Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 јануари 2009
Мислења
382
Поени од реакции
25
Maла поправка..И Роналдо и Видиќ паузираа.По еден меч..Само што Роналдо имаше среќа,па следниот меч(мечот после црвениот) да е меч од некој куп.Видиќ мислам дека после црвениот со Ливерпул паузираше на мечот со Челзи..А за директен мислам дека се паузира 3 натпревари по ред
Кога Роналдо го доби црвенот картон преотив Сити му беше поништен па затоа наредниот натпревар играше,а сега Видич мислам дека ќе паузира еден натпревар пошто доби директен цревен картон.
 
Член од
22 мај 2008
Мислења
700
Поени од реакции
25
Еве ме и мене да прокоментирам нешто.За натпреварот се случи тоа што се случи сигурно не заслуживме да примиме 4 парчиња ама се случи и тоа е најголемата болка. Видич редно беше да направи и тој некој кикс и не само тој целата одбрана беше анемична лесно не претрчуваа инт.......... Да не должам. Според мене овој пораз доаѓа во најдобар момент за да малку се отрезнимие и освестиме, и да излеземе уште посилни и помотивирани однего за наредните натпревари. Нема никакво разочарување (а како што гледам нема таков) и како што кажа САФ треба само да ја одржиме нашата форма а не да ги гледаме другите и се ке си дојде на свое. Во премиер лига имаме 4 бода предност и ако го победиме заостанатиот тоа значи 7 што значи дека имаме супер капитал за 9 кола. Поздрав ѓаволи.:devil2::devil2::devil2::devil2::devil2:

GLORY GLORY MAN UNITED

П.С. ова го пишувам после секоја победа ама морав да направам отстапка денеска.
 

манутд

24 is the number
Член од
20 октомври 2008
Мислења
482
Поени од реакции
13
Кога Роналдо го доби црвенот картон преотив Сити му беше поништен па затоа наредниот натпревар играше,а сега Видич мислам дека ќе паузира еден натпревар пошто доби директен цревен картон.
Црвениот картон на Роналдо против Сити не беше поништен туку Роналдо паузираше во Карлинг купот а потоа наредниот натпревар против Сандерленд го играше.
На првиот натпревар против Лузерпул Видич доби два жолти картони а тоа е автоматски црвен картон и го паузираше наредниот натпревар против Челски.
За директен црвен картон се добива суспензија од три натпревари, така да Видич нема да игра против Фулам, Астон Вила и Сандерленд. Но нема што да се нервираме за Видич кога имаме одлична замена- Еванс.
Ова сезона Манчестер Јунајтед собра три титули а има за уште толку да се бори. А Лузерул нека се радуват на три бода против Англискиот, Европскиот и Светскиот шампион Манчестер Јунајтед.
Уште два месеци и приматот “најтрофеен клуб во Англија“ ќе припадне на Манчестер.

Имам една порака за навивачите на Лузерпул: HAVE YOU EVER SEEN GERRARD WIN THE PREMIER LEAGUE? :pos::pos::pos:

П.С. Уште осум победи и ќе ја прославиме третата последователна титула во Премиер Лигата.

П.П.С. Ајде денеска и Манчестер Сити нека бидат од корист за Манчестер Јунајтед.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Црвениот картон на Роналдо против Сити не беше поништен туку Роналдо паузираше во Карлинг купот а потоа наредниот натпревар против Сандерленд го играше.
На првиот натпревар против Лузерпул Видич доби два жолти картони а тоа е автоматски црвен картон и го паузираше наредниот натпревар против Челски.
За директен црвен картон се добива суспензија од три натпревари, така да Видич нема да игра против Фулам, Астон Вила и Сандерленд. Но нема што да се нервираме за Видич кога имаме одлична замена- Еванс.
Ова сезона Манчестер Јунајтед собра три титули а има за уште толку да се бори. А Лузерул нека се радуват на три бода против Англискиот, Европскиот и Светскиот шампион Манчестер Јунајтед.
Уште два месеци и приматот “најтрофеен клуб во Англија“ ќе припадне на Манчестер.

Имам една порака за навивачите на Лузерпул: HAVE YOU EVER SEEN GERRARD WIN THE PREMIER LEAGUE? :pos::pos::pos:

П.С. Уште осум победи и ќе ја прославиме третата последователна титула во Премиер Лигата.

П.П.С. Ајде денеска и Манчестер Сити нека бидат од корист за Манчестер Јунајтед.
Во право е АрмонМанУтд црвениот на Роналдо против Сити беше поништен пошто беше без врска а и името му дозволува за такви грешки да не зема црвен картон.Од каде ти е тоа правило дека за црвен картон се паузира 3 натпревари((можеби е ново,ако се добива за директен))но сепак има замена за Видиќ на кој добро ќе му дојде мала пауза да се соземе психички пошто Торес си играше со него.
 
F

fantomX

Гостин
Не сум сигурен ама мислам дека не мора да се 3 натпревари. Се зависи од комисијата. Тери мислам дека беше казнет само со еден натпревар. Како и да е треба комисијата да одреди.
Видич ќе паузира три натпревари за директнио црвен картон, освен ако нема жалба од Јунајтед која би била прифатена доколку старто за црвен картон не бил баш за директен црвен (ова хипотетички пошто го немам видено старто).
 

манутд

24 is the number
Член од
20 октомври 2008
Мислења
482
Поени од реакции
13
Во право е АрмонМанУтд црвениот на Роналдо против Сити беше поништен пошто беше без врска а и името му дозволува за такви грешки да не зема црвен картон.Од каде ти е тоа правило дека за црвен картон се паузира 3 натпревари((можеби е ново,ако се добива за директен))но сепак има замена за Видиќ на кој добро ќе му дојде мала пауза да се соземе психички пошто Торес си играше со него.
Името му дозволува? :tapp:

Ти треба да се созамеш психички затоа што ни п не разбираш од правила во фудбалот. Ново било правилото за директен црвен картон? Сигурно еден месец следиш фудбал, па гледам многу работи ти се нејасни. :tapp:

Подобро ќе биде да не продолжиш со вакви испади во фан клубовите. Гледај си го таму Реал и уживај. :kesa:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.690
Поени од реакции
43.622
Значи уште само 8 победи!!!Ајде едвај чекам да издвојуваме 8 победи и после
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Се молам на гпосод,се молам...Ливерпул да ни го даде во ЛШ !
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.690
Поени од реакции
43.622
Се молам на гпосод,се молам...Ливерпул да ни го даде во ЛШ !
И јас се молам да ни го даде Ливерпул во 1/4 финале..Тогаш ќе влеземе поозбилно и ќе им вратиме дупло за овој пораз,кој болеше..Јас би ги сакал или Ливерпул или Порто..И на двата тима треба да им се одмаздиме..
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
И јас се молам да ни го даде Ливерпул во 1/4 финале..Тогаш ќе влеземе поозбилно и ќе им вратиме дупло за овој пораз,кој болеше..Јас би ги сакал или Ливерпул или Порто..И на двата тима треба да им се одмаздиме..
Порто?Никогаш пораз од Порто нема до боли толку,колку што боли од Ливерпул.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Порто?Никогаш пораз од Порто нема до боли толку,колку што боли од Ливерпул.
Имате причина за одмазда ама појак противник во ЛШ од Ливерпул нема.Јас да сум како вас повеќе го сакам 1/2 финалето отколку одмаздата.Сепак ви си знаете....:helou:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Добро е луѓе, гледам се соземате полека по болниот пораз.
Конечно да бидат спуштени на земја некои наши членови кои предвреме ја прославуваа титулата.
Како што би рекол јас, никогаш не вели никогаш.
Лузерпул и Челзи повторно се во битка за титулата.
Единствено добро е што во најнеболен момент го претрпевме поразот, после порази секогаш се враќаме посилни и пожелни за докажување.
И една порака до сите хејтери на Јунајтед:


Имате причина за одмазда ама појак противник во ЛШ од Ливерпул нема.Јас да сум како вас повеќе го сакам 1/2 финалето отколку одмаздата.Сепак ви си знаете....:helou:
Мора да играш и со јаките екипи, не може само со слаби да ти се паѓа:smir:
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.707
Поени од реакции
9.399
Имам предчуство дека одмаздата ќе падне уште оваа сезона. Како лани со Челзи, кога изгубивме на Стемфорд, но потоа го папаа во ЛШ...
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
сионќа беше интересно на bbc. беше алан ширер, гери линкер и алан нансен. многу добро и објективно ги анализираат сите утакмици, а секако во центар на внимание беше ман ју - лив

му го удрија пикот на руни, бидејќи се излета со изјави после кои си стави притисок врз себе и врз екипата. го дадоа минимум 5 пати како нервозно реагира кон своите играчи што е невообичаено за него, ама дека сам си го ставил тој притисок и императивот победа.

беа нормално многу разочарани од видич, иако цела сезона го утепаа од фалење. и не само од видич. од андерсон, од руни, од роналдо. прекрасни анализи праат со графика, да ти е мерак да гледаш.

на крај беше интересно. алан вика: знаете што, каква и изјава да слушнете од таборот на ман ју после поразот, едно ќе ви кажам, бидејќи многу добро знам, да не сте му во кожа на фергусон после оваа отакмица, и на 60 ијлади навивачи. сите знаеме зошто...
и се изнасмејаа, може малку невкусно, ама немаат гајле пердашат све живо
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.690
Поени од реакции
43.622
Имате причина за одмазда ама појак противник во ЛШ од Ливерпул нема.Јас да сум како вас повеќе го сакам 1/2 финалето отколку одмаздата.Сепак ви си знаете....:helou:
А нели е послатко да се кфалификуваме во 1/2 финале,токму со победа над Ливерпул??
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom