Windows 7

Член од
14 април 2007
Мислења
1.812
Поени од реакции
1.047
Инсталирав Виндоус 7, но сега имам еден проблем.Зошто не ми ги вади gadgets на десктопот?(Прочитав дека немало сајдбар па директно на десктоп стоеле)
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Инсталирав Виндоус 7, но сега имам еден проблем.Зошто не ми ги вади gadgets на десктопот?(Прочитав дека немало сајдбар па директно на десктоп стоеле)
Проба со десен клик на маусот-gadgets-и после кој сакаш да ти стои на десктоп,кликаш на него два пати,чекаш секунда и го имаш на десктоп.
 
Член од
14 април 2007
Мислења
1.812
Поени од реакции
1.047
Проба со десен клик на маусот-gadgets-и после кој сакаш да ти стои на десктоп,кликаш на него два пати,чекаш секунда и го имаш на десктоп.
Секако дека пробав.Десен клик на маусот и gadgets но исто како да не сум кликнал,ништо не се отвара.
 
Член од
6 декември 2009
Мислења
16
Поени од реакции
0
luge instalirav windows 7 i sega na sekoi 2 saati mi se restartira POMOS
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Член од
29 јануари 2007
Мислења
306
Поени од реакции
11
luge instalirav windows 7 i sega na sekoi 2 saati mi se restartira POMOS
<sarcasm>Да да гледам, пајак ти плете мрежа во левото ќуше во куќиштето.</sarcasm>

Дај малку повеќе информации, да не нагаѓаме сега овде, видовити луѓе не се докажани дека постојат.
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Е

експерт

Гостин
Дали Microsoft ако сака може потполно да ја запре работата на нелегално инсталираните Windows-и на компјутерите кои користат интернет? Мислам дека можат, зошто не прават така?
 
Член од
29 јануари 2007
Мислења
306
Поени од реакции
11
Дали Microsoft ако сака може потполно да ја запре работата на нелегално инсталираните Windows-и на компјутерите кои користат интернет? Мислам дека можат, зошто не прават така?
А и неможе, неможат така да дознаат дали е легална или не, треба да не упецаат индивидуално за да не зезнат, затоа абдејти пуштаат со таква цел.

Друго легално неможат така да не ловат, зошто можат така да им наштетат и на тие што го купиле и ќе се соочат со разни тужби.
 
Член од
29 јануари 2007
Мислења
306
Поени од реакции
11
Иди нека ти го среди некој што знае, се гледа не си форматирал сам до сега.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom