Токму така, Лева патика, Трипати на ден?

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Кој не знае ова се имиња на одамна непостоечки бендови меѓу кои најпознат е „Лева патика“ поради нивната „Неправда“. Од „Токму така“ произлезе Бубо Каров, а од „Трипати на ден“ немам слушнато уште од осамостојувањето на Македонија, кога настапија на прославата на плоштад...Има ли некој жив човек што ќе ми помогне да стасам до нивните песни? Ги знае ли некој воопшто дотичниве?
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Од Лева Патика, освен Неправда, друго на нет нема да најдеш.
А, за Трипати на ден искрено појма неам.

Сепак, што се тиче Лева Патика, знам дека имам касета со нивни песни. Само не знам колку формат како касета би ти користел:nesum:
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Мислам дека има еден човек кој го знам и чува касети од ваквите групи :) баш ќе го прашам, ако има и ги бива, ќе добиеш копија па префрлај ја на цедеа или во ПЦ после :helou:
 
Член од
11 ноември 2005
Мислења
316
Поени од реакции
6
за токму така кај Цаци, Бубо Каров ќе се обратиш
 
Член од
20 ноември 2005
Мислења
614
Поени од реакции
64
Pa nepravda e najdobroto od niv...Konkord gi imam site ...ali isto najdobra stvar od niv e visoki stikli corapi crni....imam nesto i od bis bes....
 

_master

*Big Barsa Fan*
Член од
15 август 2007
Мислења
535
Поени од реакции
18
I jas isto taka samo nepravda ja imam drugite pesni zaludno gi baram na internet:D
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Еве една песна од Трипати на ден:


Таа јас ја имам и на магнетна лента... тапанарот од Пеницилин ми е пријател.
со стариот цимер се дружиш?
вила ја држеше пред помалку од година дена...
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
25
Поени од реакции
3
Од Лева Патика, освен Неправда, друго на нет нема да најдеш.
А, за Трипати на ден искрено појма неам.

Сепак, што се тиче Лева Патика, знам дека имам касета со нивни песни. Само не знам колку формат како касета би ти користел:nesum:
Јас имам цел албум од нив ги симнав од пред некој ден од македонскиот тракер. Ако сака некој може да му дадам линк, ама другите песни не им се нешо како незаборавната НЕПРАВДА :D
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
да си најдеш ти некој што работи у МТВ, поготово у архивата има чуда да најдеш верувај! Незнаеш каква ризница е тоа, за овие групи сигурно ќе најдеш некој.
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Od ovie samo Leva Patika e popoznata grupa,drugive ne do tolku.A NEPRAVDA e vistinski makedonski evergrin:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom