Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

milanez4e

Milan Per Sempre
Член од
8 март 2009
Мислења
393
Поени од реакции
22
и од мене среќен роденден на Бекам, и успешно враќање на Бонера на терените, Утре мора да победиме
 
Член од
4 март 2009
Мислења
141
Поени од реакции
4
среќен роденден и од мене и голема штета што фламини нема да игра,но најважно е со добра игра да тепаме :jaj:

п.с. абе миланези немора да се карате или навредувате ќе решиме се без навредувања, не смее да има недоразбирања поз...:smir:
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111

:tv:

Инаку Милан е заинтересиран за Марко Амелиа од Палермо. Одличен голман е. Ама тешко да ни го дадат, минатото лето го земаа:nesum:
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
абе нели некој претходно постираше линк дека Јанкуловски ќе нема да игра до крај на сезона, некоја посериозна повреда имал... еве го сега во стартниот состав, што е финтата? :)... мислам дека нешто пишуваше дека ќе има операција па изгледа попосле ќе имал иако глупо звучи некако
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.875
Поени од реакции
23.240
Ах Џеко, и ја би сакал да го земемо, само да не испадне флуп, ка Џила,

иначе и ја прочитав негде дека Јанкуловски нема да игра цела сезона :toe:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.253
Поени од реакции
8.339
абе нели некој претходно постираше линк дека Јанкуловски ќе нема да игра до крај на сезона, некоја посериозна повреда имал... еве го сега во стартниот состав, што е финтата? :)... мислам дека нешто пишуваше дека ќе има операција па изгледа попосле ќе имал иако глупо звучи некако
Јас пишав така пишуваше на срање.ком не сум јас крив :)

Един Џеко само гледам дека дава голови а никогаш го немам загледано волфзбург како игра па незнам што играч е

а иначе да прашам!
Повредени: Abbiati, Antonini, Cardacio, Kaladze, Nesta, Gattuso, Borriello.
кој од овие има намера да се врати до крај на сезона барем 1 утакмица?
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Јас пишав така пишуваше на срање.ком не сум јас крив :)

Един Џеко само гледам дека дава голови а никогаш го немам загледано волфзбург како игра па незнам што играч е

а иначе да прашам!
Повредени: Abbiati, Antonini, Cardacio, Kaladze, Nesta, Gattuso, Borriello.
кој од овие има намера да се врати до крај на сезона барем 1 утакмица?
аха... инаку од тие мислам дека Антонини , Гатузо , Кардачио и Бориело би требало да се вратат до крајот на сезоната, иако јас не би ризикувал со Гатузо и Бориело, сепак кој ме прашува мене :)
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.253
Поени од реакции
8.339
среќен роденден и од мене и голема штета што фламини нема да игра,но најважно е со добра игра да тепаме :jaj:

п.с. абе миланези немора да се карате или навредувате ќе решиме се без навредувања, не смее да има недоразбирања поз...:smir:
иначе другар не се караме ние ние дискутираме се надевам дека на ова ќе се сложат и членот и marley а иначе:
BAD NEWS: Агер договорил нов договор со Ливерпул
Пак информацијава од срање.ком
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
како прво, пато беше познат доста мн. и се водеше битка меѓу милан, интер и челзи за него, милан беше во блага предност и го зеде а за него милан плати околу 18 милиони евра
Паааа, да. Кога играше во Интернационал, во Европа беа продадени рекордни милион дресови во време од 1 недела од Пато, нормално:shok::shok::shok::icon_neut

иначе другар не се караме ние ние дискутираме се надевам дека на ова ќе се сложат и членот и marley а иначе:
BAD NEWS: Агер договорил нов договор со Ливерпул
Пак информацијава од срање.ком
А срање.ком ја зело од www.milannews.com:helou:
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Беки дедо среќен роденден:back:

 
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
Ајде родендени честитки само уште да изигра екипата на Милан утре како што треба и се ќе биде т.н. ТОП.:salut:
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
а иначе да прашам!
Повредени: Abbiati, Antonini, Cardacio, Kaladze, Nesta, Gattuso, Borriello.
кој од овие има намера да се врати до крај на сезона барем 1 утакмица?
Само Антонини и Гатузо можат да бидат приспособени за да играат на некоја од последниве утакмици.
И Кардачо можда,ама тој и да го имаме,не го користиме многу.:)
Анчелоти во изјавата кажува дека Неста,Каладѕе и Бориело најверојатно нема да бидат спремни за оваа сезона.
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
Ај па и вие сте запнале за Агер како професионалец да е некој.
Од 1000 дефанзифци баш него ке го земаме ај скријте се некаде.
Ако е до трошење на пари тоа е друга работа.
Алллооооооооо ЈАС сум подобар од тој трупецот Агер(а плус игра за најомразениот тим на Милан кој не е од Италија).
Нека си крши глава во Ливерпул гледајте некој Италијанец да земеме.
Плус да прашам каде е Дигао тој нели ке се врака од којзнае каде.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom