Албанците марионети на "Славомакедонците"

demmian

Попиванов
Член од
9 јули 2008
Мислења
1.613
Поени од реакции
53
Па добро е што си го потенцирал тоа „земавме“ во наводници...пошто да не без Кавијар Со`лајна и останати ЕУ педофили, од тоа педерчињата што глумеа терористи во планина, ни трага ни глас немаше да се најде.




Kako sto rekov vo eden moj post:goleminata na edna nacija ne se meri po toa kolkava e drzavata ili kolkubrojno naselenie ima,tuku po duhovnoto bogatstvo,koi taa nacija gi postignala...

A,koi se dostignuvanjata na Albancite vo Makedonija?

Nisto,osven eden isceniran konflikt vo 2001g. i toa so poddrzka na Amerite,koi dokolku ne im dojdea vo presret na Albancite(ne znam navistina kako veke da gi narekuvam)nemase ni da go dobijat.


Barem po odnos na toa,istorijata pokazuva deka nie kako narod bez nicija poddrska se imame izboreno za mnogu sustinski nesta,ako ne sme uspevale,barem sme peckale,toa e vaznoto.

A,ovie nasi ,,sonarodnici,,trebase vo 21vi vek da napravat voen konflikt i zosto???

-oti ,,grejnite,, neamse da im dadat osnovni covekovi prava,uste ke si gi pasea ovcite na Sar Planina i nemase ni ,,a,,da zucnat.


Mozete li da go zamislite toj sram?

Faktite govorat deka ,,sonarodnicive,,se nisto drugo,tuku etnikum koj tek vo 21vi vek progleda,pa sea na nasa teritorija se pravat pogolemi katolici i od papata.

Odnapred se izvinuvam za realnosta,no da si roden kako Albanec ili Kosovar,odnapred si predisponiran da si nisto,pa ako sakas izgradi uste deset Ajfelovi Kuli.
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Sto si dal ti be? Komu ti nesto si dal be? Koj kurac si ti pa da ja imas taa privilegija da dades nesto be?
Македонците дозволија Албанците да имаат одредени права, такви како што нема ниту едно малцинство во свет.

Toa sto go imame ( ako voopsto nesto imame ) go "zemavme" samite. Ne bese toa po dobra volja na makedonskite politicari, ne. Ne bese.
Ништо вие не сте земале самите, ниту Косово го земавте, туку НАТО го зема и ви го даде.

Za Sopot : pola selo go poznavam, bukvalno pola selo go znam. Obvinetite se ama bas totalno nevini, bez gram vina. Bukvalno se zrtveno jagne. Samo zosto bile vo OVK i ONA im go spopikaa.
Убаво за тебе.
Викаш ништо не направиле само биле во хуманитарната организација ОНА.
Вала ја незнам....
Само во ОНА убивав и палев, ништа друго нисам радио....

Za Brodes : akcija trebase da ima. Taa grupa trebase da bide internirana od planetata. Ama sto napravija? Od sest ubieni samo trojca bea del od grupata, glavniot so se drugiot del od bandata im izbegaa. Drugite trojca ubieni i site uapseni se nevini selani, za civa bezbednost patem po oficijalnite izjavi na mvr se sprovela akcijata ( edna od pricinite bese i toa ). Demek da gi zastitat selanite od grupata. Ama koga vidoa deka akcijata im se pretvori vo fijasko, im ebaa mater tokmu na niv, na selanite.
А за кои селани збориш ти бе?!??!?!
За тие што си седеле дома кутрите, или пак за тие што се ОБИДЕА да го блокираат патот на полицијата, па се разбегаа како врапци кога им ги прегазиа Голфовите.

Patem, za taa akcija i red drugi eden covek ima da plati visoka cena. Prasanje na vreme e samo.
Ке бидеш ли толку добар да ни кажеш кој човек ќе плати?
Многу ме интересира...

Za protestot: ne podrzuvam vakvi ligavi sterilni protesti ( iako se opravdani ). Ili soberi 200 iljadi narod i blokiraj go celo Skopje, ili ic ne go tupi.
Vakvi neplodni pretstavi ne se potrebni.
Не ми се верува до толку од Албанците да се прости и подложни на манипулација.
200.000???? Ај и тоа да го видам:uvo:
Во Америка или Британија, демократски земји, замисли се собере таква група да бара ослободување на членови од Ал Каеда...
Што мислиш што ќе се случи????
Го знаеш и самиот одговорот.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Pa ajde be poveli.
Na balkon mi visi dva metri dolgiot orel. Ajde poveli da go trgnes.
Немој да речеш дека е црн,сите знаеме дека е бел и цивка,мава на “СССС“.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Pa ajde be poveli.
Na balkon mi visi dva metri dolgiot orel. Ajde poveli da go trgnes.
И?

Да им се јавам на СНН да снимаат пропаганда од лице место, како ви се ускратуваат правата да веете долен веш.

Наместо нешто паметно да рече, уште јаки муда истакнуел на балкон.
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
10
Se dodeka policijata mi doagja u moja kukja, puka kon mene, nikogas nema da ima sozivot... I preku kurr vise od ovje policiski akcija, bideki eden den ke ni dojdat preku kurr, i togas ke puka kallasot, i svite policajci, pepel ke gi naprajeme, isto kao kaj Karpallak.
чекај некој може чесно да заработува и да работи од утро до вечер за да има пари да го прехрани семејството а некој ќе краде и нема да плаќа данок ама бидејки е албанец не треба да иде затвор. е тоа нема! како за мене така и за сите други! ако ја можам да плакам данок и чесно да заработувам ќе можеш и ти. а зашто полиција не ми дојде мене на врата? еве не мора мене зашто не му дојде на газдата на ренова? албанец кој чесно си ги заработува парите! а кога на криминалец ке му дојдат одма галама! епа така нема соживот. или законот ќе биде ист и за македонци и за албанци или ќе владее анархија. мислиш на нас македонците не ни е преку кур од тоа што секој ден барате нешто ново? па мајко му сега имате повеќе права од нас македонците бе алоооо!
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
[acko]®;1835896 напиша:
чекај некој може чесно да заработува и да работи од утро до вечер за да има пари да го прехрани семејството а некој ќе краде и нема да плаќа данок ама бидејки е албанец не треба да иде затвор. е тоа нема! како за мене така и за сите други! ако ја можам да плакам данок и чесно да заработувам ќе можеш и ти. а зашто полиција не ми дојде мене на врата? еве не мора мене зашто не му дојде на газдата на ренова? албанец кој чесно си ги заработува парите! а кога на криминалец ке му дојдат одма галама! епа така нема соживот. или законот ќе биде ист и за македонци и за албанци или ќе владее анархија. мислиш на нас македонците не ни е преку кур од тоа што секој ден барате нешто ново? па мајко му сега имате повеќе права од нас македонците бе алоооо!
Батка, не се замарај, не се сите исти меѓу нив.
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Почна „Масмедиологија на Балкану“ :)
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
10
Батка, не се замарај, не се сите исти меѓу нив.
па тоа и сакам да кажам! затоа што ја знам албанци кој се стварно подобри и од некој македонци ама тие не се замараат со УЧК и тие срања! намерно ко пример го дадов газдата на РЕНОВА кој стварно е богат и он кога беше конфликтот кажа на вработените: кој влезе во ОНА веќе не работи тука! е сега не ми е јасно како него не му иде полиција? богат е може колку бајруш ама легално работи и он нема црн двоглав орел на куќа! е тоа е проблемот кај повеќето албанци се чукаат у гради и знамиња закачуваат да провоцираат и после стојко им е крив што ги апселе!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom