Албанците марионети на "Славомакедонците"

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
[acko]®;1835911 напиша:
па тоа и сакам да кажам! затоа што ја знам албанци кој се стварно подобри и од некој македонци ама тие не се замараат со УЧК и тие срања! намерно ко пример го дадов газдата на РЕНОВА кој стварно е богат и он кога беше конфликтот кажа на вработените: кој влезе во ОНА веќе не работи тука! е сега не ми е јасно како него не му иде полиција? богат е може колку бајруш ама легално работи и он нема црн двоглав орел на куќа! е тоа е проблемот кај повеќето албанци се чукаат у гради и знамиња закачуваат да провоцираат и после стојко им е крив што ги апселе!
Да, и јас знам такви, знам и такви што плачеле пред мене додека ми кажуваше
"3 сина имав, овде ги закопав, покажувајки во дворот позади неговата куќа...
Дојде УЧК со пушки, и ми ги зема со сила"

Тие луѓе јас не можам да ги ставам во еден ист кош.
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
10
Да, и јас знам такви, знам и такви што плачеле пред мене додека ми кажуваше
"3 сина имав, овде ги закопав, покажувајки во дворот позади неговата куќа...
Дојде УЧК со пушки, и ми ги зема со сила"

Тие луѓе јас не можам да ги ставам во еден ист кош.
апсолутно! ама кога ќе видам некој вакви што протестираат да се ослободат криминалци ми иде сите за муда да ги обесам! ако ние македонците протестираме за секој македонец уапсен каде ќе биде крајот?
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Ок нели приметуваш дека ништо лошо не се кажа против вас се до скорешниот идиотизам од вашите "борци за права"? Тоа што ти кажува кој е провокаторот?

МОЛАМ???? Ништо лошо?? :):) Абе ај?
 

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
МОЛАМ???? Ништо лошо?? :):) Абе ај?
Ок може и да е грешка зашто зборувам од мое име, ама никогаш не би рекол лош збор доколку не бидам испровоциран а верувам и дека така функционираат повеќето Македонци.
 

demmian

Попиванов
Член од
9 јули 2008
Мислења
1.613
Поени од реакции
53
МОЛАМ???? Ништо лошо?? :):) Абе ај?



Да,се согласувам дека сето тоа се провокации од обете страни.

Ама,се чудам и никако да се изначудам:а,што очекувате од македонска страна,кога 2001година убивавте нечии татковци?!

Па,rymz,нека не те чудат вакви појави,омраза,овации и антиалбански пароли од македонска страна,тоа е сосем нормална појава.

Ти повторувам,одземавте невини животи,сега трајте си.


Не знам колку вреди некој си твој сонародник,но еден Македонец, верувај, вреди премногу!
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Да,се согласувам дека сето тоа се провокации од обете страни.

Ама,се чудам и никако да се изначудам:а,што очекувате од македонска страна,кога 2001година убивавте нечии татковци?!

Па,rymz,нека не те чудат вакви појави,омраза,овации и антиалбански пароли од македонска страна,тоа е сосем нормална појава.

Ти повторувам,одземавте невини животи,сега трајте си.


Не знам колку вреди некој си твој сонародник,но еден Македонец, верувај, вреди премногу!
Си се фатил за таа 2001ва ко слепец за мојов...
Како ќе ги оправдаш истите тие пароли пред 2001ва?? Тие пароли, тие ставови, кои и ден денеска ги имате, а се фаќаш за 2001ва потекнуваат од многу порано. Тие се причина за таа 2001ва.

Објасни ги те молам истите пароли што беа користени и пред 2001ва и ќе ти ја објаснам јас после 2001ва. :)
 

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
Објасни ги те молам истите пароли што беа користени и пред 2001ва и ќе ти ја објаснам јас после 2001ва. :)
Па тие пароли бе брат што мислиш зашто се извикувале? Знаевме уште тогаш што ви е целта. Мислиш толку имавме против универзитет на албански јазик? Не туку се знаеше кон што целите.
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Па тие пароли бе брат што мислиш зашто се извикувале? Знаевме уште тогаш што ви е целта. Мислиш толку имавме против универзитет на албански јазик? Не туку се знаеше кон што целите.
Ахахахахахаах...жалосно :):)
"Не бе, не сакавме вие да учите, сакавме да останете неписмени и необразовани"

Лол...и после ја спомнуваш 2001ва? Не се ни чуди. Требаше уште порано да избувне.
 

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
Ахахахахахаах...жалосно :):)
"Не бе, не сакавме вие да учите, сакавме да останете неписмени и необразовани"

Лол...и после ја спомнуваш 2001ва? Не се ни чуди. Требаше уште порано да избувне.
Шо демек пошто сте биле необразовани и ајде калаш а? Ако е така сега од Мала Преспа треба да удрат нашите на Тирана.
btw кога сум ја спомнал 2001? Малку сум поднапиен дај потсети ме. :)
 

demmian

Попиванов
Член од
9 јули 2008
Мислења
1.613
Поени од реакции
53
Објасни ги те молам истите пароли што беа користени и пред 2001ва и ќе ти ја објаснам јас после 2001ва. :)



Се отепав од пишување на тастатурава да ти објаснувам на подолг и покомплициран начин,па се предомислив и мое мислење е дека подобро за двајцата да ти го кажам директно:

Вие пред 2001 година бевте никој и ништо,не претставувавте никаков фактор во Македонија,па и после 2001г не сте никаков фактор за неа.


Ти одговори ми:зошто кога Србите ве отепуваа од ќотек,вие го баравте спасот во Македонија,па после на лебот и засолништето што ви го пружи оваа држава,возвративте на крајно нецивилизиран начин?



Зошто во школите,каде има мешани паралелки,се заканувавте на македонските деца,овие доколку ви побараа фер-плеј,вие идевте на бој со шипки и метални прачки и мававте 20 Албанци на двајца Македонци? Не е ли кукавичлак тоа од ваша страна?


Крај на краиштата.доколку не ви одговараа условите што ви ги пружа Македонија,зошто не заминавте во вашата матична држава Албанија?

Еве,јас се ставам во таа улога:скоро една деценија живеам во Бугарија,па ако не ми одговарале условите таму досега ќе ја напуштев таа држава и ќе се вратев во Македонија.

Аха, и не се обидувај да ми објасниш некои работи,кога одлично знам како функционира вашиот менталитет:храбри сте само и само ако имате нечија поддршка ,кога сте сами знаете да се однесувате многу учтиво,што особено ме изненадува.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom