Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.478
Поени од реакции
5.450
Па според клипот и сликите, Кака си иде :nesum:

Еве уште една слика од фановите:




И да, новото авионче... она што некогаш го правеше Шева :)
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Доколку Кака направи трансфер во Манчестер Сити јас лично ке се откажам од гледањето на фудбалот, а самиот трансфер ке значи и смрт за фудбалот.
Како што гледаме сите парите и моќните шеици ја упропастија најбитната споредна работа на светот, а за многумина меѓу кои и јас да не речам најбитната:)
Фудбалот е игра која што е вечна, таа се игра за навивачите, за емоциите, но за жал...и за парите. Машинеријата за перење пари го убива полека фудбалот!
Само така единствено можам да си објаснам која е логиката на еден од најдобрите светски играчи на сите времиња, симбол на Милан, симбол на Сериа А, симбол на миланското дерби да го замени црвено-црниот дрес за дресот на 15-от тим во Премиер лигата кој што делува смешно во однос со најтрофејниот клуб во светот.
Каде е тука лојалноста, каде е тука верноста, каде е тука врската играч-клуб, играч-навивачи зарем сето тоа не е битно? Зарем само парите се битни?!?!
Фудбалот ке биде мртов доколку се оствари овој трансфер затоа што тоа ке биде поткопување на основните принципи на оваа магична игра.
После ова... како ке може било кој тренер во светот да му објасни на младиот фудбалер од млади нозе кои се вредностите.
...како ке му објаснам на син ми зашто Кака го направи тоа...
... како да го гледам човекот којшто сум го обожувал како да е мој близок, како ми треперело срцето за секој негов постигнат гол, за секоја наша споделена радост...
...како не постојат повеќе луѓе како Паоло Малдини...
...фудбалот секако постоел и ке постои пред и после Кака и сите други играчи, но сепак ке биде мртов!
КАКА Е МИЛАН И МИЛАН Е КАКА!
-----Ова е дел од мојата група за Кака на Фејсбук што ја отворив сега па ако сакате ставете се ке коментираме!
Многу сум емотивен денеска

Клипов е ставен после утакмицава со Фиорентина и од 4:40 има интервју со Кака само незнам дали е од денес...ај нека преведе некој!

Еве го Бекам со интервју...запазете позадина на 25 секунда
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
486
Поени од реакции
39
:cuc::cuc:



Баш така во нас владее Кака Маниа сите ќе се чувствуваме разочарано и осамено без Рикардо Кака!!!
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Уфф една од најтешките утакмици што сум ги гледал. Просто ме трогна атмосферата на навивачите. А кога заврши наптреварот и кога Кака се поздравуваше со соиграчите беше кулминација. Незнам што да мислам за таа сцена. Последен поздрав или потег на соиграчите дека во Милан неможат без него и го молат да остане. Уф тешки моменти. Ебаго незнаев дека и фудбалот може да би волку тежок за гледање....
 
G

Gray Foxx

Гостин
Сите ги кривите селаните од Манчестер, а никој не го криви Милан што воопшто размислува да ја прифати понудата. :nesvest:
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Сите ги кривите селаните од Манчестер, а никој не го криви Милан што воопшто размислува да ја прифати понудата. :nesvest:
Ај дека се правиш многу паметен врати се малце поназад со страните и види дали има пцовки и клетви за Берлускони и Галијани па после реплицирај ми ок?
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.663
Поени од реакции
5.348
Сите ги кривите селаните од Манчестер, а никој не го криви Милан што воопшто размислува да ја прифати понудата. :nesvest:
Затоа Галијани е под постојан надзор на горила, а за Берлу да неправиме муабет?

Соседите ваши ќе го запустат фудбалот со парите свои..Затоа треба под итно да се преземат чекори кои би ги спречило..
 
G

Gray Foxx

Гостин
Ај дека се правиш многу паметен врати се малце поназад со страните и види дали има пцовки и клетви за Берлускони и Галијани па после реплицирај ми ок?
Милион страни се бе, како да ги прегледам. Само во последниве два дена имате 200 страни напраено. Да дознае Кака колку го сакате сигурно нема да си отиде.
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
...проценете сами...
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Милион страни се бе, како да ги прегледам. Само во последниве два дена имате 200 страни напраено. Да дознае Кака колку го сакате сигурно нема да си отиде.
Имаше полн стадион само за него, и тоа само Италијанци
неможе да не собере на едно место сите фанови
А си знае он колкава подршка има од нас:smir:
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
Што е ова бе, Арапиве фудбалов го направија како фудбалче на жетони.. И тие ги имаат сите жетони, па прават што сакаат тие... Ма дај... Доколку Кака биде продаден напоменав погоре дека Галиани И Берлускони слободно ке можат да си одберат:
Ова??

Или ова??

И тоа на сред Милано!!

Или во најмала рака, вакво златен во слепоочниците!!

Се надевам дека овие Шеки шеки, ке сватат дека фудбалот не е само пари.. Фудбалот е нешто свето, и тоа е бесценто!! Поздрав и се надевам дека Кака ке го одбере најдоборот, а тоа е останување во МИлано!!
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.913
Поени од реакции
166
денес од натпреварот ништо не ми влезе во глава
цело време мислите ми беа кон Кака и дали ќе замине
значи по батал гледање фудбал од ова денешново немам доживеано
клиповиве и сликиве погоре навистина укажуваат само на една опција која не сакам ни да ја замислам:nesum:
некој ќе рече играч како играч, дошол заминал, ама Кака не е само обичен играч тој веќе е легенда, миленик на публиката, најважна алка во тимот, бог за Миланезите
и што направија нашиве чичковци гнојовци, му свртеа грб за пари :kesa:
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.082
Би било многу глупо доколку Кака направи трансфер во Сити. Ќе се зафркне самиот и + Милан. Милан ќе изгуби играч што вреди за пола тим на Сити. Како што знам Кака не сака да оди во Сити, па доколку се реализира овој трансфер, ќе биде по вина на челниците на Милан.
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Озбилно мислите дека ако се потпишите и милијарда на петицијата, тоа ќе смени нешо во одлуката на Галијани и Берлускони?
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.082
Озбилно мислите дека ако се потпишите и милијарда на петицијата, тоа ќе смени нешо во одлуката на Галијани и Берлускони?
Нема шанси, и 2 милијарди да се потпишат, тие ако сакаат голема сума пари ќе прифатат.
Искрено се надевам дека нема да прифатат.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom