Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
Не може да се игра без деструктивец од типот на Амбро или Гатузо. Сепак мора да се мисли и на дефанзивата во дербињава, Пато би се вратил назад....ама Рони....неееее, денес ме разочара со неговата спора игра (поспор е од Сидорф).
Друга приказна е Роналдињо од пред 2-3 години...овој сега е некој друг...некој што не знае како да се издрибла противник...некој што не знае што е повлекување контра.

МВП Фламини(исто и најдобра инвестиција годинава) и Амброзини. Не се бројат топките што Амброзини ги исече денес и чистите ситуации од кои Фламини не извади.
Алелуја, сум ја гледал истата утакмица што и ти.
 

член1став3

сеирџија
Член од
10 февруари 2009
Мислења
446
Поени од реакции
13
Абе се требаше да ти биде јасно уште пред почеток на натпреварот кога ја дадоа клупата на Милан.
Кажи ми ти, на кој идиот на клупа за резерви во дерби меч на клпата би му седеле: Дида, Сендерос, Гатусо, Роналдињо, Пато и Шевченко.
Ја милсам дека ова кажува се.
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
катасртофална игра во одбрана(фавали)

требаше рони и пато прва да ги стаи одма живна утакмицата кога влегоа тие
Sto zivna ziti se , site stoea ili ti da ne si gledal nekoe dr, derbi , ne se blamiraj so glupostive
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.466
Поени од реакции
5.438
Абе се требаше да ти биде јасно уште пред почеток на натпреварот кога ја дадоа клупата на Милан.
Кажи ми ти, на кој идиот на клупа за резерви во дерби меч на клпата би му седеле: Дида, Сендерос, Гатусо, Роналдињо, Пато и Шевченко.
Ја милсам дека ова кажува се.
Дида - ситна повреда
Гатузо - од повреда се враќа
Пато - се врати од повреда минатиот меч
Шевченко - каменко
Роналдињо - освен пасови друго ништо
Е Сендерос незнам зошто не играше :lud:


Фавали доби црвен, сеа може Анчелоти ќе бара да се поништи црвениот :)



И да... левата страна ни е катастрофа!
 

член1став3

сеирџија
Член од
10 февруари 2009
Мислења
446
Поени од реакции
13
Ај да преспиеме, па утре кога нема да бидеме љути на резултатот и лошата утакмица, да кометираме, овака муабетот не оди до никаде.
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
А што очекуваш од него да направи кога го страва у 88 минута, да направи чуда, па човекот нема ни време да влезе у ритам, да фати темпо, а греота е таков играч да грее клупа.
Ај сеа да не отвараме тема за Амброзини, и не го споредувај со Роналдињо.
Абе Роналдињо е тотален идиот! Колку само топки истроши за 10 минути игра, колку цел тим за цела сезона. Кога фати да глуми пенал ми идеше да му ебам тие забите фалични, место да стане одма по топката, да ја загради и да се обиде да нафрли, тој ми глуми. ц ц ц ц :tapp::nesvest::tapp:
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Фавали фан :vozbud:
Абе ок сеа не играше ептен лошо, него борбенo :icon_lol:
Бекам лузер на годината, овој коментаторов на телма не знам што сакаше да каже со тоа Бекам игра одлично, Бекам супер е ... тој педер да не е (Бране мислам) :nesvest:
Најзадоволна од Фламини. Дечкото секаде го имаше одбрана, напад, среден ред. Одлично.
Кака беше просечен, немаше простор за удари кон голот. Сите од Јуве како овци трчаа по него :icon_lol:
А Калач беше циркус посебно со подадената топка до Замброта мислам дека среќа не беше накај гол :pos:
Maлдини леле колку беше нервозен. Ау :) Али фино од Буфон што отиде Малдини да го смирува не овој Киелини.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.868
Поени од реакции
23.201
Благодариме господине Карло Анчелоти за вашата прекрасна тактика и одличниот избор на играчи во првиот состав и за одземањето и на последнито надежи, дури и оние најмали да се надеваме дека можеме да се натпреваруваме у последните 4 кола.

Драги миланисти, се додека е он тренер на Милан, ние повеќе никогаш нема да освоиме ништо, се додека Амбросини и Фавали имаат предност пред Пато и Роналдињо, никад нема ништо да освоиме.



Што ти е крив Сидорф, кога простор му отвараат Пипо и Амбросини, многу јасно дека ќе губи топки, ако гледаме така тогаш Кака изгуби дупло повеќе од него.
Крив е само Анчелоти и никој друг, само он треба да си оди од Милан никој друг.

Хмм Пато или Роналдињо ти би ги играл централни дефанзивци ??

Ја од кој памтим за себе Милан игра со двајца повлечени у средина. А и Амрозини изигра одлично денеска.
Роналдињо ???? Па мамето циганско сака да пие до 4 саат да се дебели и да игра, ајде мрш у МАн Сити.

Кака имаше по двајца или тројца на себе, а сидорф сам ги губеше топкете, подаваше у празно, ееееј Де Чеље му ја земаше топката, врв на све беше шутот у 85940 ред на сан сиро, каков беше од буфон фацата кажа све.



=
И едно прашање за тебе: Фламини?



Абе не е до малерите, кога ќе ви стане јасно дека е до КАРЛО.

ај жити мене немој да си рекол дека фламини изигра лошо денеска, не ме терај да добием бан :smir:

и БТВ што си запнал за пато толку ??

Чуекот се врати од повреда, 2-3 неделе нема играно
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Абе се требаше да ти биде јасно уште пред почеток на натпреварот кога ја дадоа клупата на Милан.
Кажи ми ти, на кој идиот на клупа за резерви во дерби меч на клпата би му седеле: Дида, Сендерос, Гатусо, Роналдињо, Пато и Шевченко.
Ја милсам дека ова кажува се.
На овој?

 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Респект за Малдини последно дерби и среќен пензионерски живот заслужи.
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
Респект за Малдини последно дерби и среќен пензионерски живот заслужи.
Да многу респект срцето го остави на овој дерби натпревар му се гледаше тоа во очите и со играта што ја прикажа.Не дозволи и на овој натпревар некој да му го извалка неговото име како играч од реномето на Јувентус.Одлично во одбрана без грешка.А ова за дерби натпреварите има уште три да одигра а тоа против Удинезе Рома и Фиорентина.Но ако се смета дека само Рома е единствен голем ривал од овие наведени му останува уште да го спречи Тоти и да стане БРОЈ 1 ВО ИСТОРИЈАТА НА МИЛАН.Поздрав до најдобриот дефанзивец што постоел постои и ќе продолжи да постои понатаму.
ПАОЛО МАЛДИНИ
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.339
Едно не ми беше јасно за утакмицава вчера иако не ја гледав после ги гледав шансите и головите значи да се навратам не ми беше јасно како може раниери доаѓа од торино и става двајца напаѓачи на утакмицава а Анчелоти игра на сан сиро и игра со еден напаѓач ајде сега Фанови на Анчелоти просветлете ме и објаснете ми ????
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Ајде и јас да искоментирам конечно една убаво изгледана утакмица:).
Играта беше океј, немавме некоја специјална тактика освен што Анчелоти ме изненади кога ги стави и Рони и Пато во игра(ретко се осмелува нели).
Пооделно ќе го издвојам Фавали, дечкото беше стварно звер на утакмицава:).
Бекам, навистина имаше добри подавања и беше цело време активен по десната страна.
Сидорф одлично ја искористи шансата за гол, иако не беше баш нешто многу присутен по десната страна.
Пато беше добар бар за времето кое играше.Имаше некои добри протрчувања но тоа беше се'.Роналдињо, па и не ме импресионира нешто многу.
Кака, па бледо изигра, можеше и подобро сепак.Имаше брзи акции, но во повеќето трчања како брзо да се заморуваше, бар мене така ми се причини.
Oдбрана беше солидна иако имаше некои почетнички грешки, како прв пат да играат.За Калач бев посебно исплашена затоа што го немаме долго време видено пред гол, па мислев дека слабо ќе се покаже.Но напротив, солидно и тој се покажа, иако нели Јуве и не го напаѓаа страшно нашиот гол..
Се' на се', добро изиграно.Имавме шанси кои можевме да ги искористиме, но тоа е тоа.Следна утакмица повеќе среќа:helou:.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.466
Поени од реакции
5.438
Едно не ми беше јасно за утакмицава вчера иако не ја гледав после ги гледав шансите и головите значи да се навратам не ми беше јасно како може раниери доаѓа од торино и става двајца напаѓачи на утакмицава а Анчелоти игра на сан сиро и игра со еден напаѓач ајде сега Фанови на Анчелоти просветлете ме и објаснете ми ????
E тоа е тоа што не ми се свиѓа кај Анчелоти и ради тоа ме нервира.
Он си работи по други тактики, игра со еден напаѓач па чека да примиме гол за да стави втор напаѓач инаку нема шанса да стави 2ца во нападот.
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Пак старата песна со 1 во напад....отказ луге, отказ!! Само тоа е спасот за Милан.

Цела сезона срање му идеше со 1 во напад и при крај се опаметува добива 10 утакмици по ред со 2ца напагачи и доага дерби и оп одма стара песна накоти се на средина со 5 играчи,
Прочитајте го текстов страшно добро има објаснето зашто вчера утакмицата беше тиња
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom