Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
V

Viktoranius

Гостин
И јас се чудам како некои мајмуни може да го подржуваат Анчелоти. ц ц ц ц :uvo:

Карло e биганга, најголема шо не постои во светот. Карло иљада и сто души ги остави на улица да трпат за леб, тоа е сТрамота. Доле владата, пичка ли му матерна негова, доле или да се фали или...:toe:



:pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:

Не си точен дефинитивно.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Оф, значи против Катанија ќе играмо со Замброта, Сендерос, Малдини и Фавали :P
Неможем да сватим шо среќа ќе имаше Фавали, се изнаигра човекот...

Ај може ќе добие шанса Матиони ако водиме над 3 разлика :icon_lol:
абе нема ако сигурно ќе водиме :smir:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.253
Поени од реакции
8.339
Оф, значи против Катанија ќе играмо со Замброта, Сендерос, Малдини и Фавали :P
Неможем да сватим шо среќа ќе имаше Фавали, се изнаигра човекот...

Ај може ќе добие шанса Матиони ако водиме над 3 разлика :icon_lol:
кога имаме кретен на клупа и со 3 гола не сме сигурни и со вердер беше сигурно па на крај сите пцуевме по Анчелоти а сега сврза неколку победи и неколку души како дува ветрот така се вртат (ЛУЃЕ БЕЗ ЦВРСТ СТАВ- ОД ОВА СТРАДА МАКЕДОНИЈА)!
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
408
Поени од реакции
30
SECOND EDITION TACI OIL ALBANIA READS TROPHY
4/29/2009

MILAN - On May 12 at 7pm in Tirana, Milan will play in the second edition of the Taci Oil Albania Reads Trophy against the Albanian national team.
Back To List
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.875
Поени од реакции
23.240
Ама треба да бидам мајмун како тебе за да сакам Карло да остане, човекот кој ни еба 4 сезони по ред, ајде ти кази ми ја која е таа втора екипа што ја водел он сезонава.
Дали под втора клупа се подразбира оставање на клупа на Роналдињо и на Шевченко, држењето на клупа Сендерос и играњето на Фавали, а дали е тоа втора екипа.
под 1 ја тебе не те навредив на никаков начин копиљ затоа пази што збориш нареден пут кој ми се обраќаш мене

под 2 ПРЕД ДВЕ (2) (II) години освоивме титула во ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ, титула која тие навијачи што ги спомна што имам ја страв од нив ( рома, интер, итн) ќе ја сонуваат уште многу многу години, ја не би рекол дека тоа е усрана сезона,

под 3 карло во сите овие години на Милан ја усра само прошлата сезона, оваа сезона не е усрана, Кака не играше со јуве и со интер 2 многу битни утакмици , гатузо, неста и бориело не играат цела сезона, Абиати е исто бајаѓи време одсутен, тој Роналдињо што го пљукате сеа во првите 15 кола ни беше најдобар играч, бевмо на првото место една недела ако памтим добро и тој се повреди и тргна наопаку нашата игра и неколку кикса значи 6 играчи тоа е и повеќе од пола тим, бидите задоволни што сме и второ место , аи

под 4 кога би го замениле анчелоти, кого би зеле ? Ван бастен ? браво прав шампион освоил све што може да се освои у својата кариера како тренер, или Рајкард, што споеба предност од 13 бода и му ја препушти титулата на Реал со тој тим што го имаше на располагање, или Спалети да го земемо уште еден трофеен тренер со победнички менталитет
на Фергусон му требаа 20 години за 2 титули у ЛШ, а карло тоа го стори за 8,

незнам што се расправам ја со деца али мора некој да ви објасни некој работи заш ќе пораснете необразовани :pos2:
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.473
Поени од реакции
5.445
под 3 карло во сите овие години на Милан ја усра само прошлата сезона, оваа сезона не е усрана, Кака не играше со јуве и со интер 2 многу битни утакмици , гатузо, неста и бориело не играат цела сезона, Абиати е исто бајаѓи време одсутен, тој Роналдињо што го пљукате сеа во првите 15 кола ни беше најдобар играч, бевмо на првото место една недела ако памтим добро и тој се повреди и тргна наопаку нашата игра и неколку кикса значи 6 играчи тоа е и повеќе од пола тим, бидите задоволни што сме и второ место , аи
Се сложувам со ова горе, мислим дека ова е највише што можеше Анчелоти во Сериа А. Цела сезона ја играме со второтимци, да не се повредеше Гатузо ќе го немаше ни Бекам во Милан.
Неста, Каладзе, Бориело и Гатузо требаше сезонава да се во почетниот состав ама ништо, остај тоа па и Кака го немавмо месец дена, Бонера исто така скоро цела сезона, Сендерос од вториот дела на сезоната фати да игра и незнам шо сакате...
Малдини и Фавали ни ја држат одбраната ехеЈ!
Капак на се, ни се повреди и Абиати кој беше у топ форма... ама добро, од коа застана Дида некако гол неможемо да примимо :)
незнам што се расправам ја со деца али мора некој да ви објасни некој работи заш ќе пораснете глупаи
Штета што немало никој тебе да ти објасни :pos:
 

член1став3

сеирџија
Член од
10 февруари 2009
Мислења
446
Поени од реакции
13
под 1 ја тебе не те навредив на никаков начин копиљ затоа пази што збориш нареден пут кој ми се обраќаш мене

под 2 ПРЕД ДВЕ (2) (II) години освоивме титула во ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ, титула која тие навијачи што ги спомна што имам ја страв од нив ( рома, интер, итн) ќе ја сонуваат уште многу многу години, ја не би рекол дека тоа е усрана сезона,

под 3 карло во сите овие години на Милан ја усра само прошлата сезона, оваа сезона не е усрана, Кака не играше со јуве и со интер 2 многу битни утакмици , гатузо, неста и бориело не играат цела сезона, Абиати е исто бајаѓи време одсутен, тој Роналдињо што го пљукате сеа во првите 15 кола ни беше најдобар играч, бевмо на првото место една недела ако памтим добро и тој се повреди и тргна наопаку нашата игра и неколку кикса значи 6 играчи тоа е и повеќе од пола тим, бидите задоволни што сме и второ место , аи

под 4 кога би го замениле анчелоти, кого би зеле ? Ван бастен ? браво прав шампион освоил све што може да се освои у својата кариера како тренер, или Рајкард, што споеба предност од 13 бода и му ја препушти титулата на Реал со тој тим што го имаше на располагање, или Спалети да го земемо уште еден трофеен тренер со победнички менталитет
на Фергусон му требаа 20 години за 2 титули у ЛШ, а карло тоа го стори за 8,

незнам што се расправам ја со деца али мора некој да ви објасни некој работи заш ќе пораснете необразовани :pos2:
За под 1, ме навредуваш цело време нарекувајќи ме Пеце, тоа е исто толку навредливо како и ја што те нареков мајмун.

За под 2, пред две години не освоивме титула ЛП него пред 4, ако си толку фраер да ојаснуваш ќе знаеш дека тоа беше сезоната 2004/05. А навијачите ги спомнав затоа што паднавме на такво дереџе за да се расправаме со тимови кои немат ни Т од титули.

За под 3, и немам што да кажам, пошо глеам упорен си дека е само мината сезона а не минатите 4 со оваа ќе бидат 5.

За под 4, како што и пишував во претходните постови, добро би дошол секој тренер што ќе игра офанзивен фудбал. Доста ни е играње со 5 одбрамбени играчи и тројца дефанзивни играчи за врска и еден напаѓач.

И извини што си 1-2 години постар па мораш да се расправаш со деца, а можда сме нобразовани ама ти за нас сеуште не си ни дораснат.
Па сеа види.

Зал ми е што ете морам да се расправам со тебе, ама ти прв почна, ја убаво те замолив да не ме ослонуваш со некои имиња, ти се праеше фраер, се додека јас за тебе сум пеце, ти за мене си мајмун.
А кога ќе ми се извиниш ти на мене, ти се извинувам и ја на тебе.
 
Член од
4 март 2009
Мислења
141
Поени од реакции
4
како прво, пато беше познат доста мн. и се водеше битка меѓу милан, интер и челзи за него, милан беше во блага предност и го зеде а за него милан плати околу 18 милиони евра
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.875
Поени од реакции
23.240
За под 1, ме навредуваш цело време нарекувајќи ме Пеце, тоа е исто толку навредливо како и ја што те нареков мајмун.

За под 2, пред две години не освоивме титула ЛП него пред 4, ако си толку фраер да ојаснуваш ќе знаеш дека тоа беше сезоната 2004/05. А навијачите ги спомнав затоа што паднавме на такво дереџе за да се расправаме со тимови кои немат ни Т од титули.

За под 3, и немам што да кажам, пошо глеам упорен си дека е само мината сезона а не минатите 4 со оваа ќе бидат 5.

За под 4, како што и пишував во претходните постови, добро би дошол секој тренер што ќе игра офанзивен фудбал. Доста ни е играње со 5 одбрамбени играчи и тројца дефанзивни играчи за врска и еден напаѓач.

И извини што си 1-2 години постар па мораш да се расправаш со деца, а можда сме нобразовани ама ти за нас сеуште не си ни дораснат.
Па сеа види.

Зал ми е што ете морам да се расправам со тебе, ама ти прв почна, ја убаво те замолив да не ме ослонуваш со некои имиња, ти се праеше фраер, се додека јас за тебе сум пеце, ти за мене си мајмун.
А кога ќе ми се извиниш ти на мене, ти се извинувам и ја на тебе.
кога више почнавмо да набројуемо

1. Сите те викаа Пеце! А ја не бев тој што што почна, а и ти не покажа знаци дека тоа те навредува, ако те навредувало имаш извинување од мене :smir:

2. 04/05 игравмо во Финалето со Ливерпул и изгубивме, 06/07 во финалето го тепавмо Ливерпул значи лани Мачестер шампион пред тоа Милан, па види после кој на кого не му е дораснат, и ти си ми некој навивач на милан :nenene:



3. Уште стојам на тоа дека само минатата беше зафркната сезона, затоа што пред минатата освоивме лига шампиони така да... А со оглед на фактот дека лани бевмо 5-ти а оваа година втори со теоретски шанси за титулата на 5 кола до крај, оваа сезона неможе да се нарече неуспех со оглед на проблемите со повредите кои ги имавме

4. Ете го Ван бастен игра напаѓачки фудбал и виде аир од него ? Дојде Хидинк и со затворена формација му го исплеска дупето, исто како и Стив Мек Ларен со твенте. Кога веќе ќе бркамо ГОЛЕМО тренерско име треба и такво да донесемо, а такво моментално слободно НЕМА. Значи резимирамо дека моментално од Карло немамо подобра солуција.

5. Ја не сум ти дораснат, а ти незнаеш дека твојот тим пред две години бил шампион на европа,

ах овие деца денешни
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
БЕРЛУСКОНИ со нова изјава
,,Јас сум најславниот политичар во светот''
Со оглед на тоа колку навивачи има Милан во светот не е ни чудно да е токлу познат и славен.Во оваа изјава вели дека е пославен дури и од Американскиот претседател Обама.

ШЕВЧЕНКО со нова изјава
Напаѓачот на Милан, Андреј Шевченко по крајот на сезоната ќе ги открие своите планови поврзани со следната година, иако јавно казжува дека сака да остане на Сан Сиро.

Украинскиот напаѓач кој по крајот на оваа сеозна треба да се врати на Стемфорд Бриџ, очекува да добие уште една шанса од раководтсвото на Милан и на сите да им докаже дека се уште може да биде меѓу најдобрите.
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
291
Поени од реакции
11
кога више почнавмо да набројуемо

1. Сите те викаа Пеце! А ја не бев тој што што почна, а и ти не покажа знаци дека тоа те навредува, ако те навредувало имаш извинување од мене :smir:

2. 04/05 игравмо во Финалето со Ливерпул и изгубивме, 06/07 во финалето го тепавмо Ливерпул значи лани Мачестер шампион пред тоа Милан, па види после кој на кого не му е дораснат, и ти си ми некој навивач на милан :nenene:



3. Уште стојам на тоа дека само минатата беше зафркната сезона, затоа што пред минатата освоивме лига шампиони така да... А со оглед на фактот дека лани бевмо 5-ти а оваа година втори со теоретски шанси за титулата на 5 кола до крај, оваа сезона неможе да се нарече неуспех со оглед на проблемите со повредите кои ги имавме

4. Ете го Ван бастен игра напаѓачки фудбал и виде аир од него ? Дојде Хидинк и со затворена формација му го исплеска дупето, исто како и Стив Мек Ларен со твенте. Кога веќе ќе бркамо ГОЛЕМО тренерско име треба и такво да донесемо, а такво моментално слободно НЕМА. Значи резимирамо дека моментално од Карло немамо подобра солуција.

5. Ја не сум ти дораснат, а ти незнаеш дека твојот тим пред две години бил шампион на европа,

ах овие деца денешни

да бе другар во право си за сите точки и јас реков анчелоти напраи многу за милан за 8 сезони 2 лига на шампионе 1 сериа А и другите да не ги бројам нооо мислам дека му се потроши кредитот за милан нема вече идеи и тактика со вакви играчи
затоа подобро и за нас па и за анчелоти ке биде тој да оди од милан милан да обиде да зема некој од гореспомените или да се обиде со други зашто и анчелоти кога дојде во милан беше со 0 ТРОФЕИ но кога си во екипа како милан бројките ти растат па нема да грешиме на пример ако го земаме Алегри Прандели Рајкард :smir:
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Денеска му е роденден на Дејвид Бекам. Тој полни 34 години. Нека му е среќен роденденот, се најубаво во наредните 365 дена за него и да продолжи со одличните игри.
 

milanez4e

Milan Per Sempre
Член од
8 март 2009
Мислења
393
Поени од реакции
22
еве го повиканите за мечот против Катанија

Dida, Kalac, Perucchini; Zambrotta, Maldini, Favalli, Jankuloski, Senderos, Mattioni, Darmian, Bonera; Beckham, Pirlo, Ambrosini; Kakà, Seedorf, Ronaldinho, Pato, Inzaghi, Shevchenko.

Повредени: Abbiati, Antonini, Cardacio, Kaladze, Nesta, Gattuso, Borriello.

Суспендиран: Flamini.
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Денеска му е роденден на Дејвид Бекам. Тој полни 34 години. Нека му е среќен роденденот, се најубаво во наредните 365 дена за него и да продолжи со одличните игри.
Нека му е среќен роденденот.Како вчера да беше 98 та кога ја доживеа неговата афирмација.Мине времето.Веќе 34...
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Ахх Фламини ќе го нема играше одлично на десната страна највероватно ќе се врати Замброта а лево Јанкуловски..среќен роденден и од мене на Бекам се надевам ќе го продолжи престојот.

Мора да го земеме
http://www.rezultati.com/detail/soccer.php?match=177706&gmt_offset=-7200&tab=1
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom