Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Епа момци тоа е првиот гол на овие беше катанга овој Адриано требаше да го земеме место Наумче во Задар:toe:

Од нашиве Пато изигра подобро од цел интер заедно момакот е лудница има само 19 години ,Сидорф играше одлично не серете многу за него ,Рони добар јаки пасови го намести и голот...
А за Каладзе само ќе кажам да се врати во ГРУЗИЈА што побрзо све да му изнаебам
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.913
Поени од реакции
166
А Пато и Јанкуловски АУТ!!!
Пато ако не се лизна едно 10 пати па јас еве!
Јанкуловски на нерви ми иде.
Каладзе трета промена!!!

Ајт у курац!
пато постапалка треба да му даваме не знае да оди само паѓа кретенот..амбро звер само пример како треба да се игра..и зубарот беше добар..а зошто темиве не одат во ракомед?
неправедно го плукате најдобриот играч на теренот ПАТО
кај беше Роналдињо дали го виде некој, може прати 2 - 3 топки и толку
трчање од негова страна ич
Каладзе во Грузија под итно, колку само посигурен беше Сендерос
а Малдини секоја му чест и за годините се држи ама спор е веќе, се виде во тркот со Адријано не можеше да го стигне
Јакул слабо стварно одсем асистенцијата ништо друго
од одбранава само Замброта без посериозни забелешки.
Абиати ѕвер

јбг изгубивме и шансите за титула ни се 0%

сега треба да губи интер од ш клубови, а ние да редиме се победи :toe:

повеќе среќа можеби ќе имаме наредниот пат

се женско да му ебам во фамилија на судијата за првиот гол и толку
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.660
Поени од реакции
9.955
супер игра на милан стварно,али да бидам искрен заслужена беше победата на интер имаа и они многу шанси,не ги искористија самите си искомплицираа на крај
ПАТО-новиот пеле
али се виде мислам според мене дека ни фали играч кој знае и може да даде гол со глава,многу центаршутеви останаа неискористени,да имаме висок играч напред со кака и пато позади него лом ќе правиме,нема да знаат другиве од што попрво да се одбранат
позади многу грешки на каладзе-му пројде времето на тој човек веќе
мора да се реновира комплетно одбраната
абиати одличен добри неколку одбрани,немаше шанси да одбрани некој од головите
така да уше малце да го одврзат кесето кељавиот и залижаниот и следна сезона да растураме :D
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Патетиката на навивачите на Интер ми се чини највисоко ниво достигна, делузијата за “офсајдот“ на Кака по кој по минути беше постигнат гол го споредват со овај гол со рака за кој и Стиви Вондер би рекол “Па ова нема смисла!“. Во секој случај не се сомневам дека лајното кое ќе го изеде Мурињо ќе биде за класа попатетично.

Ама џабе сеа да не се повторваме ништо нема да се смени. Има уште многу до крајот на првенството, во секое време можи Интер да ги фати губинела.
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Освен судијата кој мора да си го подобри видот или да биде исфрлен од првава лига, не Росети далеку беше тој, него помошникот не заслужува да биде дел од најголемото италијанско дерби. Го расипа :(

А јас задоволна сум од играта на Милан.
Пато во прво полувреме беше тапа, само се клизаше. Во второ се подобри малку.
Иако Пато е играч како Инзаги. Кога трча и дрибла е пресебичен и дезориентиран.
Пато и Инзаги во комбинација да стојат пред гол се добри.
Милан игра многу подобро со двајца напаѓачи него со еден. Се виде тоа со влезот на Инзаги. Колку е критикуван Анчелоти за тоа и пак ја фура таа комбинација со 1 класичен напаѓач.
Грешка на вечерта беше Каладзе. Идиот не можам да го поднесам.
И то е то.
Ајде да се надеваме на втора позиција во калчото... друго не ни преостанува :(

Ах да и мислам да гледав телма сега дома ќе чурев од нервоза.
Овие коментаториве од ОБН се луди :pos:
Колку само значат добри коментатори:)
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Пато секоја чест, одлични потези, но не доваѓаше често во позиции за шут, Роналдињо се трудеше, даваше све од себе, скрши неколку кичми посебно она на Самуел но немаше среќа, Пипо како можеше толку да дремеш у офсајд,одбрана климава, Пирло, Амбро и Сидорф добро играа но не даваа се од себе. Абиати ни спаси гз на неколку наврати, одлично одбрани.....могаше да извлечеме бод ама то е то....чао скудето.

ПС: Неможам да издржам, судии се да ви ебам по 5 пат...
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Заслуживте нерешено барем,ама тоа е.:helou:
 

P-S-G

ЃОРЧЕ НАД СЕ ДРУГО...
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.087
Поени од реакции
20
Nesto ne ideeeeeee:jaj: . Kaladze pod itno sut karta edna kolku za promena ,pa coekon zaboravil da igra fudbal be eeeejjjjj , istoto vazi i za Anceloti . Pa tolku vreme ne ide ne ide ne ide , pa ne e se do igracite da mu eb'' . Odbranava Svajcarsko sirenje na celo so Kaladze i so islkucok na Maldini koj im pokaza na decana kako se igra na vakvo derbi .Anceloti neka si bega , dosta mu bese vo Milan , so Kaladze pod raka i dvajcata neka si idat .:tv:
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
11
Поени од реакции
0
титула сега да освоиме многу тешко али уште имаме шанси. Да победиме на сите утакмици дома до крај и да не загубиме против сампдорија и наполи в гости ќе биде блиску.
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Освен судијата кој мора да си го подобри видот или да биде исфрлен од првава лига, не Росети далеку беше тој, него помошникот не заслужува да биде дел од најголемото италијанско дерби. Го расипа :(

А јас задоволна сум од играта на Милан.
Пато во прво полувреме беше тапа, само се клизаше. Во второ се подобри малку.
Иако Пато е играч како Инзаги. Кога трча и дрибла е пресебичен и дезориентиран.

Пато и Инзаги во комбинација да стојат пред гол се добри.
Милан игра многу подобро со двајца напаѓачи него со еден. Се виде тоа со влезот на Инзаги. Колку е критикуван Анчелоти за тоа и пак ја фура таа комбинација со 1 класичен напаѓач.
Грешка на вечерта беше Каладзе. Идиот не можам да го поднесам.
И то е то.
Ајде да се надеваме на втора позиција во калчото... друго не ни преостанува :(

Ах да и мислам да гледав телма сега дома ќе чурев од нервоза.
Овие коментаториве од ОБН се луди :pos:
Колку само значат добри коментатори:)
Само едно ке кажам можеби друга утакмица си гледала,комшике:)
Пато изигра најдобро,подобро од сите заедно со Сидорф.Неколку пати дриблаше али ни една топка не изгуби и сите после дриблингот му селдуваше пас(прецизен)А и колку кичми искрши,во 90 минута кој му ја намести на Инзаги.Таква топка само Елфеномено може да даде.
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Само едно ке кажам можеби друга утакмица си гледала,комшике:)
Пато изигра најдобро,подобро од сите заедно со Сидорф.Неколку пати дриблаше али ни една топка не изгуби и сите после дриблингот му селдуваше пас(прецизен)А и колку кичми искрши,во 90 минута кој му ја намести на Инзаги.Таква топка само Елфеномено може да даде.
Гледај го натпреварот уште еднаш т.е само прво полувреме.
Само да видиш како играше Пато. Барем мене не ми се допаѓаше во прво полувреме. Мое мислење си е тоа.
Се клизна 2-3 пати и ја изгуби топката во значајни моменти.
Голот го извади на натпреваров.
А и во второ полувреме изигра тродупло подобро од прво.

Во последно време мене Пато ми изгледа како да се има преценето.

Дава голови на одлични асистенции. Инзаги 2!
Кога трча и дрибла најчесто веднаш после тоа ја губи топката.

А ми се допаѓа кажав Пато и Инзаги во комбинација напред. И Кака и Роналдињо позади нив :)
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.453
Поени од реакции
7.948
што и да се каже веќе е џабе...
Ова не е спорт, судијата да ја има главната улога на натпревар е неприфатливо...
Добра игра на милан(генерално гледано) само што некои поединци ја тупеа играта, на пример Каладзе, КОЊ невиден!!!! негова среќа што заврши 2-1, инаку сега анчелоти сигурно се освестил дека треба повеќе шанса да му дава на сендерос... Втор поединце е Анчелоти, со самото тоа што го стави каладзе да игра до 70та минута...Среќа у несреќа ке биде додека милан на крајот од сезоната заврши на 5то место, бидејки конечно би го шутнале дебилот анчелоти...
Инаку сум задоволен од целокупната игра на милан, особено од роналдињо и пато...
И уште еднаш се докажа дека милан без кака е како мува без глава...
п.с. Да му ебам све живо и диво на судијата...(да немам грижа на совест кога веќе го реков ова)...
 
Член од
22 октомври 2008
Мислења
39
Поени од реакции
2
Не е брат само Росети.. Цела тајфа е за никаде.. Го ебаа Италијанскиот фудбал судииве оваа година.. Подобро јас ке судам од овие шутрациве.. Ама тоа е.. Кај што има сила нема правдина!! Поздрав!
Aj preispitaj se i vidi koj gi unisti italijanskiot fudbal....tolku!
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.478
Поени од реакции
5.450
Росети беше најдобриот судија во Италија незнам како дозволи ова да се случи, Адриано како што знам не беше ракометар а и помошникот судија ништо не реагираше тотални слепци се судиите во Италија, затоа и Сериа А е далеку поназад од Англиско а и Шпанско...


момент на мечот

Се докажа и дека одбраната оваа сезона ни е многу слаба особено Каладзе. Иако ништо не ми е чудно кај него од порано е познат по киксовите така и сега, можеме на некој начин и да бидеме задоволни што не примивме уште 1-2 гола.
Ах Бонера кој курац направи со Реџина :)
Требаше да си игра Сендерос уште на почетокот а не да влезе од кога Каладзе направи доста глупости, човекот е далеку постабилен од Каладзе а и многу подобар во воздушни дуели (сисај Ибра).
Малдини звер никој не го пројде, освен Адриано на брзина. Јанкуловски не беше оној што го знаемо не изигра баш нешто, обично кога игра добро Милан везе по левата страна.

Роналдињо некако многу мрзилво изгледа, не трча баш многу инаку добри пасови имаше а и добри дриблинзи (настрадани: Камбиасо и пак Самуил).
Браво за Амброзини за она на почетокот кога му ја собра топката од нога на Станко, после може и заслужи втор жолт но премногу ќе го упропастеше дербито Росети.

Пато беше одличен како и секогаш, малиот како само поминува лесно низ играчите, исто како да не гази на земја а и пак постигна гол.
Пипо даде убав гол само штета што е премногу брз, човекот уште вреди...

И уште една грешка на Росети, недосуден пенал за Милан оној Киву го гушнал Пипо не го пушта... ебем ти будалата па ако ти се свиѓа толку дома земиго..
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
Aj preispitaj se i vidi koj gi unisti italijanskiot fudbal....tolku!
Да бееее.. Во право си да ти кажам.. Ај ке одам да се преиспитам, а ти изгледај ги уште еднаш сите натпревари од Италијанско и ке видиш кој има најмногу спорни ситуации и со нив освојувани по 3 бода..:nesvest:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom