Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
имам w705 и коа ке уклучам wi-fi некои програми со користат интернет ми бараат да внесам нешо NAME и APN.
a подржана ми е опцијата за локална конекција но сепак не можам да се конектирам ... нешо чаре помош
а некои апликации како на пример апликацијава што влегува директно во ФејсБук ок си работи.
Вакви работи ми се случуваат од како го ресетирав мобилниот
 
Член од
16 август 2007
Мислења
1.930
Поени од реакции
1.660
имам проблем со мрежата на телефонов ( самсунг с7350) .. од време на време мрежата се губи. Што може да биде проблемов ??
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
имам проблем со мрежата на телефонов ( самсунг с7350) .. од време на време мрежата се губи. Што може да биде проблемов ??
Да не ти е уклучено на 3G мрежа т.е. dual mode ? види подеси само на GSM :smir:
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Иам Нокиа е66, го апдејтирав од официјалниот сајт на Нокиа!
Е сеа не знам не забележа ама мислам дека одма после тоа ми се појави некое црнко на екрано. Беше ситна точка дури незабележителна, ама сеа по малку се шири. Не е правилна точка туку се шири како измрчкано нешо!
Да е гребан не е гребан или па да ми е паднал или нешо слично.
Ја питам дали ми е тоа од апдејто или од нешо друго, и ако е апдејто решение некое ако може да ме советувате!

Фала одпозади, тс. Однапред!:smir:
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Nckia N98

Вреди ли 4000 кинесково бе?
Се има у него мамата,освен квалитет најверојатно.

 

Снајпериста

несреќник
Член од
20 ноември 2008
Мислења
293
Поени од реакции
4
шо му стана на ова мобилниот неможам никаде да се јавам ми кажва network rejected и пораки не сака да праќа а интернетот го отвара.
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
шо мобилен? пробај исклучиго и пак уклучи го и види дали ке те драпа
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
шо му стана на ова мобилниот неможам никаде да се јавам ми кажва network rejected и пораки не сака да праќа а интернетот го отвара.
Друже пишувајте што телефон имате :) да не погаѓаме ... али пробај секако рестарт или со друг сим пробај ... ако си на вип и сл. може мрежата да ти паѓа итн итн ... објасни подетално
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Иам Нокиа е66, го апдејтирав од официјалниот сајт на Нокиа!
Е сеа не знам не забележа ама мислам дека одма после тоа ми се појави некое црнко на екрано. Беше ситна точка дури незабележителна, ама сеа по малку се шири. Не е правилна точка туку се шири како измрчкано нешо!
Да е гребан не е гребан или па да ми е паднал или нешо слично.
Ја питам дали ми е тоа од апдејто или од нешо друго, и ако е апдејто решение некое ако може да ме советувате!

Фала одпозади, тс. Однапред!:smir:

Помош помош!!!
 

Снајпериста

несреќник
Член од
20 ноември 2008
Мислења
293
Поени од реакции
4
Друже пишувајте што телефон имате :) да не погаѓаме ... али пробај секако рестарт или со друг сим пробај ... ако си на вип и сл. може мрежата да ти паѓа итн итн ... објасни подетално
го исклучив и пак го вклучив и се среди....фала:smir:
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Помош помош!!!
Друже проблемов твој нема врска со софтвер ... тоа ти е притиснат екранот најверојатно ... дур не се види неможе да ти каже никој ... претпоставувам претходно си имал друга тема/позадина после апдејт се сменила и си го приметил
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Друже проблемов твој нема врска со софтвер ... тоа ти е притиснат екранот најверојатно ... дур не се види неможе да ти каже никој ... претпоставувам претходно си имал друга тема/позадина после апдејт се сменила и си го приметил

И ја се мислам на тоа, ама не се секавам да ми е паднал или па нешто слично, не го носам у џеп, стварно не ми е јасно!
Може да се ти внуците, аха дечишта!

Фала Торте, него решение вака од ракав некое и колку пари кошта?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
И ја се мислам на тоа, ама не се секавам да ми е паднал или па нешто слично, не го носам у џеп, стварно не ми е јасно!
Може да се ти внуците, аха дечишта!

Фала Торте, него решение вака од ракав некое и колку пари кошта?
Решение само нов екран флеки и остали ствари на екран не се пеглаат
 

kIRe9

OK. u'r right
Член од
4 март 2009
Мислења
1.419
Поени од реакции
73
вака...од t-mobile преку бизнис некоја тарифа нарачав Sony Ericsson W595i али добив само 595...кај 595I у каталогот пишуваше дека работи и без t-mobile картица али овој шо го добив коа ставам космофон картица вика insert correct SIM така нешо...да се бунам има чаре у т-мобиле или да идам да го декодорам...и колку би коштало тоа?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
вака...од t-mobile преку бизнис некоја тарифа нарачав Sony Ericsson W595i али добив само 595...кај 595I у каталогот пишуваше дека работи и без t-mobile картица али овој шо го добив коа ставам космофон картица вика insert correct SIM така нешо...да се бунам има чаре у т-мобиле или да идам да го декодорам...и колку би коштало тоа?
Друже тоа W595i значи дека е за наш пазар (европски итн) за кинески пазар има W595c ... а тоа па нема врска со кодирањето, ако е кодиран тоа е ќе мора да го декодираш иначе да се буниш џабе :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom