Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

манутд

24 is the number
Член од
20 октомври 2008
Мислења
482
Поени од реакции
13
И во полската репрезентација не е прв голман, Боруч од Селтик му го има земено местото:toe:
Инаку убаво кажа Дено, не може да кажеме кој е подобар зошто немаат голема минутажа+играат само во куп натпревари(претежно)!
Јас знам дека Кушчак е втор голман за Полска, но на една пријателска прими гол од гол на гол.
Ако мислите дека Фостер моментално е пред Томас Кушчак зашто тогаш Фергусон му даде шанса на Томас против Блегбурн а не на Фостер? Одговорот е едноставен Кушчак има поголеми квалитети и поголемо искуство од Фостер во ПЛ. Фостер има одиграно само еден одиграно натпревар за МЈ во ПЛ а има 26 години. Што талент ќе беше тоа.
 
G

Gray Foxx

Гостин
Јас знам дека Кушчак е втор голман за Полска, но на една пријателска прими гол од гол на гол.
Ако мислите дека Фостер моментално е пред Томас Кушчак зашто тогаш Фергусон му даде шанса на Томас против Блегбурн а не на Фостер? Одговорот е едноставен Кушчак има поголеми квалитети и поголемо искуство од Фостер во ПЛ. Фостер има одиграно само еден одиграно натпревар за МЈ во ПЛ а има 26 години. Што талент ќе беше тоа.
Ама Фостер беше на позајмица во Ватворд 18 месеци, кога се врати во Јунајтед ги скина лигаментите и беше отсутен неполна година, дури и медиумите во Англија кажуваат дека ако не била повредата он ке бил во борба со ВДС за прв голман.
Башка што Кусчак е во Јунајтед од 2006 година. Нормално дека ке има повеќе натпревари. А за со Блекбурн за сите голови беше крив Невил, а не Фостер.
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
И во полската репрезентација не е прв голман, Боруч од Селтик му го има земено местото:toe:
Инаку убаво кажа Дено, не може да кажеме кој е подобар зошто немаат голема минутажа+играат само во куп натпревари(претежно)!

И двајцата имаат примено евтини голови. Вас ви е чудно дека ги споредувате со Ван Дер Сар. Оставете го Едвин, тој е цар меѓу голманите. Ако споредуваме со него ќе треба да се донеси заклучок дека нема повеќе голмани. Овие двајцата се просечни голмани кои се такви какви што се, заради малата минутажа на теренот. Тие кога ќе дојди време почесто да бидат меѓу стативите, ќе си ја средат формата.
 

манутд

24 is the number
Член од
20 октомври 2008
Мислења
482
Поени од реакции
13
Ама Фостер беше на позајмица во Ватворд 18 месеци, кога се врати во Јунајтед ги скина лигаментите и беше отсутен неполна година, дури и медиумите во Англија кажуваат дека ако не била повредата он ке бил во борба со ВДС за прв голман.
Башка што Кусчак е во Јунајтед од 2007 година. Нормално дека ке има повеќе натпревари. А за со Блекбурн за сите голови беше крив Невил, а не Фостер.
За вториот и третиот беше крив Фостер. За едниот гол исплива и му остави празен гол на Дербишајер.
Во врска со Кушчак го кажав мојот став. Тој е идеална замена за ВДС и неговата позиција не може да ја заземе ниту Фостер ниту некој друг голман.
Тоа е мојот став. Поздрав.
 
G

Gray Foxx

Гостин
За вториот и третиот беше крив Фостер. За едниот гол исплива и му остави празен гол на Дербишајер.
Во врска со Кушчак го кажав мојот став. Тој е идеална замена за ВДС и неговата позиција не може да ја заземе ниту Фостер ниту некој друг голман.
Не е лесно кога го имаш Невил како центархалф пред тебе и да браниш. Може тоа му беше лоша проценка, али да беше Видич топката веќе ќе беше во аут. А за Кусчак има дадено голем придонес во Јунајтед, никогаш нема да ги заборавам одбраните против Бирмингем, Арсенал и тн. Фостер и неговите одбрани против Дерби и Тотенхем. Ке има голема борба за прв голман тоа е сигурно, али типувам на Фостер само ради тоа што е англичанец, кое е жално и нереално.
 
N

navivacka

Гостин
Секој голман си има свој квалитет,и Кушчак кикснувал и Фостер кикснувал,на секој голман се случува да киксне за време на натпреварите...сепак јас мислам дека Кушчак ке го замени ВДС бидејки Ферги на него му дава повеке шанса во пл отколку на Фостер кој добива своја шанса во карлинг купот,сепак Ферги си знае кој ке го замени ВДС.
 

__MaNu__

МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД
Член од
30 ноември 2008
Мислења
520
Поени од реакции
3
Абе Јунајтед си има добри голмани кои би можеле да го заменат ВДС само прашање е дали кога ке се пензионира Ферги новиот тренер што ке биде на таа позиција би искористил еден од овие голмани или ке бара нов голман.
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.550
Поени од реакции
22.304
Фостер,Фостер,Фостер......

А тоа што Кушчак прими гол со Блекбурн воопшто не беше крив , односно криви беа Сколс и Андерсон ми се чини ,,, И двајцата ја заебаа топката и Санта Круз тоа чекаше..:toe:

А инаку јас навивам за Фостер...
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Фостер,Фостер,Фостер......

А тоа што Кушчак прими гол со Блекбурн воопшто не беше крив , односно криви беа Сколс и Андерсон ми се чини ,,, И двајцата ја заебаа топката и Санта Круз тоа чекаше..:toe:

А инаку јас навивам за Фостер...

А ја за Манчестер Јунајтед навивам...:pos::pos:
Има време,се додека е царот на голот,никој ништо не му може..како што не треба да мислиме што ќе биде после Ферги,така не треба да мислиме и што по ВДС...Манчестер е клуб со историја,традиција,навивачи,богат клуб и нема играч или голман на светот што не би сакал да игра или брани за Јунајтед :smir:
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.550
Поени од реакции
22.304
А ја за Манчестер Јунајтед навивам...:pos::pos:
Има време,се додека е царот на голот,никој ништо не му може..како што не треба да мислиме што ќе биде после Ферги,така не треба да мислиме и што по ВДС...Манчестер е клуб со историја,традиција,навивачи,богат клуб и нема играч или голман на светот што не би сакал да игра или брани за Јунајтед :smir:


Па читам нагоре секој навива за својот голман:toe:Веќе кога си кажуваат за кого навиваат па си викам чекај и јас дакажам за кого навивам:helou:
 

манутд

24 is the number
Член од
20 октомври 2008
Мислења
482
Поени од реакции
13
Па читам нагоре секој навива за својот голман:toe:Веќе кога си кажуваат за кого навиваат па си викам чекај и јас дакажам за кого навивам:helou:
Јас никогаш не сум рекол дека навивам за голман(во мојот случај за Кушчак) туку него го фаворизирам за соодветна замена за Ван Дер Сар. :smir:

ЕДИТ:
http://www.manutd.com/default.sps?pagegid={6DDFCB6E-3471-4E45-9385-F04D05F4A70D}&redirectorid=news_story&newsid=6629106

Дали ова информација значи дека лесно ќе ги земеме трите бода од Кревен Котиџ?

ВДС ја одбил Холандија
Голманот на Манчестер Јунајтед, Едвин ван дер Сар ја отфрли понудата да се врати во репрезентацијата на Холандија и да и помогне во квалификациите за Светското првенство.

Фостер,Фостер,Фостер......

А тоа што Кушчак прими гол со Блекбурн воопшто не беше крив , односно криви беа Сколс и Андерсон ми се чини ,,, И двајцата ја заебаа топката и Санта Круз тоа чекаше..:toe:

А инаку јас навивам за Фостер...
Сколс и Андерсон не беа виновници за голот туку Нани и Евра, а подоцна Фердинанд не успеа да го запре Санта Круз а овој ландокрвно постигна гол.
 
N

navivacka

Гостин
ЕДИТ:
http://www.manutd.com/default.sps?pagegid={6DDFCB6E-3471-4E45-9385-F04D05F4A70D}&redirectorid=news_story&newsid=6629106

Дали ова информација значи дека лесно ќе ги земеме трите бода од Кревен Котиџ?

ВДС ја одбил Холандија
Голманот на Манчестер Јунајтед, Едвин ван дер Сар ја отфрли понудата да се врати во репрезентацијата на Холандија и да и помогне во квалификациите за Светското првенство.

Можно е,ама Фулам е незгоден,ама после Саботниот пораз на ОТ осекам дека Ѓаволите ке се истурат врз Фулам,жалам ги:tv:

Се гледа дека ВДС е само фокусиран на настапите во дресот на Јунајтед па не прифака покана ни да брани за својот национален состав.
 

манутд

24 is the number
Член од
20 октомври 2008
Мислења
482
Поени од реакции
13
Можно е,ама Фулам е незгоден,ама после Саботниот пораз на ОТ осекам дека Ѓаволите ке се истурат врз Фулам,жалам ги:tv:

Се гледа дека ВДС е само фокусиран на настапите во дресот на Јунајтед па не прифака покана ни да брани за својот национален состав.
После ЕП 2008 Ван Дер Сар се повлече од националната репрезентација, но подоцна околу Октомври - Ноември повторно играше за Холандија по молба на тренерот бидејки првите два голмани на Холандија беа повредени. Така да мислам дека ВДС со Холандија е завршил бидејки има уште малку време, а доколку се вратеше на репрезентативните планови тоа можеше да донесе само повреди.
 
N

navivacka

Гостин
После ЕП 2008 Ван Дер Сар се повлече од националната репрезентација, но подоцна околу Октомври - Ноември повторно играше за Холандија по молба на тренерот бидејки првите два голмани на Холандија беа повредени. Така да мислам дека ВДС со Холандија е завршил бидејки има уште малку време, а доколку се вратеше на репрезентативните планови тоа можеше да донесе само повреди.

Тоа сакав и да го кажам,дека е само сконцентриран на клубот...а ако се врати во репрезентацијата ке се повреди а не е убаво тоа...се знае дека е сега за сега незаменлив:toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom