СП Хрватска 2009 Македонија - Полска

Статус
Затворена за нови мислења.

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Леле крв немав во мене!!!!!
Инфаркт ќе добиев!:)
Ја гледав дома со еден другар...како стампедо да имаше кај мене во соба, мислеа дека се тепаме...:vozbud:
Колку сум само горд, каква игра....Кире еееептен магаре го направи голманот.:) Знам една бајачка во Кавадарци, јас ќе му го платам третманот.:tv:
А Алушевски....:) Тој ја реши.:)
Каква смелост, какви цепелини, какви додавања...зад грб!:)Цепелините ги правеа Кире и Стевче...и на крајот, јагода на шлагот...гол за победа со лоб од Стевче...ух колку сум среќен!!!!!!!!!!
:oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe:
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Lazarov sredio Poljsku

Reprezentacija Makedonije je bodrena burnim navijanjem pobijedila viceprvake Poljake s jednim golom razlike 30:29.


Lazarov je zabio čak 13 puta iz samo 16 pokušaja, što je fantastičan učinak za vanjskog pucača, te je tako postao junak brojnih makedonskih navijača.

http://www.rtl.hr/index.php?cmd=show_clanak&clanak_id=3437
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.787
Поени од реакции
1.504
Моментално сум на работа и не ја гледав такмицата И МНОГУ МИ Е КРИВО!!!!!!!!

КОГА КЕ ЈА ДАВААТ РЕПРИЗА????????

:oeoeoe: :oeoeoe: :oeoeoe: :oeoeoe: :oeoeoe: :oeoeoe: :oeoeoe: :oeoeoe:
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
морам да кажам уште еднаш
судиите не беа лоши! смирете малку хормони..

беа за нијанса можеби потолерантни кон поњаците во целина беа солидни. какви судиски неправди сме јаделе, ова не беше ништо во споредба.

имаше некои ситуации и седмерци за нас, и исклучувања кај пољаците шо немаше везе, ама ние тоа не го прметуваме бидејќи ни оди во прилог.

едно е јасно, после судиска одлука нема назад. селекторот е последниот што треба да рипа како зајак на судиска одлука и со неговата постапка индирекно да повлече играч од терен 2 мин. не е тој навивач бре! ок е возбуда разбирам се, ама кире ли треба него да го смирува?

судиите не беа лоши. тоа е мое мислење. на крај можеби дирекно ќе влијаеа на резултатот, но сепак не беа толку лоши за да во секој коментар ги спомнувате.

јас го гледав мечот без коментатор, и скоро во 50 минути игра од 60 можни не приметив дека има судии. што е добар знак. а доколку ги слушате нашите коментатори, тие се поголеми плачковци од деца мали
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
GAZI MAKEDONIJA,SO VAKVA IGRA KE PADNAT I GERMANIJA I RUSIJA

:oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe:
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.732
Поени од реакции
5.418
факт е дека Полска не потцени. мислам коа моеше еден Алжир да игра цел натпревар фластер на Кире, коа моеше еден Тунис да игра цело второ полувреме фластер, што очекуваа полјациве коа го оставија да ги решета од сите страни. АЛАЛ да му е БРАВО уште еднаш :vozbud::vozbud:
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
MŚ: dramatyczna końcówka, bolesna porażka Polaków
http://sport.onet.pl/0,1271494,1900170,,,ms_dramatyczna_koncowka__bolesna_porazka_polakow,wiadomosc.html


Сега уште да ги тепаме Русите :helou:
Ова ко ,,болен пораз'' некако ми делува а? :)

П.С. Браво за Хрватите што не именуваат таму со нашето име Македонија, отсекогаш ми биле омилени заедно со Словенците тука на Балканот :back:
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
морам да кажам уште еднаш
судиите не беа лоши! смирете малку хормони..

беа за нијанса можеби потолерантни кон поњаците во целина беа солидни. какви судиски неправди сме јаделе, ова не беше ништо во споредба.

имаше некои ситуации и седмерци за нас, и исклучувања кај пољаците шо немаше везе, ама ние тоа не го прметуваме бидејќи ни оди во прилог.

едно е јасно, после судиска одлука нема назад. селекторот е последниот што треба да рипа како зајак на судиска одлука и со неговата постапка индирекно да повлече играч од терен 2 мин. не е тој навивач бре! ок е возбуда разбирам се, ама кире ли треба него да го смирува?

судиите не беа лоши. тоа е мое мислење. на крај можеби дирекно ќе влијаеа на резултатот, но сепак не беа толку лоши за да во секој коментар ги спомнувате.

јас го гледав мечот без коментатор, и скоро во 50 минути игра од 60 можни не приметив дека има судии. што е добар знак. а доколку ги слушате нашите коментатори, тие се поголеми плачковци од деца мали
Влечеа малку накај Полјаците...ама ни оддалеку не беа лоши какви што сме имале прилика да ни судат.:)
Прогледуваа доста пати низ прсти за фаули што требаше да бидат исклучувања кај нас.:)
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Многу битно што го запревме ово јчовек белитски кој има разорен шут со преку 110 км на саат. тоа според меен беше могу важно за поволен резултат.


 
Член од
8 август 2008
Мислења
1.309
Поени од реакции
151
Голманот бе :)
Ама толку непрописно влезе. Прво без дрес. После обратно дресот.
А и ако приметивте еден полски ракометар бутна наш играч у стилот ај не ми се мешај тука... а судиите не реагираат.

А и јас немав до сега приметено поради реакции на клупата да се исклучи некој играч и да се игра 2 минути со играч помалку.
Обично жолт или црвен картон добиваат.
Ама аргентински правила ова :)

a crven karton sto e,pak dve minuti:tapp:
 
А

Ајсшутер

Гостин
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom