Гитара (почетник)

Член од
3 декември 2008
Мислења
816
Поени од реакции
22
има некој купено гитара од Смешко?Дали се Шит или пак ги бива донекаде...И шо цена се???Ми треба за домашна употреба,прекинав со класиката и сеа со класична гитара не бива да се свири РОК и друго т.е. бива ама без дисторзија и сл не е тоа тоа :))
??????????????????
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.334
Поени од реакции
7.800
и ја летово реков ќе учам гитара акустична али пошо тешко ми беше на десна страна ги наместив на лева страна жицете и само малку научив , ја баталив
и сеа искрено да ви кажам не сум ја чепнал :(
 
Член од
16 октомври 2009
Мислења
1
Поени од реакции
0
ПОЧЕТНИК

Барам некоја страна каде што може да се видат нотите за гитара т.е да ги научам ако може некој страна со шемтски приказ.
однапред многу ви благодарам
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
3.159
Поени од реакции
375
Член од
5 август 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
2.589
Тие што си имаат купено електрична гитара од типот на Behringer и слични кинески копии, обавезно да ги сменат жиците. :)
Јас сеа прв пат и сменив жици, ставив Fender десетки, не можам да ви објаснам колку е различен и подобар звукот.:smir:
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
има некој купено гитара од Смешко?Дали се Шит или пак ги бива донекаде...И шо цена се???Ми треба за домашна употреба,прекинав со класиката и сеа со класична гитара не бива да се свири РОК и друго т.е. бива ама без дисторзија и сл не е тоа тоа :))
Басистот што ми е у бенд има таква гитара купено од Смешко... Он е задоволен од нејзе, копија на Ibanez, си користи папуча Metal Master и има 50 ватно појачалце и вика дека му е топ.
 
Член од
3 декември 2008
Мислења
816
Поени од реакции
22
Басистот што ми е у бенд има таква гитара купено од Смешко... Он е задоволен од нејзе, копија на Ibanez, си користи папуча Metal Master и има 50 ватно појачалце и вика дека му е топ.
А шо цени има и дали е дозволено да ја испробам гитарава таму?
 
Член од
3 декември 2008
Мислења
816
Поени од реакции
22
Кај се наоѓаше точно кинескава у СК кај шо имаше електрични гитари????Ми треба итноО!!!!
 

PokerFace

I'll never be the same..
Член од
30 март 2009
Мислења
1.212
Поени од реакции
623
Каде има курсеви за гитара низ Скопјево .. и по што цена се часовите?
 
E

^Emo^Girl

Гостин
Дечки ај ве молам кажете ми каде во Скопје има курсеви за гитара и колку се плаќа .Плиззз
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Ако може да ми даде линк некој за штимање гитара??
 

STARTER

Firestarter
Член од
31 август 2007
Мислења
935
Поени од реакции
246
Симни го програмот AP Tuner, купи си микрофон и си завршил работа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom