Албанците марионети на "Славомакедонците"

Член од
20 јуни 2007
Мислења
809
Поени од реакции
18
Го покажуваат само вистинското лице, ништо повеќе. Каде е сега rymz да труби овдека дека Албанците сакале соживот ?
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Ете, и кој рекол дека неможе да има соживот со чпоновите, само треба волја од двете страни и сите разлики ќе ги надминеме. :back:
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Ете, и кој рекол дека неможе да има соживот со чпоновите, само треба волја од двете страни и сите разлики ќе ги надминеме. :back:
Apsolutno, kamoli so gjaurite :back:
Per shume vite... ( za mnogu godini neka ni e )
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.583
Поени од реакции
89
Абе тој говорникот на телевизија рече Славо-Македонци, ама преведувачот не го преведе така. Штета што се слушна убаво :)
Штом тоа се обидоа да го прикријат којзнае што било кажано ЈАВНО на бина :toe:

Не се сеќавам на телевизија некој да има кажано албанец.
 
А

Ајсшутер

Гостин
Se dodeka policijata mi doagja u moja kukja, puka kon mene, nikogas nema da ima sozivot... I preku kurr vise od ovje policiski akcija, bideki eden den ke ni dojdat preku kurr, i togas ke puka kallasot, i svite policajci, pepel ke gi naprajeme, isto kao kaj Karpallak.
Шо ќе пукаш ти бе кога го опколуваат цело Арачиново ќе викате Америка хелп ми ќе ви даваме жени,деца само извадите не.
 

Smoke_a_lot

НЕСОПИРЛИВ
Член од
16 март 2008
Мислења
707
Поени од реакции
63
Se dodeka policijata mi doagja u moja kukja, puka kon mene, nikogas nema da ima sozivot... I preku kurr vise od ovje policiski akcija, bideki eden den ke ni dojdat preku kurr, i togas ke puka kallasot, i svite policajci, pepel ke gi naprajeme, isto kao kaj Karpallak.
Хахаха,полиција ти доаѓа онака на гости и пука кон тебе а?На заебанција бе!Ако си почитуваш закони-зашто би ти дошла дома?И мене преку кур ми е од трговија со дрога и бело робје!Мерак ми е што го фатија Бајруш!...запамтете дека со шиптариве нема соживот сакале или не..
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Se dodeka policijata mi doagja u moja kukja, puka kon mene, nikogas nema da ima sozivot...
А ти си истиот што претеше дека ќе го бомбардира Скопје или некој друг Агим Красниќи? :tv:
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
Шиптариве почнаа да го претеруваат. Што уште сакат македонциве да им дадат за да бидат задоволни? Државава да им ја дадат пак нема да бидат адоволни!
Не ми е јасно како можат да се лигават и да кукаат за ослободување на некои криминалци :tapp:
 
Член од
7 ноември 2007
Мислења
994
Поени од реакции
9
Ama ste jaki,citam site patrioti pcuenje,provociranje i ne znam shto drugo znaci sve osven normalen razgovor.
Okolu protestot mislam deka na sekoj mu e demokratsko pravo da protestira i da skandira shto saka toa e edna od osnovnite prava na demokratijata.
Dali e provociracki ili umalozhuvacki jas bi kazal deka imaat isti simptomi kako i tie poraneshnite se sekavate neli Smrt za Albanci ili Gasna Komora pa nekoi Kanxhi ne znam shto.
Vistinata e deka Brodec e kako fijasko,bidejki iskreno znam deka ima lugje koi pataat a nemalo blage veze so slucajot a deneska se vo zatvor.
Poveke nema shto da dodavam za akcijata bidejki sve shto imav okolu toa gi razjazniv vo temata shto beshe predvidena za akcijata.
Okolu omileniot i tolku posakuvan sozhivot......
Pa zarem ne vi e jasno,Makedonija deneska e vo edna najlosha mozhna sostojba a sepak albancite kako nejzini ramnopravni gragjani kutaat i gledaat seir kako ke se nastrojat rabotite .
Za patriotizmot ic ne treba da zboruvame.Oti imame sprotistaveni pozicii okolu toa a plus ke go navede temava kon progreshen pravec
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
Okolu protestot mislam deka na sekoj mu e demokratsko pravo da protestira i da skandira shto saka toa e edna od osnovnite prava na demokratijata.
Баш така колега Блади,баш така.Во најдемократската земја на светот Македонија е дозволено вреѓање на мнозинскиот народ.:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom