Плашете се - ОНА ќе се активирала

Статус
Затворена за нови мислења.

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
i da sakate da ucite nemate sto, nemas istorija nemas narod, nemas nisto, te napravil drzava TITO, ti ebam toa ciganot.
Ti li ke vojuvas, ti nemozes ni macka da izbrkas a kamoli da zemes puska vo race i da odis po albanskite sela da ti ebat mater.
hehehehe Тито?
А кој го збори тоа?
Ја немам ништо, ти имаш све.
Од све по малце.
Циганска а и српска крв богами тече во тебе.
Не се секирај, сум бил во многу алб. села, па жив сум, еве ме.
edit:
ps. jas sum za sozivot no toa da bide podednavko so site!
Се надевам не извршив геноцид со ова што ти го реков...
Ако мислиш спротивното, во планина брреее!
Таму ке се видиме, ако имаш храброст
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
toa i go pravite,se nadevam nema uste mnogu nema da vi odi mocko edno.



i da sakate da ucite nemate sto, nemas istorija nemas narod, nemas nisto, te napravil drzava TITO, ti ebam toa ciganot.
Ti li ke vojuvas, ti nemozes ni macka da izbrkas a kamoli da zemes puska vo race i da odis po albanskite sela da ti ebat mater.



pfff koj najdel da jade gomna za barut.
Ti da si ja osetil vojnata nemase ni zbor da pisuvas, i sum 100% siguren deka ako si ja osetil samo eden 1% kojzane kade ke begas ako dojde do vojuvanje povtorno.:drk:

edit:
ps. jas sum za sozivot no toa da bide podednavko so site!
Момче или девојче што и да си има уште да учиш за животот и како да го цениш животот, освен тоа се гледа дека си полно со предрасуди и преполнето со погрешни информации, стрпи се треба да помине време и многу контакти за да научиш некои работи за да сватиш некои работи да научиш останатите да ги почитуваш и толерираш. Како и да разбереш дека сета тоа што го напиша не му носи добро НИКОМУ.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Последен пат бараме од меѓународниот фактор да реагира за да се зачува мирот - вели Шаќири.
Џабе бара овај помош од курвата вавилонска,си имаат тие сега свои проблеми во гомна се до гуша,мое мислење е подобро би било да си молчи и да си трпи.
 
Член од
6 април 2007
Мислења
375
Поени од реакции
11
Nikogas ne doznav...kolkava vi bese plata..??? :) :)
Од сите комлекси што ги имаат многу мал број граѓани на Македонија(читај натаму јаничарите) еден е нај голем. Тоа болеста што се вика фрустрација. Таја како резултат на немоќ или ред други причини можи да ги надмини сите норми кои еден Србо-Комуњар можи да ги искористи во своите идиотски анти Македонски провокации, до тој степен што ставајќи ги над се партиските интереси на одредена политичка партија во амбис, удира таму кај што најмногу боли. Ова е релативна појава од проста причина што тие не се виновни. Тие се обратно пропорционален производ на она албанското-се делиме, се убиваме ама кога треба ЕДНО сме. Тука нема никаквов простор за паника. Ова се симптоми на една опасна болест ама не и синдром на еден народ. Не е и изненадувачки имајќи го фактот дека токму нивниот поранешен лидер ќе одлежи во затвор заради кражба, јас би рекол најкукавичко предавство после она на Лигушев, во истата таја 2001. Да резимирам- Предавниците ќе си останат предавници макар и овај форум.

п.с Јас се борев и ПАК ЌЕ СЕ БОРАМ како ДОБРОВОЛЕЦ а не за ПАРИ кога е во прашање МАКЕДОНИЈА. За пари одат само КУРВИТЕ. неќам тебе да те етикетирам, а ако се пронајде сам не одговарам

Да ќе дојдете со колегите од Прилеп и сите напуштени села пљачкајте ги како во 2001..... и да пијте од кафето:toe:
А вие пички дезертерски раселетесе пред да пукни. Да ве опљачкаме полесно
 
Член од
18 декември 2008
Мислења
8
Поени од реакции
1
hehehehe Тито?
А кој го збори тоа?
Ја немам ништо, ти имаш све.
Од све по малце.
Циганска а и српска крв богами тече во тебе.
Не се секирај, сум бил во многу алб. села, па жив сум, еве ме.


Се надевам не извршив геноцид со ова што ти го реков...
Ако мислиш спротивното, во планина брреее!
Таму ке се видиме, ако имаш храброст
Albanec so golemo A.
Ne si ti kriv sto ne znaes sto si, toa znam ami bi ti preporacal podlaboko da gi proveris svoite koreni!

Bujrum bre ako sakas, no za zal za mockovci i plackovski ne e planinata zosto vo nejze ima mnogu opasni predizvici, nekoi mozat da se izgubat.



Момче или девојче што и да си има уште да учиш за животот и како да го цениш животот, освен тоа се гледа дека си полно со предрасуди и преполнето со погрешни информации, стрпи се треба да помине време и многу контакти за да научиш некои работи за да сватиш некои работи да научиш останатите да ги почитуваш и толерираш. Како и да разбереш дека сета тоа што го напиша не му носи добро НИКОМУ.
Sekako deka ke ucam do poslednata minuta od mojot zivot, i osven toa go znam i go cenam zivotot kako sto znam i umeam. Jas ke te pocituvam i ke te toleriram koga i ti ke me pocituvas i nema vo sekoja prilika da me pcues ili plukas po mene, zosto vo takvi okolnosti ne te znam koj si i sto si.
Se fatile tuka nekoi nacionalisti po forumite i plukat po se, a toa ne me zacuduva zosto gledam i deka administratorite im go dozvoluvat toa.
 

Zeng

Thinking inside the box
Член од
9 април 2008
Мислења
1.103
Поени од реакции
31
Доста дробите без врска, други ги држат конците во рака.
И ако они сакаат повторно дестабилизација, тоа и ќе биде.
Ние само ќе страдаме додека ја водиме нивната војна.
Ништо не е сменето секоја војна е за нечии други интереси, а не за ваши драги пишувачи по форуми.:salut:
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
Ај и ја да пишам нешто....може ќе биде долго ама на кој му се чита нека повели:

Вака...Ако дојде до пукање помеѓу нас и нив тоа може да биде самоубиство од прв степен за нив...бидејќи ем шо ќе го изгубат Косово,ем и тука ќе си ги изгубат правата кој ни македонскиот народ ги нема(да си пукаш по улица и да речеш:"Ја незна"):tapp:

Како второ...лошо е што во војската и полицијата има голем процент на албанци...тоа може само да ја искомплицира состојбата во тој дел...бидејќи знаеме за тоа како беа ликвидирани нашите бранители кај Карпалак....

Трето...секој Македонец(вклучувајќи ме и мене) ќе си рече:."...добро бе каква е оваа држава кај шо неможеш да си се чуствуваш како дома...да неможеш на најубавата Шар Планина да си се прошеташ,да неможеш од страв во Тетово да отидеш....едноставно да дојде дереџе кај што утре моето дете ќе се чуствува туѓинец во својата држава"

...и добро до тоа ли треба да дојде,утре детето со страв да ми расте и да мораме да се групираме по малцинства(оти ако продолжи вака ќе останеме малцинство)... па добро кај го има ова...

Ја мислам дека ова е нов вид на парадокс кој што се случува во историјата а тоа е малцинството да го држи под окупација мнозинството...пази не смееш ни да му преречеш на некој албанец ако направи некое криминално дело,бидејќи тој ќе земе калашот и ќе те изрешети,оти "си му ги нарушил правата"...

...значи сме биле 500години под турско робство,а сега сме под албанско... епа ако е така тогаш како што правеле нашите предци револуционер,да земеме пушка во рака и ние Македонците да си ги бараме своите права...односно "сакаме да живееме во мир и без тортура"...зошто секој ден мене некој да ми цвили за некакви си права...кога такви права имале само некој кралеви или сл. во минатото...

имаат право на јазик,вера,култура...не се дискриминирани во ниеден сектор..дури обратно е цела администрација е накотена со албанци без дипломи...пукаат кога сакаат и кај сакат без притоа да не смееат да бидат опоменати...и шо треба уште????

п.с Наградно прашање до сите албанци...смееме ли ние Македонците да си поживееме малку без тортура??(ќе прашате каква тортура...епа тортура која секој ден ни ја наметнувате со вашите поделби, истории и закани за преземање на оваа држава)....
:smir:
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
946
Поени од реакции
21
Albanec so golemo A.
Ne si ti kriv sto ne znaes sto si, toa znam ami bi ti preporacal podlaboko da gi proveris svoite koreni!

Bujrum bre ako sakas, no za zal za mockovci i plackovski ne e planinata zosto vo nejze ima mnogu opasni predizvici, nekoi mozat da se izgubat.





Sekako deka ke ucam do poslednata minuta od mojot zivot, i osven toa go znam i go cenam zivotot kako sto znam i umeam. Jas ke te pocituvam i ke te toleriram koga i ti ke me pocituvas i nema vo sekoja prilika da me pcues ili plukas po mene, zosto vo takvi okolnosti ne te znam koj si i sto si.
Se fatile tuka nekoi nacionalisti po forumite i plukat po se, a toa ne me zacuduva zosto gledam i deka administratorite im go dozvoluvat toa.

А ти демек си бил учесник во војната? Не се праи маж на форум бе море шпон!Знаеме сите кој се изгуби во Шара,кој во Арачиново мисир еден! И врапчињата знаат како заврши војната и кој на воен план беше победник а кој беше поразен..Не пробувај да исправуваш криви дрини...Знам дека во човечката психа е врежано чуството на бес после претрпен пораз ама форумот не е соодветно место за тоа..ДА НАЦИОНАЛИСТИ СМЕ ! И ШТО?! ТИ ЌЕ СМЕНИШ НЕШТО?! Па нормално дека админите го дозволуваат тоа..Нема дилеми тука..А она ако мисли пак да глуми лудило со некој организиран бунт боље побрзо да го излиже гзот на ЕУ зошто сум сигурен дека ќе има реприза на настаните,само после тоа нема да има вакви постови од искомплексирани шипуси..Со почит дечко од Аеродром
 
Член од
18 декември 2008
Мислења
8
Поени од реакции
1
А ти демек си бил учесник во војната? Не се праи маж на форум бе море шпон!Знаеме сите кој се изгуби во Шара,кој во Арачиново мисир еден! И врапчињата знаат како заврши војната и кој на воен план беше победник а кој беше поразен..Не пробувај да исправуваш криви дрини...Знам дека во човечката психа е врежано чуството на бес после претрпен пораз ама форумот не е соодветно место за тоа..ДА НАЦИОНАЛИСТИ СМЕ ! И ШТО?! ТИ ЌЕ СМЕНИШ НЕШТО?! Па нормално дека админите го дозволуваат тоа..Нема дилеми тука..А она ако мисли пак да глуми лудило со некој организиран бунт боље побрзо да го излиже гзот на ЕУ зошто сум сигурен дека ќе има реприза на настаните,само после тоа нема да има вакви постови од искомплексирани шипуси..Со почит дечко од Аеродром
Maz sum i vo forumot i vo realnost, ako sakas da ti dokazam donesi ja nekoja ke vidis.

Ok vasa pobeda cestito.

Da terorristi sme mozes li ti vo ovoj slucaj da smenis nesto. NE sigurno deka ne.

ne mora da se zamaram vise so :pusk: :tapp:
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Maz sum i vo forumot i vo realnost, ako sakas da ti dokazam donesi ja nekoja ke vidis.

Ok vasa pobeda cestito.

Da terorristi sme mozes li ti vo ovoj slucaj da smenis nesto. NE sigurno deka ne.

ne mora da se zamaram vise so :pusk: :tapp:
Ke ve emanciprame be!!!
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Кога си толку голем поборник за Голема Албанија што не одиш таму да живееш,не ни ги диши нашиот воздух...

јас кога ви викам дека они никогаш не биле за соживот и никогаш нема да бидат. Они се дволични и само го чекаат моментот кога пак ќе сакаат да грабаат територии. Тоа порано го искористиле други држави за време не балакнските војни а сега албанците одат по нивни стапки. Затоа прашувам јас свесни ли се овие што не водат и дали се спремни да с есправат со вакви и слични сценарија?
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
јас кога ви викам дека они никогаш не биле за соживот и никогаш нема да бидат. Они се дволични и само го чекаат моментот кога пак ќе сакаат да грабаат територии. Тоа порано го искористиле други држави за време не балакнските војни а сега албанците одат по нивни стапки. Затоа прашувам јас свесни ли се овие што не водат и дали се спремни да с есправат со вакви и слични сценарија?
a be ne ew ONA nekoja zakana,ke bide sredena samo za edna nok.samo ako ima potreba.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom