Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.453
Поени од реакции
7.949
Читав на гоал.ком... тренерот на Ман.Сити изјавил дека сеуште биле далеку од кака...
не одлучува тој, ама еве сепак тронка надеж....
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Milanezi cestito na vcerasnata pobeda i ne se sekirajte Kaka ke ostane. Dzabe mu e na reziserot sto insinuirase negovo zaminuvanje so toa sto go snimase kako se pozdravuva so soigracite. Pa pobedija, normalno deka ke si cestitaat.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.512
Поени од реакции
47.775
Протестите пред зградата на Милан ќе продолжат,за утре ќе има масовен протест со смирена реторика т.е без навреди за Галијани и Берлкускони.
И едно стручно прашање,пошто вчера ја гледав кај еден другар ме јадеше тензија за Кака и не обраќав многу вниамние на утакмицата,е сеа вие ако сте виделе повеќе од мене,мислите дека Сендерос може да фати т.е ви личи ли спремен за место стартер,мене ми беше солиден онака за минутажата фино си одигра :P
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Протестите пред зградата на Милан ќе продолжат,за утре ќе има масовен протест со смирена реторика т.е без навреди за Галијани и Берлкускони.
И едно стручно прашање,пошто вчера ја гледав кај еден другар ме јадеше тензија за Кака и не обраќав многу вниамние на утакмицата,е сеа вие ако сте виделе повеќе од мене,мислите дека Сендерос може да фати т.е ви личи ли спремен за место стартер,мене ми беше солиден онака за минутажата фино си одигра :P
ДА, одлично изгигра за тоа време - заслужува предност пред Фавали најмалку.
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Одличен играч е физички е мн спремен мислам дека заслужува место на наредната утакмица против Болоња заедно со Малдини во одбранбената линија...ама ние го неаме Мурињо да ротира ние го иаме Анчелоти а тенекето пак ќе почне со Фавали назад...а ипак тоа тешко гостување ќе ни биде:toe:
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
доколку Кака си замине не очекувајте многу Гуркуф да го замени... еве што вели Анџелоти

One possible option would be to bring back Yoann Gourcuff from Bordeaux, where the French player has excelled on loan this season. But Ancelotti rejected the idea.
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Одличен играч е физички е мн спремен мислам дека заслужува место на наредната утакмица против Болоња заедно со Малдини во одбранбената линија...ама ние го неаме Мурињо да ротира ние го иаме Анчелоти а тенекето пак ќе почне со Фавали назад...а ипак тоа тешко гостување ќе ни биде:toe:
Не, јас мислам дека Сендерос ќе стартува против Болоња, има и место за Фавали - лев бек ќе игра дека Јанкуловски нема да игра.

Вака ќе стартува Анчелоти:

-Замброта--Сендерос--Малдини--Фавали-

А јас повеќе би сакал наместо Фавали да игра Антонини.
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Не ни може да го замени Гуркуф, многу различни играчи се.
Кака е подинамичен, со брз трк, и со помалку дриблање, а Гуркуф е нешто повеке налик на Пирло диктатор на темпо или како Сидорф.
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Не ни може да го замени Гуркуф, многу различни играчи се.
Кака е подинамичен, со брз трк, и со помалку дриблање, а Гуркуф е нешто повеке налик на Пирло диктатор на темпо или како Сидорф.
Да ако игра како што игра во бордо може,ама на гол прочитав дека замена ќе му била Рибери од Баерн.:nesvest:
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Протестите пред зградата на Милан ќе продолжат,за утре ќе има масовен протест со смирена реторика т.е без навреди за Галијани и Берлкускони.
И едно стручно прашање,пошто вчера ја гледав кај еден другар ме јадеше тензија за Кака и не обраќав многу вниамние на утакмицата,е сеа вие ако сте виделе повеќе од мене,мислите дека Сендерос може да фати т.е ви личи ли спремен за место стартер,мене ми беше солиден онака за минутажата фино си одигра :P
Исто и јас не обрнав внимание воопшто на утакмицата во целост.
Само Кака го гледав, кај е што прави, како игра, како се однесува, постојано само читав за него транспаренти ... и на крај викам еј да бе победивме. И ич не ми е од значење победата најсериозно :toe: Преокупурана сум со тоа дали Кака ќе не напушти и љута на раководството на Милан да сеедно ми беше дали ќе победат или изгубат.

А на крај Кака се гушкаше со сите и ме нервираат тие коментари дека се приметувало дека е последно гушкање.
Мене ми беше сосема нормално. Камерманите идеа само по Кака и покажуваа како се позравува тој со сите. Ако идеа ете по Пато или Малдини или Замброта исто ќе изгледаше ... секој со секој си се поздравува.
Не ни сакам да помислам дека може ова беше последен натпревар на Кака за Милан.

Има добар клип поставено Капо после натпреварот каде Кака изјавува дека е среќен во Милан.
Но зашто му беа потечени очите? :nesum:
Зар имал плачено?
Преголем притисок е ова за него.
Но и тој го има последниот збор се надевам дека ќе го избере вистинскиот фудбал и вистинската кариера, а не парите!

Каква беше само атмосферата на Сан Сиро ах. Навивачите покажаа колку само го сакаат. Натписи како ,,Кака нема цена", ,,Не го закачајте нашиот Кака", ,,Неверојатниот 22" ....

Еве неколку слики од вчера:



















 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Без разлика како игра сеа во Бордо ја општо ти зборам дека неможе, бидејќи се различни играчи.
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Незнам веќе што да мислам некако и Какa сите изјави што ги има дадено последниве 2 години, никогаш не кажува децидно дека сака да останме во Милан до крај на кариера бла бла бла...туку секогаш има изјавувано дека сон му е да игра во премиер лигата и слично.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom