Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Иначе изјавата е од воџата на Курва Суд, праеле 5 минути муабет овој му рекол као ми се седи ама сакаат да ме шитнат и тоа е тоа. Освен ако не е некој офуцан трик на Берлускони(што е поверојатно) или па обид на Кака да стане бог(што ми е помалце) најверојатно е дека ќе иде.
Иначе се распафтале банери прееска во кои пишувало “Ќе го гласам Подеста ако не го продадеш Кака’’ (подеста е кандидат на Берлускони за избори) “Галијани шитни го син ти’’, “Кој го даде Кака ќе плати’’ и слично
Оваа трибина не е за занемарување пошто има збор при вакви прашања и има влијание, Шевченко пред да иде со нив прво се консултираше а видовте и што направија со Малдини на последната.
Сеа не кажувам дека се решавачки фактор ама зборот им тежи попричично многу таму.

шо ве боли кур уствари, мене ме охрабри изјавата дека Сидорф не е за продажба, тоа ми го разубави денов. Нека се ебат у уста и Манчестер и Челзи и Реал и Барса што го бараат нон-стоп, он си е битно наш и сите ги одбил.
Како прво Јунајтед не побарал никого официјално од Милан:tapp:
Второ, разбирам да се бунтуваат навивачите за продажба на клуб, за поскапување на билети ама за играч толку да скокаат многу ми е безвеза. Сепак фудбалот е тимска игра и не е до поединци:toe:
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Како прво Јунајтед не побарал никого официјално од Милан:tapp:
Второ, разбирам да се бунтуваат навивачите за продажба на клуб, за поскапување на билети ама за играч толку да скокаат многу ми е безвеза. Сепак фудбалот е тимска игра и не е до поединци:toe:
Никогаш не сте имале таков тимски играч вие и не знаете што значи Кака за тимот за Милан.

Ај остај не нас, но фановите од Италија со протестите покажуваат колку ни е важен Кака, колку сите го почитуваат и се ке направат да го предомислат кељавион:toe:

Милан е едно со Кака, а сосем друг тим без него.(за жал)
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Никогаш не сте имале таков тимски играч вие и не знаете што значи Кака за тимот за Милан.

Ај остај не нас, но фановите од Италија со протестите покажуваат колку ни е важен Кака, колку сите го почитуваат и се ке направат да го предомислат кељавион:toe:

Милан е едно со Кака, а сосем друг тим без него.(за жал)
Има една народна поговорка која вели -"Без секого се може".
На Гигс што му фали?
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.503
Поени од реакции
47.653
Како прво Јунајтед не побарал никого официјално од Милан:tapp:
Второ, разбирам да се бунтуваат навивачите за продажба на клуб, за поскапување на билети ама за играч толку да скокаат многу ми е безвеза. Сепак фудбалот е тимска игра и не е до поединци:toe:
1.се заебавам бе Чомбе смири се, тоа ми е поенатата, ми гарантираат дека ќе остане некој што никој не го бара :) :)

2.ако се случи истово со Кристијано ќе те видам што ќе мислиш :)
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
1.се заебавам бе Чомбе смири се, тоа ми е поенатата, ми гарантираат дека ќе остане некој што никој не го бара :) :)

2.ако се случи истово со Кристијано ќе те видам што ќе мислиш :)
1. ШТО Е ДО МЕНЕ ОДМА НЕКА СИ ОДИ ДУРИ ИМА ЦЕНА:helou:
 
Член од
4 март 2009
Мислења
141
Поени од реакции
4
Како прво Јунајтед не побарал никого официјално од Милан:tapp:
Второ, разбирам да се бунтуваат навивачите за продажба на клуб, за поскапување на билети ама за играч толку да скокаат многу ми е безвеза. Сепак фудбалот е тимска игра и не е до поединци:toe:
па јасно ни е дека ги разбираш сите работи зошто си ги осетил на своја кожа бидејќи тимот ти е продаден,играчи продадени(бекам,нистерој)а за карти не знам:vozbud:и фудбалот е тимска игра но поедниците го прават тимот-цело е кога има се:smir:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
па јасно ни е дека ги разбираш сите работи зошто си ги осетил на своја кожа бидејќи тимот ти е продаден,играчи продадени(бекам,нистерој)а за карти не знам:vozbud:и фудбалот е тимска игра но поедниците го прават тимот-цело е кога има се:smir:
Од кога го продадоа тимот тргна за напред, истото се случи и кога заминаа и бекам и нистерлој, Јунајтед само стануваше посилен и посилен. Верувај дека знам:helou:
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
И да замини Кака нема да биди трагично, пошто на та позиција Милан можи да игра и со Сидорф и со Роналдињо и со Пато. Со никој од овие тројца не би имал проблем да играме цела сезона.

Голема загуба ќе е ама никако фатална, поготово ако се донеси некој разорен корпулентен напаѓач и Бориело да се опорави.

Сепак јас мислам дека е тежок медиумски трик ова, за да се врши притисок најверојатно за порексирани закони во Италија пошто Шпанија е во драстична предност исто и Англија. Треба да се воведат можеби правила на глобално ниво некакво за фудбалот специјално, пошто 50 проценти по дифолт повисока плата да може да понуди шпански клуб не е сеедно.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Си оди Кака - јас следна сезона не го гледам Милан. Исто ми е како да гледам како се води фирма од Берлускони и Галијани. Нема фудбал тука. Пари само. Поинтересно е берза да се гледа.

Можда е само еден играч али како се однесува Берлускони со навивачите на Милан го нема никаде на светов. Си игра тотално. Вика Кака можда ке се продаде ама затоа бидете сигурно Сидорф е сигурен за следна сезона. Цел свет му се смее на Милан. За греота. Мислам како што си отиде Анчелоти така и премиерот треба да си оди од Милан. И така е по малолетнички само....
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Јас сум се поубеден дека ова ќе заврши среќно за нас.Не верувам дека Берлускони е толку глуп,да си направи беља неколку дена пред избори.Се работи за доста навивачи во Италија,можеби не сите,но значителен дел,доволно е да не излезат на гласање.
Се работи за некои 60 милиони,не верувам дека му се толкав проблем на Берлускони тие пари... А и глеам со изјавиве тој сеа се плетка појше и појше,можда се мести да излезе херој.
И ако навистина зависи само од Кака,ако му дозволат самиот да одлучи,тогаш тој ќе остане во Милан. Ако замине во Реал,како што рече некој поназад пола кривица ќе си биде негова...Може да ги одбие.Навивачите и соиграчите се зад него.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.253
Поени од реакции
8.339
Дај ве молам не му одговарајте на тој мрсниот чомбе заштоп по други теми сере за Милан а сега сака да се покаже како точно да ја знае ситуацијата за нас !

Milan Set Sights On Manchester United Star Nemanja Vidic

Ова демек парите од кака може да идат на трансвер на Видич не ми е релано заш зарди тоа што нема да го продадеме кака :) Цена пишува 25 милиони

AC Milan decided on Alex Silva

Ако ви текнува бевме заинтересирани за овој и за Тиаго Силва овој отиде у Хамбург за некои 6.5 милиони сега е малце поскап. Во статијава пишува Милан продолжува во самба стилот :) дека ангажираме само бразилци!

Another candidate for the attack rossonero
Работава е за Муту хаха ова може е по сугестија на Бориело ќе си има другарче од своите соништа :pos:
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Хмм абе нели го продаваа Кака зашто имале големи минуси а Берлускони нејкел да дава од личното богатство за Милан ? Или ја погрешно сум ја разбрал работава .... ?
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
Хмм абе нели го продаваа Кака зашто имале големи минуси а Берлускони нејкел да дава од личното богатство за Милан ? Или ја погрешно сум ја разбрал работава .... ?
Грешка си очигледно си им поверувал на медиумиве.Ова болдираново ме изнасмеа.Лично богатство на Берлускони.Кај има он богатство.Богатство ти е како тие од Сити што се или Абрамович од Челзи или можеби оние од Реал а Берлускони дека има богатство првпат слушам.
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Грешка си очигледно си им поверувал на медиумиве.Ова болдираново ме изнасмеа.Лично богатство на Берлускони.Кај има он богатство.Богатство ти е како тие од Сити што се или Абрамович од Челзи или можеби оние од Реал а Берлускони дека има богатство првпат слушам.
Како нема бе? :)
Сопственик е на Медиасет-телевизијата,има пакет акции и во фабриката Fiat,го има Милан,и е премиер на Италија! :) Не се знае точно колку му е богатството,не го пријавува целото,а и сигурно е поврзан со мафијата.

едит: Абате најверојатно се враќа во Милан и ќе биде тука наредна сезона.Се враќа по барање на Леонардо кој претходно изјави дека ќе сака да користи игра со брзи бекови,а Абате е одличен за таа позиција.

http://milannews.it/?action=read&idnotizia=7971
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom