Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Па ако изгубил за само 1 (ЕДЕН) ден толку не верувам дека се малце. А и сите тие 120 000 000 000 не се само за фудбал и за Сити. Си имаат тие попаметни работи.
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Заедно Абу-Даби групацијата има капитал поголем од 120 000 000 000 (со зборови: Сто и дваесет милијарди) долари, а сега тие 440 милиони и не изгледаат така многу, не?
Ама пак е голема загуба и мислам дека едниот има многу негде 40 до 50 милиарди со ова и ако потпише кака и прифати милан понуда од 240 милиони едниот пропага.:helou:
 
Член од
8 октомври 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
20
Заедно Абу-Даби групацијата има капитал поголем од 120 000 000 000 (со зборови: Сто и дваесет милијарди) долари, а сега тие 440 милиони и не изгледаат така многу, не?
Не изгледаат, но 440 милиони само за еден ден. Исто како и кај Абрамович многу лесно можат тие 120 милијарди да се стопат. А пад од 25% на акциите на Барклејс банката не е малку.

Светска економска криза е, кај сите се чувствуваат последици.
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Според неколку весници вчера Кака потпишал преддоговор со Сити
тука

Кога го прочитав насловот "Кака е подписал предварителен договор с'с Сити" ќе добиев срцев удар:pos: Среќа не е официјално
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Абе Бугарите уште ве лажат.

Шала на страна ништо нема да се дознае дур не видиме на официјана страница. До сега се е шпекулации.
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
И незнам шо му се лутите на Галијани и Берлускони. Ако Кака си оди то е чисто негова одлука никој не можи да го примора си има договор.
И јас ова го зборам цело време!
Утре ќе се стретнеле татко му од Кака со претставници од Милан и од Сити.Берлускони изјавил дека ако Кака реши да остане ќе добие нов договор со зголемена плата.
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
И јас ова го зборам цело време!
Утре ќе се стретнеле татко му од Кака со претставници од Милан и од Сити.Берлускони изјавил дека ако Кака реши да остане ќе добие нов договор со зголемена плата.
Пред некој ден кажа дека неможе да му ја зголеми платата, тоа е најмногу што може милан :toe:
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.478
Поени од реакции
5.450
Дел од изјавата на Галијани:

'Kriza je promijenila sve'
Kaku je nemoguće zamijeniti i nema smisla umjesto njega dovoditi nekog drugorazrednog igrača. Ako on ode, morali bismo nastaviti bez njega, ali Kaka još nije otišao. Nema potrebe praviti hipoteze oko toga što bi Milan napravio sa novcem, o tome bismo tek morali razmisliti.
Klub ima dugova koje je potrebno isplatiti
. Mislim da bi stabilan klub morao pokrivati svoje troškove svojim vlastitim prihodima. Nažalost, nogometni sustav je napravljen na određeni način, tako da klub ne može funkcionirati bez donacija vlasnika, jer drugi klubovi stalno povisuju financijsku ljestvicu.


а еве кој сака цела изјава: линк
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
291
Поени од реакции
11
позз и от мене неколку зборови за ова катастрофален потек на галиани и на берлускони што го продаваа кака (барем мене така ми се чини дека вече потпишал) ај да кажаме 100 милион се пари јас едно сум сигурен дека нема да гледаме ни еден фудбалер од тие пари и баш ме ме интереси како за недела дена да се сменат така работите и да га продават кака
Ние бес сомение сме еден од топ 10 екипи гиганти во светот но дали од моментот кога ке го нема кака ке бидеме така супериорни и ке се држиме уште да не викат големиот милан иако знам дека милан беше милан и бес кака али мислам дека најглупав потек ке биде на галиани ако се реши на таков чекор сепак утре е решавачки ден па ке видиме што ке се случи и от сето ова едно ме нервира еден сити еден тренер просечен како хјуз да има еден од најдобрите играчи во тимот (рики кака) позззз
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.257
Поени од реакции
8.359
Член од
18 јануари 2009
Мислења
291
Поени од реакции
11
фала брат барем малку надеж надешта последна умира а сега читам галиани рекол дека протавањето на кака е тоа што клубот е во криза и може да се распаќа сашто не се финансира во големо од берлускони (педерот ) и клубот мора да има резервни пари :nesum:
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
http://milannews.it/?action=read&idnotizia=4018 ако може да каже што кажал браида мислам дека го потврди трансферот на кака во сити ако добро сум разберал:nesvest:
не,одговори само за тврдењата на Дејли Стар дека Кака е заминат веќе,вика дека никогаш нема кажано ништо дека Кака е во Сити
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom