Албанците марионети на "Славомакедонците"

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Стоп за случаите од Хаг, слобода за невините од Бродец, Албанците се марионети на политиката на Славомакедонците. Овие пароли беа истакнати на денешните протести во Тетово под мотото „Правда за Албанците“.
Организатори беа Унијата на студентите на Државниот тетовски универзитет, поддржани од нивните колеги од Штуловиот, како и Граѓанското движење на Албанците на Семи Хабиби.
Според организаторот, протестите се организираат во знак на поддршка на неправедно прогонуваните во случаите од Хаг, Бродец и Сопот.
„Денеска се собравме заедно студентите и граѓаните во тетово да ја изразиме нашата поддршка и почит кон сите наши сограѓани Албанци кои се прогонуваат неправедно“, изјава Гадав Узаири, претседател на студентскиот парламент на ДУТ.
Узаири се огради од погрдните скандирања на омраза на помал дел од присутните.
„Тоа обично се изјави од страна на толпата на луѓе кои секако не можат до толку да се контролираат“, рече Гадав Узаири.
На крајот од протестот, беше блокиран и автопатот Тетово - Скопје. Организаторите најавија нови блокади доколку не се исполнат нивните барања.

http://www.a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=99866



И.... до каде стигнавме со “добрите“ намери... :toe:.. ти им даваш факултети, институции.. истите тие со камен назад.

Правда за масакрираните македонци нема, а згора на тоа им е тешко на Албанскиве сограѓани да не ословат со Македонци.


Така, со еднострана желба за соживот и со неправда кон самите себе ќе изградиме “соживот“ со Албанците.

Секоја им чест.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Дефинитивно вака не се придонесува за соживот ... Веројатно на некој му одговара конфликтна состојба меѓу двата етникума ...
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
408
Поени од реакции
30
Se dodeka policijata mi doagja u moja kukja, puka kon mene, nikogas nema da ima sozivot... I preku kurr vise od ovje policiski akcija, bideki eden den ke ni dojdat preku kurr, i togas ke puka kallasot, i svite policajci, pepel ke gi naprajeme, isto kao kaj Karpallak.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Se dodeka policijata mi doagja u moja kukja, puka kon mene, nikogas nema da ima sozivot... I preku kurr vise od ovje policiski akcija, bideki eden den ke ni dojdat preku kurr, i togas ke puka kallasot, i svite policajci, pepel ke gi naprajeme, isto kao kaj Karpallak.
Море Агим, јас реков во затвор си ... Изгледа современ затворот, со АДСЛ конекција:pos2: Полицијата е за воведување ред и мир.. Ако правиш работи што се против законот, што сакаш? Да ти испратат бонбоњера и да те замолат да не правиш беља?? И седи си мирен таму во занданите и не туку рипај тука, ќе ги тепал како кај Карпалак..Да не кажиш нешто паметно!
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
Se dodeka policijata mi doagja u moja kukja, puka kon mene, nikogas nema da ima sozivot... I preku kurr vise od ovje policiski akcija, bideki eden den ke ni dojdat preku kurr, i togas ke puka kallasot, i svite policajci, pepel ke gi naprajeme, isto kao kaj Karpallak.
Па и јас да имав "нечисти" бизниси, да поддржував шверц со оружје, трговија со бело робје и финансиски малверзации ќе го зборував истово.
Ама тие што се чисти, не ги пцујат полициските акции.
Кој си ја има мувата на капата.... :)
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Se dodeka policijata mi doagja u moja kukja, puka kon mene, nikogas nema da ima sozivot... I preku kurr vise od ovje policiski akcija, bideki eden den ke ni dojdat preku kurr, i togas ke puka kallasot, i svite policajci, pepel ke gi naprajeme, isto kao kaj Karpallak.
Ахам, фала за искрената порака.
 
Член од
3 март 2008
Мислења
831
Поени од реакции
31
Agimkrasniqi, si najde cimer vo kjelijata koj ke te zagreva vo zimskite vecerni casovi ?:pos2::pos2:
 

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
Славоалбанците да прекинат со провокации пошто имаат повеќе од било кое малцинство било каде и сепак ќе треба да сопрат со овие испади во спротивно кога тогаш ќе го пијат пошто Македонците имаат само една држава и им е поважна од се дуго на овој свет.
 
Член од
17 јули 2006
Мислења
3.114
Поени од реакции
22
Стоп за случаите од Хаг, слобода за невините од Бродец, Албанците се марионети на политиката на Славомакедонците. pa taka e albancite se vo pravo NIE SME SLAVNIMAKEDONCI.:vozbud:
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
И.... до каде стигнавме со “добрите“ намери... :toe:.. ти им даваш факултети, институции.. истите тие со камен назад.
Sto si dal ti be? Komu ti nesto si dal be? Koj kurac si ti pa da ja imas taa privilegija da dades nesto be?
Toa sto go imame ( ako voopsto nesto imame ) go "zemavme" samite. Ne bese toa po dobra volja na makedonskite politicari, ne. Ne bese.

Za Sopot : pola selo go poznavam, bukvalno pola selo go znam. Obvinetite se ama bas totalno nevini, bez gram vina. Bukvalno se zrtveno jagne. Samo zosto bile vo OVK i ONA im go spopikaa.

Za Brodes : akcija trebase da ima. Taa grupa trebase da bide internirana od planetata. Ama sto napravija? Od sest ubieni samo trojca bea del od grupata, glavniot so se drugiot del od bandata im izbegaa. Drugite trojca ubieni i site uapseni se nevini selani, za civa bezbednost patem po oficijalnite izjavi na mvr se sprovela akcijata ( edna od pricinite bese i toa ). Demek da gi zastitat selanite od grupata. Ama koga vidoa deka akcijata im se pretvori vo fijasko, im ebaa mater tokmu na niv, na selanite.

Patem, za taa akcija i red drugi eden covek ima da plati visoka cena. Prasanje na vreme e samo.

Za protestot: ne podrzuvam vakvi ligavi sterilni protesti ( iako se opravdani ). Ili soberi 200 iljadi narod i blokiraj go celo Skopje, ili ic ne go tupi.
Vakvi neplodni pretstavi ne se potrebni.
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Sto si dal ti be? Komu ti nesto si dal be? Koj kurac si ti pa da ja imas taa privilegija da dades nesto be?
Toa sto go imame ( ako voopsto nesto imame ) go "zemavme" samite.
Па добро е што си го потенцирал тоа „земавме“ во наводници...пошто да не без Кавијар Со`лајна и останати ЕУ педофили, од тоа педерчињата што глумеа терористи во планина, ни трага ни глас немаше да се најде.
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Па добро е што си го потенцирал тоа „земавме“ во наводници...пошто да не без Кавијар Со`лајна и останати ЕУ педофили, од тоа педерчињата што глумеа терористи во планина, ни трага ни глас немаше да се најде.
Toa zemavme go staviv pod navodnici radi drugi pricini, demek da ne bide epten grubo, ama ajt.... i vaka po tvoe, sepak ispaga deka sme majcini, taka? E pa sme be , jebes ni mater...
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Sto si dal ti be? Komu ti nesto si dal be? Koj kurac si ti pa da ja imas taa privilegija da dades nesto be?
Toa sto go imame ( ako voopsto nesto imame ) go "zemavme" samite. Ne bese toa po dobra volja na makedonskite politicari, ne. Ne bese.

Za Sopot : pola selo go poznavam, bukvalno pola selo go znam. Obvinetite se ama bas totalno nevini, bez gram vina. Bukvalno se zrtveno jagne. Samo zosto bile vo OVK i ONA im go spopikaa.

Za Brodes : akcija trebase da ima. Taa grupa trebase da bide internirana od planetata. Ama sto napravija? Od sest ubieni samo trojca bea del od grupata, glavniot so se drugiot del od bandata im izbegaa. Drugite trojca ubieni i site uapseni se nevini selani, za civa bezbednost patem po oficijalnite izjavi na mvr se sprovela akcijata ( edna od pricinite bese i toa ). Demek da gi zastitat selanite od grupata. Ama koga vidoa deka akcijata im se pretvori vo fijasko, im ebaa mater tokmu na niv, na selanite.

Patem, za taa akcija i red drugi eden covek ima da plati visoka cena. Prasanje na vreme e samo.

Za protestot: ne podrzuvam vakvi ligavi sterilni protesti ( iako se opravdani ). Ili soberi 200 iljadi narod i blokiraj go celo Skopje, ili ic ne go tupi.
Vakvi neplodni pretstavi ne se potrebni.

Смири доживљај, ми се набабрија мадињава од лигавењево.

“Земавме“..како што се зеле може и да вратите, а како што провоцирате може и да стенкате после.

Многу јак курац не играј си.

Едни исти слики со провоцирачки протести и сценарија од Косовски режисери нема секогаш да палат.

Само вие невини у курац, цел свет знае за албанското подземје, сега Куртиз од Куртово ќе убедува по форуми.

Невини сме мајку ни ми то само да прехранимо обитељ
 

Kajgana Shop

На врв Bottom