Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.869
Поени од реакции
8.714
У млада Абате е на клупа за резерви увек :), мала поправка, мада покрај Замброта, тешко десно ке заигра, освен ако не донесат лев бек па Замброта таму да ора .
Абате игра повеќе како крило а тоа на Милан и треба
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.262
Поени од реакции
6.902
abbiati
abate nesta silva shisoko

gatuso pirlo flamini(ili melo ako dojde)

dzeko pato ronaldinho

subs(kaladze bonera favali ambrosini inzagi borrielo i dr da ne gi nabrojuvam sea)

SO OVOJ TIM MISLAM DEKA SME KONKURENTI I KE BIDAM ZADOVOLEN AKO E VAKOV I + uste nekoj zameni da se donesat za ne daj boze haha pozZ i kazete sto mislite popravete me ako gresam:D:toe::tv:
Da i jas mislam deka sme konkurenti samo ne treba nikoj da se povredi cela sezona :toe: :toe: :toe:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.607
Поени од реакции
43.441
Абате игра повеќе како крило а тоа на Милан и треба
Па види, ја ко што знам Милан не преферирале игра со крила у средина од кога Анчелоти им беше тренер а тоа е доста долг период . Второ, ко што знам Лео рече ке игра формација 4-3-1-2, мада ни тоа не е битно, битно не планира крилни играчи у средина што значи Абате ке игра бек, стандард, ко у Торино .
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Па види, ја ко што знам Милан не преферирале игра со крила у средина од кога Анчелоти им беше тренер а тоа е доста долг период . Второ, ко што знам Лео рече ке игра формација 4-3-1-2, мада ни тоа не е битно, битно не планира крилни играчи у средина што значи Абате ке игра бек, стандард, ко у Торино .

па да... за такво крило се мисли, дефанзивно... т.е. тоа и преферира Леонардо, брзи крилни бекови
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.450
Поени од реакции
47.281
У млада Абате е на клупа за резерви увек :), .
eee куров и ти сеа :) вчера играл прва и добар бил, кај да отоворам ја викаат дека бил перспектива невиѓена.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.607
Поени од реакции
43.441
eee куров и ти сеа :) вчера играл прва и добар бил, кај да отоворам ја викаат дека бил перспектива невиѓена.
Сериозен сум, први два меча дремеше клупа, и беше замена за Балотели, со Белорусија играше зашто Балотели беше суспендиран .
Чуден е Казираги, али у тој свој 4-3-3 формат го игра ко крило, и тоа баш ко алтернатива за Балотели . :toe:
Ке видиме утре, или задутре, врска неам кога играат .
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
амброзини никако у прв тим. неможам виќе да го гледам шо не го продадиа!!!
Не си свесен и јас колку го мрзам, али он е капитен моментално во тимот и се додека е он здрав ке игра во прв тим, јебига:)
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Епа ајде со среќа нека ни е со Абате. Добар е човеков, 23 години мислам имаше што е најважно.. Па ако ги земеме Сисоко и Џеко во што сум 99% сигурен ке имаме супер тим за следнава сезона.
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
се очекува Галијани викендов да пристигне со финална понуда за Џеко и да ги убрзи преговорите. Интересно е тоа што Волсбург биле во англија во манчестер сити да го бараат Божинов кој го сметаат како замена за Џеко, па изгледа и затоа трансферов се разлекува оти овие бараат замена

http://goal.com/en/news/10/italy/2009/06/25/1345666/milan-to-launch-final-assault-on-wolfsburg-star-edin-dzeko
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Сериозен сум, први два меча дремеше клупа, и беше замена за Балотели, со Белорусија играше зашто Балотели беше суспендиран .
Чуден е Казираги, али у тој свој 4-3-3 формат го игра ко крило, и тоа баш ко алтернатива за Балотели . :toe:
Ке видиме утре, или задутре, врска неам кога играат .

Да па Балотели што покажа па..Абате е еден од најбрзите играчи во Серија А.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.607
Поени од реакции
43.441
Да па Балотели што покажа па..Абате е еден од најбрзите играчи во Серија А.
Пак остануе фактот дека грее клупа, така ?
Бем ти муабет, еден од најбрзите бил у Серија А . :tv:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.339
Начекав една интересна вест!Значи се збори за враќањето на Берлускони за претседател...Ова е за сите оние што мислевме дека на Берлу више не му е дојдено до Милан и се спомнуваше дека човеков бил разочаран од претходните две сезони! Според мене супер би било враќање на Берлу мислам дека неколку работи ќе се средат во клубот!
:music3::bip:
:bip::music3:​
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
342
Поени од реакции
63
Начекав една интересна вест!Значи се збори за враќањето на Берлускони за претседател...Ова е за сите оние што мислевме дека на Берлу више не му е дојдено до Милан и се спомнуваше дека човеков бил разочаран од претходните две сезони! Според мене супер би било враќање на Берлу мислам дека неколку работи ќе се средат во клубот!
:music3::bip:
:bip::music3:​
ако он сеа не е претседател пак е он главен неговиот збор е последен така да исто е поарно нека го продаде клубот оти преку глава ми е од неговата глупа политика!!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom