Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Па добар е и Валдез би било добро да го земеме:toe:
Aма ако дојде РАЈКАРД??
не се знае за РАЈКАРД:toe:
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
добар сум...ги гледав Барселона незнам кога беше,валдез добро бранеше:toe:но малко е и киксер:nesum:
малку?омг нема шанса да дојде валдез една од лагите на гоал..

кака нема да игра против парагвај и дефинитивно.
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
Што ме смеете бе каков Валдез бе јас да отидам подобро од него ќе бранам.Наместо да ги бараме Касиљас Чех Буфон ние на Валдез ќе плаќаме.Ова е чиста комедија бе.Калач е 10000000 пати подобар од Валдез а и Дида е исто толку пати подобар.На крај крај нема да ни требаат голмани хахаха.
 
Член од
4 март 2009
Мислења
141
Поени од реакции
4
и јас се сложувам за Агер,а и имаме шанса кај него, а да дојдеме до клиши би било премногу добро а за валдес да не праам муабет што викате калач е подобар од него
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Не го сакате Валдез? Аман бе луѓе. Човекот е одличен голман. Колку пати ја спасувал Барселона. Него нема да го пуштат од Барса. Нема шанси, нивно дете е а се спрема нов закон од УЕФА со потеклото на играчите па сигурно ке го задржат за норма.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.265
Поени од реакции
8.380
хахахахахахахахаха:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
Од каде бе овие испади за валдез, а до некаде и ваши?Убаво напиша миланез го имаме калач не ни треба втор таков човек. Доколку го донесат дечкото од Каљари тоа ќе биде ТОП јас мислам дека тој може да биде добар голман!

П.С сега додека го пишував постов на СпортКлуб (хрватска) пуштаат инсерти од Милан Каналот и пуштаа дел од тристате головите на Инзаги во Милан. ЗНАЧИ ГО ПОВЛЕКУВАМ СЕКОЈ ЛОШ ЗБОР ЗА ИНЗАГИ ШТО НЕКОГАШ СУМ ГО КАЖАЛ! Леле еј тоа не е објасниво дечково што прави кога ќе постигне гол еј ДИВЕЕ се превртува еј а не само тој се радуваат сите во тимот. Руи Коста Гатузо Пирло Сидорф Ривалдо Шевченко Томасон Креспо Сержињо Кафу Малдини која жустрост ја имаат која се префрла во играта какви само асистенции паѓаат какви само убави голови паѓаат од Инзаги не е се среќа човекот знае да избега на цела одбрана од 4 играчи и да остане сам и да постигне гол. Ќе ми биде жал што ќе останеме без ваков играч. Само да видите како се радуваа што постигна гол за победа во 94та минута ццц џабе сите овие ѕвезди што ги има Милан ако не го сакаат клубот џабе ако не внесуваат 120% во играта!

Имаше интервју на Гатузо кој кажа дека можно е враќање побрзо од очекуваното . И го прашаа како реагираше кога Милан испадна од Уефа овој рече неможам да ви обајснам зашто неиграв- многу му било тешко но рече дека ќе надополни во Лига на Шампиони наредната година :) !!!!
 

milanez4e

Milan Per Sempre
Член од
8 март 2009
Мислења
393
Поени од реакции
22
каков Валдез , момчето не е лошо,ама не е за во милан ,ги имаме абиати и дида , ,кога ке се повреди еден од првите 2 го имаме и 3 голман калач , абиати бранаше одлично , па и другата сезона ке си е 1 голман , сега дида ако ги оправда очекувањата ке остане и догодина кога абиати ке се врати негде во ноември, па најверојатно ке треба квалитет голман за на почеток на сезоната кога ке биде важно за 1 позиција:toe:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.573
Поени од реакции
6.269
а да си го вратете сторари за 3 голман?
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Абре, нели Милан потпиша со тој уругвајскиот надежен голман.... кој од следна сезона треба да дојде, ако е така тогаш овие шпекулации немаат смисол
 

milanez4e

Milan Per Sempre
Член од
8 март 2009
Мислења
393
Поени од реакции
22
а да си го вратете сторари за 3 голман?
не е лошо ама годините му се ни треба голман за во иднина , како на пр.
Маркети од Каљари. Ама не сакам Абиати да го изгуби местото одлично бранеше...
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
167
Абре, нели Милан потпиша со тој уругвајскиот надежен голман.... кој од следна сезона треба да дојде, ако е така тогаш овие шпекулации немаат смисол
Милан потпиша со надежниот Бразилски голман Фелипе од Сантос и им го остави на позајмица
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
бразилец? се мислев дека е уругваец... ама следната сезона доаѓа во Милан така?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom