
Поени од реакции
10
Clen sum na VMRO - DPMNE od mnogu odamna iako imam samo 22 godini, imam poveke pominato vo taaa partija otkolku site zaedno da gi soberes momentalno sto se vo VMRO - DPMNE, i mislam deka Ivanov e samo piunce na Gruevski, epa jas ne glasam za covek vo pozadina jas ke glasam mozebi i za posledniot patriot koj go ima vo Makedonija Brat Ljube
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Ако изгуби Иванов на овие избори сигурен сум дека Груевски ќе му најде место во музејот за восочни фигури како жртва на комунизмот.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom