Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Сите го сакаме Ливерпул во /14 финале,заради одмазда..Сепак мене би ми било убаво ако се паднеме со Порто,а Баерн да игра со Виљареал,па победникот од нив да се сретне со победникот од нас и Порто во 1/2 финале...Добра фантазија имам нели?:smir:


Имаш добро размислување,ама тееешко дека ќе испадне така...јас сакам сега со Порто,Виљареал или Баерн,а во полуфинале со Ливерпул,оти сакам повеќе англиски екипи у 1/2...:smir:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Имаш добро размислување,ама тееешко дека ќе испадне така...јас сакам сега со Порто,Виљареал или Баерн,а во полуфинале со Ливерпул,оти сакам повеќе англиски екипи у 1/2...:smir:
И јас сакам ама така ќе е потешко, многу потешко за играње.
Ама ќе видиме, времето ќе покаже:wink:
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
И јас сакам ама така ќе е потешко, многу потешко за играње.
Ама ќе видиме, времето ќе покаже:wink:

Чомбе,нема веќе тешко-лесно...ако сака Манчестер Јунајтед или било која екипа да стане Шампион мора да победи до крај...а како шо гледаме веќе во ЛШ нема лесен противник...ако сега имаме некоја мала среќа во 1/4 финале,во полуфинале и финале нема лабаво...така да ако се сега падне Јунајтед со Порто,во 1/2 финале ќе бидат или Барса,Ливерпул,Арсенал,Челзи ...
:toe:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Чомбе,нема веќе тешко-лесно...ако сака Манчестер Јунајтед или било која екипа да стане Шампион мора да победи до крај...а како шо гледаме веќе во ЛШ нема лесен противник...ако сега имаме некоја мала среќа во 1/4 финале,во полуфинале и финале нема лабаво...така да ако се сега падне Јунајтед со Порто,во 1/2 финале ќе бидат или Барса,Ливерпул,Арсенал,Челзи ...
:toe:
Тоа ми е и мене муабетот, врати се поназад па ќе видиш дека на исто сме.
Сакав да ти кажам дека дали ќе имали англиско 1/2 финале или не, ќе биде тешко бидејќи ова е нокаут фаза,а во неа понекогаш има и изненадувања:smir:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.555
Поени од реакции
6.242
а што ке кажете да почекаме до петок и после да правиме комбинации што понатаму? :toe: :smir:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
а што ке кажете да почекаме до петок и после да правиме комбинации што понатаму? :toe: :smir:
Taka најдобро ќе е, сепак добро е да правиме малку и калкулации, да размениме мислења кој што мисли за кој противник и слично. Затоа е форумов:helou:
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
Ван дер Сар одби да се врати во репрезентацијата

Голманот на Манчестер Јунајтед Едвин Ван дер Сар ја отфрли молбата на селекторот Берт Ван Марвик да се врати на голот на репрезентацијата на Холандија.
„Едвин ми соопшти минатата година дека репрезентацијата за него е затворена книга. Знаев каков ќе биде неговиот одговор, но, мое беше да се обидам да го вратам“, изјави селекторот Марвик за холандските медиуми.
Кризата на голманската позиција во Холандија е многу очевидна, откако Мартин Стекеленбург го загуби првотимскиот статус во Ајакс, а Хенк Тимер и Михел Ворм имаат проблеми со повреди.
Холандија на 1 април во Амстердам ја пречекува Македонија во рамки на квалификациите за пласман на Светското првенство 2010 во Јужна Африка.
 
N

navivacka

Гостин
:pos2::pos2::pos2: моли се на господ да не се паднеме сп баерн минхен!ке го збришеме од лицето на земјата! :baeh:

:pos2::pos2:Мислат дека ако ги наполниле Спортинг и се прават многу јаки:tapp:Спортинг е дека дека на пониско ниво од Баерн...
Абе мене ми се фака исто со кој и да се паднеме,ама најголема желба ми е да се паднеме со Лузерпул во финалето па така поразот нив ке ги боли повеке,зборам во случај ако успееме во одмаздата..ама како што рече некој во еден пост подобро да ја почекаме ждрепката па да калкулираме после.
 

__MaNu__

МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД
Член од
30 ноември 2008
Мислења
520
Поени од реакции
3
Сега во оваа фаза нема лесен противник,ни екипа како Порто не стигнала џабе до оваа фаза...сега сите сакаме да ни се падне Лузерпул,точно,сакаме одмазда...ама можеби ке ни се падне екипа која најмалку ја очекуваме во овој дел од натпреварувањето.Нека се падне било која екипа,нема да биде ни малку лесно.
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
Која и да е екипа, не треба да се потцени. Мора да се игра и да се победува. Нели само така се стигнива до финале. Се сложувам со navivacka дека е подобро Лузерпул да ги "подбериме" во финале за подобро да го осетат "ќотекот". Во секој случај треба респект и почит кон секоја екипа што стигнала до тука. Видовте дека не е секогаш пресудна силата на екипата. Зарем Реал Мадрид испадна од што беше слаб? И Јувентус го надигра Челзи, ама не е тука. И Рома го надигра Арсенал, ама не е тука. Само со добра игра и без подценување, кој и да е. Да почекаме утре да го дознаеме противникот, па да си коментираме после.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.555
Поени од реакции
6.242
неутрален сум и се исто ми е со кој да се паднеме но има некои екипи кои длабоко во себе ги посакаувам за следен противник!!! :smir:
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
неутрален сум и се исто ми е со кој да се паднеме но има некои екипи кои длабоко во себе ги посакаувам за следен противник!!! :smir:

Мене ми е желба да стигнеме и победиме во финале. А кој "ќе си налепи" до тогаш, не ми е битно. :pos2:
 

манутд

24 is the number
Член од
20 октомври 2008
Мислења
482
Поени од реакции
13
Ван дер Сар одби да се врати во репрезентацијата

Голманот на Манчестер Јунајтед Едвин Ван дер Сар ја отфрли молбата на селекторот Берт Ван Марвик да се врати на голот на репрезентацијата на Холандија.
„Едвин ми соопшти минатата година дека репрезентацијата за него е затворена книга. Знаев каков ќе биде неговиот одговор, но, мое беше да се обидам да го вратам“, изјави селекторот Марвик за холандските медиуми.
Кризата на голманската позиција во Холандија е многу очевидна, откако Мартин Стекеленбург го загуби првотимскиот статус во Ајакс, а Хенк Тимер и Михел Ворм имаат проблеми со повреди.
Холандија на 1 април во Амстердам ја пречекува Македонија во рамки на квалификациите за пласман на Светското првенство 2010 во Јужна Африка.
ВДС ја одбил Холандија
Голманот на Манчестер Јунајтед, Едвин ван дер Сар ја отфрли понудата да се врати во репрезентацијата на Холандија и да и помогне во квалификациите за Светското првенство.
Дете прво читај пред да постираш.
Билдај мислења во Фан клуб Милан и Челзи и трескај глупости. :tapp:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom