Скопски фестивал 2009 - одбери го твојот победник (анкета)

Победник на Евросонг!

  • Сленг – Генгста оро

    Гласови: 127 48,3%
  • Ристо Самарџиев feat. Зоран Џорлев – 103 бели лебеди

    Гласови: 14 5,3%
  • Next Time - Нешто што ќе остане

    Гласови: 29 11,0%
  • Проект Македонија – Помалку наивно

    Гласови: 10 3,8%
  • Рок Агресори - Динг донг

    Гласови: 20 7,6%
  • Даниел – Сила на љубовта

    Гласови: 2 0,8%
  • Александар Белов - Застани

    Гласови: 9 3,4%
  • Костадин Папа – За неа постојам

    Гласови: 3 1,1%
  • Влатко Лозаноски - Блиску до мене

    Гласови: 20 7,6%
  • Верче Пандиловска – Северно од мене, јужно од тебе

    Гласови: 0 0,0%
  • Браво Бенд - Девојко

    Гласови: 2 0,8%
  • Влатко Илиевски - Најбогат на свет

    Гласови: 13 4,9%
  • Калиопи & Наум - Рум дум дум

    Гласови: 12 4,6%
  • Кристијан - Нема да зборам

    Гласови: 1 0,4%
  • Дејан Трифуновски - Љубовта доаѓа

    Гласови: 0 0,0%
  • Андријана Јаневска – Дрво без корен

    Гласови: 1 0,4%

  • Вкупно гласачи
    263
Статус
Затворена за нови мислења.

rossoner stefan

Модератор
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.770
Поени од реакции
192
Добро значи си има музички експерти ке утврдат тие дали е плагијат или не.
Значи Македонски менталитет:Белив ин рекла казала:tapp:Едно е песната да ви личи на некоја, а друго е да има повеке од четри исти такта ко оригиналната верзија.Дозволено е да се земат четири такта.Се над тоа е плагијат.
 
Ј

јовица11

Гостин
Значи сами ако не си стаиме сопки, кој друг?!Шо народ се, алал да ни е.:toe:
 
Ј

јовица11

Гостин
Сега ја гледам Калиопи на Експлозив (кој повеќе не го води Експлозивната Хелена, Thanx God) и врачаркана Клеопатра вика дека на ЕСЦ ќе оди некое младо згодно момче, кое ќе го одбере публиката, а Опи целата напната демонстративно и се врти на Мелита (водителката) и вика : " Ова е последен пат што ќе и дадам можност на земјава да ми испрати на Евровизија.Ако сега ја пропуштат шансата и не ме пратат, веќе нема ни да се пријавам "(малку ги искарикирав зборовиве, ама во глобала тоа го кажа).
Господи, до каде со егото на нашиве ѕвезди?До кога ќе се води граѓанска војна за таа Евровизија?
:kesa:
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Сега ја гледам Калиопи на Експлозив (кој повеќе не го води Експлозивната Хелена, Thanx God) и врачаркана Клеопатра вика дека на ЕСЦ ќе оди некое младо згодно момче, кое ќе го одбере публиката, а Опи целата напната демонстративно и се врти на Мелита (водителката) и вика : " Ова е последен пат што ќе и дадам можност на земјава да ми испрати на Евровизија.Ако сега ја пропуштат шансата и не ме пратат, веќе нема ни да се пријавам "(малку ги искарикирав зборовиве, ама во глобала тоа го кажа).
Господи, до каде со егото на нашиве ѕвезди?До кога ќе се води граѓанска војна за таа Евровизија?
:kesa:
Абе Клеопатра веќе ако не нека каже ако прдне некој ќе има земјотрес... :tapp:

Значи според нејзе би требало да победи Белов, и 100% зошто само за него слушнала. :tapp:

А и Калиопи па што е со нејзе. :tapp:
 
Ј

јовица11

Гостин
Како повеќе ги слушам песниве, се повеќе ми се допаѓаат оние на Некст тајм, Влатко Илиевски, Браво бенд и Влатко Лозановски.Ниедна не е WOW ама најдобри се од понудата.
 

ФлоуБТ

Потпис: Clever Bastard
Член од
17 февруари 2008
Мислења
1.582
Поени од реакции
66
Како повеќе ги слушам песниве, се повеќе ми се допаѓаат оние на Некст тајм, Влатко Илиевски, Браво бенд и Влатко Лозановски.Ниедна не е WOW ама најдобри се од понудата.
+ Патници :)
Онака певлива, весела е :)
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
И за мене исто, Некст тајм се одлични, исто и Лозаноски, Белов и Генгста орото ми се одлични и сметам дека една од овие мои фаворитки треба да победи!!!!
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Ова се моите фаворити (од петто до прво место)

5. Андријана Јаневска - Дрво без корен
4. Браво бенд - Девојко
3. Ристо Самарџиев и Зоран Џорлев - 103 бели лебеди
2. Насмеј се - Патници и Дијана Трајкоски
1. Помалку наивно - Проект Македонија
 

rossoner stefan

Модератор
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.770
Поени од реакции
192
Калиопи и Наум имаат доста солидна песна.Кажав дека и од претходно ја имав слушнато песна и дека остава голем впечаток песната.Нешто што до сега сме го немале и песна за која треба храброст прво да ја направиш, а потоа и храброст да ја испееш, дека е за прв пат ваков вид песна, а осовбено за текстот.До сега нашите композитори правеа мелодии со километарски текстови а во оваа песна има се на се три реченици.И за оваа песна стварно треба му*а за да се испее дека скоро никој не може да ја испее.
За другите не коментирам дек ке чекам целосен впечаток.Пак ке повторам дека песната на Белов е трагедија сама по себе.Некст Тајм е веке видено.Секоја песна им е иста.
Што се однесува до Клеопатра.Аман луге верувате во пророчици:tapp:Па тие а уста отворат лажат.Ебате Клеопатрата:tapp::tapp:
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
А има негде таа на Андријана цела да ја слушнам, зашто вака од два реда текст и музика не можам да знам дали ми се допаѓа
Од проект Македонија очекував повеќе, а очекувам да победи младо име
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
А има негде таа на Андријана цела да ја слушнам, зашто вака од два реда текст и музика не можам да знам дали ми се допаѓа
Од проект Македонија очекував повеќе, а очекувам да победи младо име
Под млади имиња на овој фестивал ги подразбирам Александар Белов и Влатко Лозановски, едниот има тапа песна, а другиот песна која наликува на постари негови.

Другите млади имиња се дебитанти од кои на 95% песните не им се за Евровизија.
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
Калиопи и Наум имаат доста солидна песна.Кажав дека и од претходно ја имав слушнато песна и дека остава голем впечаток песната.Нешто што до сега сме го немале и песна за која треба храброст прво да ја направиш, а потоа и храброст да ја испееш, дека е за прв пат ваков вид песна, а осовбено за текстот.До сега нашите композитори правеа мелодии со километарски текстови а во оваа песна има се на се три реченици.И за оваа песна стварно треба му*а за да се испее дека скоро никој не може да ја испее.
За другите не коментирам дек ке чекам целосен впечаток.Пак ке повторам дека песната на Белов е трагедија сама по себе.Некст Тајм е веке видено.Секоја песна им е иста.
Што се однесува до Клеопатра.Аман луге верувате во пророчици:tapp:Па тие а уста отворат лажат.Ебате Клеопатрата:tapp::tapp:
Па далеку од тоа дека е не знам каква песна или пак нешто што не може да се испее или пак никој не може да го испее со само неколку стиха а и за она храбрости ми е малку смешно што тоа храброст е потребна,а што се однесува до Клеопатра мислам дека и беше наметнато од А1 да каже за младото момче во секој случај мислам дека кој и да победи нема многу да му се посреќи оти тешко дека ќе влезат у финале.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Да, и оваа година според мене не влегуваме во финале
Али победата на домашниот Избор за песна на Евросонг многу влијае за кариерата на победникот на Балканот и пред се кај нас
 

rossoner stefan

Модератор
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.770
Поени од реакции
192
Па далеку од тоа дека е не знам каква песна или пак нешто што не може да се испее или пак никој не може да го испее со само неколку стиха а и за она храбрости ми е малку смешно што тоа храброст е потребна,а што се однесува до Клеопатра мислам дека и беше наметнато од А1 да каже за младото момче во секој случај мислам дека кој и да победи нема многу да му се посреќи оти тешко дека ќе влезат у финале.
Само докажуваш дека од музика врска немаш!Крај на разговорот ни те реплицирам понатаму ни ништо.Прави што сакаш пишувај колку сакаш ти и познавање на музиката=два различни поима.

Да, и оваа година според мене не влегуваме во финале
Али победата на домашниот Избор за песна на Евросонг многу влијае за кариерата на победникот на Балканот и пред се кај нас
Оф мори мајко!Ни сме избрале победник ни сме слуишнале песни од сите изведувачи, ти веке предвиде.Од сега ке те викам Дијаманте Клеопатровска.
П.С Клеопатра делува негативно над тебе.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom