Плашете се - ОНА ќе се активирала

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
a be ne ew ONA nekoja zakana,ke bide sredena samo za edna nok.samo ako ima potreba.
Аааа не си во право зашто сега косово им стана независно и ќе имаат уште поголема подршка. Границата спрема косово не ја рачунај за заштитена, можат и тенк ако сакаат д апренесеат преку граница. Така да ако немаме план и стратегија да се одбраниме тогаш тешко ни се пишува.



п.с. а бидејќи е вмро на власт партија на која не и верувам и која не признава македонско малцинство тогаш многу сум загрижен за својата држава.
 
Член од
6 април 2007
Мислења
375
Поени од реакции
11
Maz sum i vo forumot i vo realnost, ako sakas da ti dokazam donesi ja nekoja ke vidis.

Ok vasa pobeda cestito.

Da terorristi sme mozes li ti vo ovoj slucaj da smenis nesto. NE sigurno deka ne.

ne mora da se zamaram vise so :pusk: :tapp:
Точно е тоа. Можите да бидите само терористи. Педерски начин на борба. Нашите гинеа од мини, вашите гинеа од нож. А дали можиме да смениме нешто??? Сам си ја знајш силата
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Sekako deka ke ucam do poslednata minuta od mojot zivot, i osven toa go znam i go cenam zivotot kako sto znam i umeam. Jas ke te pocituvam i ke te toleriram koga i ti ke me pocituvas i nema vo sekoja prilika da me pcues ili plukas po mene, zosto vo takvi okolnosti ne te znam koj si i sto si.
Se fatile tuka nekoi nacionalisti po forumite i plukat po se, a toa ne me zacuduva zosto gledam i deka administratorite im go dozvoluvat toa.
Национализмот од другата страна не се бори со сопствен национализам, така само може да се влоши спротивниот национализам и општата штета да биде многу поголема.
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.652
Поени од реакции
9.866
доро бе па ако на вас албанците толку не ви се свиѓа овдека шо не си отидете???го имате косово горе,албанија исто така,можете да бирате кај да идете,шо к.р сте запнале немате права немате ова немате она(уствари имате ОНА:vozbud::vozbud:),идетеси од овде
и нас ќе ни биде поубаво и на вас
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.759
Поени од реакции
9.882
нека се дигнат пак,мами.у ке им ебеме,ако имаат муда.
него што кога сите ги бранат,и ја имаат од еу и америка подршката,пак ќе го јадеме ние
 

delboy

кршач на огледала
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.358
Поени од реакции
24
Добро бе не свативте ли до сега ,дека албанските партии на картата на национализмот сеуште се борат да придобијат некој глас повеќе кај албанското избирачко тело ? Ко ќе си дојдат во власта мирни си се ко кутриња ,до некна ДУИ трубеше за делби итн...сега ДПА е во опозиција па се сменија малце улогите.....
 

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
Добро бе не свативте ли до сега ,дека албанските партии на картата на национализмот сеуште се борат да придобијат некој глас повеќе кај албанското избирачко тело ? Ко ќе си дојдат во власта мирни си се ко кутриња ,до некна ДУИ трубеше за делби итн...сега ДПА е во опозиција па се сменија малце улогите.....
Абе како и да е, несмее некоја будала а не и е по ќејф одма да се заканува дека че го пука на што личи тоа.
 

delboy

кршач на огледала
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.358
Поени од реакции
24
Абе како и да е, несмее некоја будала а не и е по ќејф одма да се заканува дека че го пука на што личи тоа.
Нажалост тоа е нашата реалност.Денот кога ќе прекинат со овакви патчиња ќе бидат неприметни и заборавени од истите оние кои моментално ги носат на раменици :toe:
 

ACER

=Сандокан=
Член од
14 мај 2008
Мислења
193
Поени од реакции
7
Е нека нападнат ако сакаат бе! Во бродец убо му напраја македонците.
Еве клип да видите шо му се случи на Шпонојте.
Само вака треба со тие ѓубриња:tapp:
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Реални да бидеме. Неможе да се трпиме. И овој спој некогаш мора да пукне. Кога ке биде незнам али ке биде еднаш за секогаш.
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Реални да бидеме. Неможе да се трпиме. И овој спој некогаш мора да пукне. Кога ке биде незнам али ке биде еднаш за секогаш.
I posle toa?
Ke ima pobednici?
Sade gubitnici, a najgolem gubitnik od site ke bides tokmu ti. :toe::toe:

Ama, cim veke na 6 strani trubete de vojna, de masakri, de genocid, de ebenje na majki, sajki, sestri, grobovi, spomen ploci...... aj da ja pukneme veke ednas..... sta koj kur...... i taka dosadno stana, samo reklamite, glupite spotovi i kretenskite kampanji na gvujo gi gledame na TV....:toe:

Ebate akmacite ebate, vinkli.....

Пред десетина дена „повратникот“ во политиката Невзат Халили повика на обновување на „Илирида“, а вчера обновената ПДП побара федерализација на Македонија.
Ne lazi!
 

СрбоЛегенда

Сами против свих
Член од
24 декември 2008
Мислења
2.694
Поени од реакции
123
Нека се активираат пак,впрочем се сомневам дека останал голем број од нив после 2001,како и да е пак ќе гинат ко муви :pusk:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom