Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.885
Поени од реакции
8.746
Ама знаеш што значи скоро цела сезона да бидат повредени:Неста, Бориело, Гатузо и Кака. Тоа е исто како на Рома да и бидат повредени:Мексес, Де Роси, Тоти и Баптиста. А исто и доста долго време беа/се:Абиати, Сендерос, Каладзе, Инзаги, Рони....
па јас како што гледам Тоти не сврза два меча по ред за Рома од повреди Аквилани не го ни видовме, исто така хуани Вучинич и Баптиста се повредуваа почесто, но работата е што Милан имаат и долга клупа со квалитетни замени додека кај Рома нема толку голем фонд на играчи и солидни замени, ако памете за утакмицата со Јуве на клупата на Рома сите беа деца од 1991 генерација

тешко дека во Рома била потешка ситуацијата со повредени.ние пола сезона и повеќе играме без стандардни првотимци и уште играме без нив
но имате квалитетни замени, а во Рома ќе се повредат Тоти и Вучинич нема класичен шпиц во тимот
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
па јас како што гледам Тоти не сврза два меча по ред за Рома од повреди Аквилани не го ни видовме, исто така хуани Вучинич и Баптиста се повредуваа почесто, но работата е што Милан имаат и долга клупа со квалитетни замени додека кај Рома нема толку голем фонд на играчи и солидни замени, ако памете за утакмицата со Јуве на клупата на Рома сите беа деца од 1991 генерација



но имате квалитетни замени, а во Рома ќе се повредат Тоти и Вучинич нема класичен шпиц во тимот


тешко дека може да се најде соодветна замена за Кака,Неста,Гатузо итн.
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.399
Поени од реакции
1.825
Aбе па ти или незнаеш стварно или се праиш паметен?
Да те потсетам Пирло беше избркан од Интер како неталентиран фудбалер:smir:
Како може да знае бе? За Рома е типот....нормално дека не знае.
Пато кога дојде во Милан никој немаше слушнато за него....
Ма не знам што се замарате бе...ај глеј те си таму табелата.
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Хахахаххаха.....сеа се потсеќам на летото 2007мо, кога на некои дечки од маало им кажував шо играч ќе зима Милан, они ми се смееа, ама сеа може само да :drk::drk::drk:
:):)
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.885
Поени од реакции
8.746
Како може да знае бе? За Рома е типот....нормално дека не знае.
Пато кога дојде во Милан никој немаше слушнато за него....
Ма не знам што се замарате бе...ај глеј те си таму табелата.
не бе сите знаеа за него но Анчелоти испадна најхрабар со тоа што за дете плати преку 20мил кое полека си ги исплаќа парите савка му част за тоа :helou:

велиш глејте си табела, сакав да кажам дека Анчелоти со тимот што го има оваа година требаше моментално да се наога на првата позиција без разлика на повредите, а купот на уефа да не го спомнувам чисто фијаско...не сакам никој да навредам позз до сите фанови и убав ден за 1-ви мај:helou:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.875
Поени од реакции
23.240
Читам и неможам да им се изначудам на некои поединци како Пеце и димче, па добро што сакате од чуекот кој игра цела сезона скоро со втор тим, покажите барем малу респект чуекот донесе титули за 7 години колку што Раниери, Спалети, нема да освојат цела кариера, донесе титули колку што фергусон освоил за 20 години работа,

навивачи на интер појќе го поштуваат Карлито од вас , СРАМОТА

Пупоне јас мислам дека Пато не е платоен толку многу :nenene:


Јас колку што знам пато не е платен толку многу мислам дека беше негде околу 10-12 мил
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Пато не беше толку познат. Се прослави на Светскиот куп, кој се одржува во декември, а кри крајот на Јули или почетокот на Август(не знам точно) беше купен од Милан за 20 милиони.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.875
Поени од реакции
23.240
хм ја све мислев дека го зедовмо за поевтино нвм

фала феноменчо на информацијата :smir:
 

член1став3

сеирџија
Член од
10 февруари 2009
Мислења
446
Поени од реакции
13
Читам и неможам да им се изначудам на некои поединци како Пеце и димче, па добро што сакате од чуекот кој игра цела сезона скоро со втор тим, покажите барем малу респект чуекот донесе титули за 7 години колку што Раниери, Спалети, нема да освојат цела кариера, донесе титули колку што фергусон освоил за 20 години работа,

навивачи на интер појќе го поштуваат Карлито од вас , СРАМОТА

Пупоне јас мислам дека Пато не е платоен толку многу :nenene:


Јас колку што знам пато не е платен толку многу мислам дека беше негде околу 10-12 мил
Ама треба да бидам мајмун како тебе за да сакам Карло да остане, човекот кој ни еба 4 сезони по ред, ајде ти кази ми ја која е таа втора екипа што ја водел он сезонава.
Дали под втора клупа се подразбира оставање на клупа на Роналдињо и на Шевченко, држењето на клупа Сендерос и играњето на Фавали, а дали е тоа втора екипа.

И бај д веј, за Пато платија точно 24,3 милиони, и Пупоне е у право за тоа, кој каде треба да биде на табела, со оваа екипа што ја имаме требаше да бидеме први у Италија и да играме финале на уефа куп, а не да го дркаме затоа што нанижавме 4 победи по ред, и сеа као одма леле интер ќе киксне ќе бидеме шампиони.
Леле браво за Карло успеа да опбеди 4 пати по ред, а тоа што 4 години не остава без можност за трофеј, тоа нема везе.

Дедека има такви како тебе, милан заслужува да има ваков тренер, за да можат да ви доаѓаат навивачи на Рома и да вее работат а ти да се палиш на нивни постови.

па и да сум навивач на Интер би го поштувал затоа што го ебе милан цело време, нормално е да го поштуваат.
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
291
Поени од реакции
11
Ама треба да бидам мајмун како тебе за да сакам Карло да остане, човекот кој ни еба 4 сезони по ред, ајде ти кази ми ја која е таа втора екипа што ја водел он сезонава.
Дали под втора клупа се подразбира оставање на клупа на Роналдињо и на Шевченко, држењето на клупа Сендерос и играњето на Фавали, а дали е тоа втора екипа.

И бај д веј, за Пато платија точно 24,3 милиони, и Пупоне е у право за тоа, кој каде треба да биде на табела, со оваа екипа што ја имаме требаше да бидеме први у Италија и да играме финале на уефа куп, а не да го дркаме затоа што нанижавме 4 победи по ред, и сеа као одма леле интер ќе киксне ќе бидеме шампиони.
Леле браво за Карло успеа да опбеди 4 пати по ред, а тоа што 4 години не остава без можност за трофеј, тоа нема везе.

Дедека има такви како тебе, милан заслужува да има ваков тренер, за да можат да ви доаѓаат навивачи на Рома и да вее работат а ти да се палиш на нивни постови.

па и да сум навивач на Интер би го поштувал затоа што го ебе милан цело време, нормално е да го поштуваат.

браво другар секоја чест за постот и јас сум со исто мислење со тебе
баш кога игравме со палермо го прашав еден мој другар дали го виде милан зашто тој ова сезона ниту еден натпревар не гледал и ми рече
што да ги гледем фавали седорф и во право
ако не во такви мечеви кога ке се погажат сендерос матиони (за овој жалам и тоа како ) роналдињо навистина претерува анчелоти јас го почитувам за се што направи за нас нооо дојде време за промени а таа промена треба да се случи од наредната сезона 5 сезони бес скудето 1 сезона бес лига на шампионе а другите 4 се боривме до крај за пласман на 3-4 место е тоа не личи на милан
Затоа едно и единсвено АНЧЕЛОТИ АУТ ако врзил 4 победи по ред не не радува посебно не мене
А во овој форум имаше многу кој не го сака кога паднавме од вердер од арсенал од фиорентина за 4 место а сега ...................
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.253
Поени од реакции
8.339
Го делиме истото мислење со Пецо (Членот) и Пато 89 и јас истото го имав наведено со такви играчи да сме без шанси за титула уште од март тоа е срамота!
и не е само сезонава и неколку сезони поназад неиграњето во ЛШ тоа е одлично за вас така браво ако толку го поштувате незаслужува ни од трибини он да го гледа милан а не па да биде трењер
еееј со какви напаѓачки играчи он ми игра со еден напаѓач браво уште подржувајте го !
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
И јас се чудам како некои мајмуни може да го подржуваат Анчелоти. ц ц ц ц :uvo:

Карло e биганга, најголема шо не постои во светот. Карло иљада и сто души ги остави на улица да трпат за леб, тоа е сТрамота. Доле владата, пичка ли му матерна негова, доле или да се фали или...:toe:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.253
Поени од реакции
8.339
Новости од гол
Сантакроче на радарот на милан
Филип Мексес би можечо да дојде во Милан ако Рома не се пласира во ЛШ

Без Јаннкуловски највероватно до крајот на сезоната

И јас се чудам како некои мајмуни може да го подржуваат Анчелоти. ц ц ц ц :uvo:

Карло e биганга, најголема шо не постои во светот. Карло иљада и сто души ги остави на улица да трпат за леб, тоа е сТрамота. Доле владата, пичка ли му матерна негова, доле или да се фали или...:toe:
Чекај бе за што си задоволен од Анчелоти сезонава што со ваков тим конечно успеа да сврзе некоја победа по ред? тоа е за тебе добар трењер зашто ги освои сите титули ? за тоа зашто зашто во март останавме без никаква шанса за некаква титула ? зашто ете и со пола состав ама ај кажи ми лани со кои екипи во Серија А неуспеа да се пласира во лш и што директно доведе до намалување на финансистката моќ на клубот? или доста се 3 титули за клуб како милан во 8 години работа срамота и ти педер не е секогаш време за заебавање незнам во кој дел од работта на Анчелоти сте задоволни!
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
Ај како што тргнала работава можеби и ќе отворам тема за Карло Анчелоти.
Треба да се фокусираме на натпреварот со Катанија во гости и да се надеваме на кикс на Интер.Има ли некој информација за играчите кои ќе настапат на теренот за екипата на Милан???АЛЕКСАНДРЕ ПАТО ќе игра ли???Ќе им се даде ли шанса на Шевченко или Роналдињо???
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.473
Поени од реакции
5.445
Оф, значи против Катанија ќе играмо со Замброта, Сендерос, Малдини и Фавали :P
Неможем да сватим шо среќа ќе имаше Фавали, се изнаигра човекот...

Ај може ќе добие шанса Матиони ако водиме над 3 разлика :icon_lol:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom