MSN Messenger и се околу него

Статус
Затворена за нови мислења.

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
Хмм... абе незнам колку е точно ова, ама пред некаде околу една година не ми текнува каде прочитав дека кај hotmail имало некоја си грешка во DNS кодот. Значи не ме фаќајте за збор не ми текнува точно што пишуваше, па ме интересира од поинформираните околу овие работи колку е точно ова ? Наводно поради тој проблем им била олеснета работата на програмерите на MSN Password Recovery верзиите со тоа што лесно имале пристап до базата на податоци на Hotmail. Хмм... можда излупав и некоја глупост, али баш ми текнува дека нешто такво се вртеше по трачерските страници пред 1-2 догини.
Коментар за ова ? :/
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Хмм... абе незнам колку е точно ова, ама пред некаде околу една година не ми текнува каде прочитав дека кај hotmail имало некоја си грешка во DNS кодот. Значи не ме фаќајте за збор не ми текнува точно што пишуваше, па ме интересира од поинформираните околу овие работи колку е точно ова ? Наводно поради тој проблем им била олеснета работата на програмерите на MSN Password Recovery верзиите со тоа што лесно имале пристап до базата на податоци на Hotmail. Хмм... можда излупав и некоја глупост, али баш ми текнува дека нешто такво се вртеше по трачерските страници пред 1-2 догини.
Коментар за ова ? :/
Незнам за тоа не сум слушнал , инаку знам дека порано кога ќе замрзнеше некој е маил на хотмаил, потоа што и да огвореше на тајното прашање го прифаќаше како точно ,ама за среќа сега го поправија тоа.
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Незнам за тоа не сум слушнал , инаку знам дека порано кога ќе замрзнеше некој е маил на хотмаил, потоа што и да огвореше на тајното прашање го прифаќаше како точно ,ама за среќа сега го поправија тоа.
Јас незнам какво е задоволството да некому му пробиеш пасворд и да му бришеш контакти, пишуваш глупости во негово име и слично... ај стави се на негово место, би ти било тебе убаво ???

п.с. FLiX, не сфакај го постот како да се однесува за тебе, чисто за илустрација така пишував :)
 

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
Мене пред некаде 3-4 месеци ми го бомбардираа MSN-то ... спиздев од бришење пораки :S
 
Z

ZeroStyle

Гостин
:pos: Имав едно 10ина мејл бомбери и 3 пхп мејл бомбери. Ама еден дали работи од тие сега лол. Еден работи мислам уште ама треба преку мејл од гмаил да го праќаш и тоа некоја порака на турски праќа на жртвата не пишуваш ти што да прати.

У секој случај успешен мејл бомбер е тој од кој што пратените пораки идат во Inbox па да мора ручно да брише жртвата :baeh:
 

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
:pos: Имав едно 10ина мејл бомбери и 3 пхп мејл бомбери. Ама еден дали работи од тие сега лол. Еден работи мислам уште ама треба преку мејл од гмаил да го праќаш и тоа некоја порака на турски праќа на жртвата не пишуваш ти што да прати.

У секој случај успешен мејл бомбер е тој од кој што пратените пораки идат во Inbox па да мора ручно да брише жртвата :baeh:
Ееее ... баш тоа е маката... од Inbox бришев 9999 mails ... збеснав :S
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Јас незнам какво е задоволството да некому му пробиеш пасворд и да му бришеш контакти, пишуваш глупости во негово име и слично... ај стави се на негово место, би ти било тебе убаво ???

п.с. FLiX, не сфакај го постот како да се однесува за тебе, чисто за илустрација така пишував :)
Мене тоа не ми е некое задоволство.Не сакам после да си имам проблеми со сопственикот на тоа МСН.
Ама има и такви кои едвај чекаат да најдат отворен МСН и да се глупираат во туѓо име:)
Пази случка:
-На информатика влегуваме ние на час, и еден ученик пред тоа што имал информатика заборавил да го исклучи неговиот МСН.И еден другар мој отвори со сите онлајн контакти да зборува, пцуе, почна да им се пушта, ги блокираше, ги бришеше..пуздер го направи:)
Сега си ја траска главата тој што го заборавил уклучен МСН:)
 

La Española

Лекот е отров!
Член од
1 февруари 2007
Мислења
1.808
Поени од реакции
556
Да не знае некој зашто не ми ги покажува смајлињата на МСН верзија 9.1. Мислам на оној што ги прима му се прикажуваат, ама мене не :jaj:
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Да не знае некој зашто не ми ги покажува смајлињата на МСН верзија 9.1. Мислам на оној што ги прима му се прикажуваат, ама мене не :jaj:
оди tools>options>messages
и штиклирај show emoticons i show custоm emoticons проба така :smir:
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Да не знае некој зашто не ми ги покажува смајлињата на МСН верзија 9.1. Мислам на оној што ги прима му се прикажуваат, ама мене не :jaj:
Мислам дека и тој со кого праиш муабет МОРА да ја има истата верзија (ова е само за 9.1 и само за сега)
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.510
Поени од реакции
14.155
Не ми се бара да видам дали го има ова во темата. Имав еден пријатели, и ме изнервира нешто и го блокирав, и од кога го блокирав, тој си продолжи да ми пишува, значи исто како да не сум го блокирал. Знае ли некој каде може да најдам нешто вакво ? Сакам да ги гледам лугето кои ме блокирале, а воедно и да им пишувам нив како да не ме блокирале
 

Алексич

I'm LeGenD!
Член од
13 јули 2008
Мислења
567
Поени од реакции
23
Не ми се бара да видам дали го има ова во темата. Имав еден пријатели, и ме изнервира нешто и го блокирав, и од кога го блокирав, тој си продолжи да ми пишува, значи исто како да не сум го блокирал. Знае ли некој каде може да најдам нешто вакво ? Сакам да ги гледам лугето кои ме блокирале, а воедно и да им пишувам нив како да не ме блокирале
Колку пати е повторено тава: Такво нешто не постоо!!
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Не ми се бара да видам дали го има ова во темата. Имав еден пријатели, и ме изнервира нешто и го блокирав, и од кога го блокирав, тој си продолжи да ми пишува, значи исто како да не сум го блокирал. Знае ли некој каде може да најдам нешто вакво ? Сакам да ги гледам лугето кои ме блокирале, а воедно и да им пишувам нив како да не ме блокирале
100 пати се разговарало за вакво нешто

НЕШТО за да видеш кој те блокирал НЕМА... оние страниците што се, сите се фејк колку да ти го украдат пасвордот, а ТАКВО нешто да им пишуваш а да бидеш блокиран исто така НЕМА, тоа шо ти пишувал другарот е најверјатно поради тоа што останал во месенџерот, но не како контакт ( незнам колку ќе ме разбереш, меѓутоа види дека кога тој ти пишува под неговиот ник се појавува порака дека контактот не е во твојата листа... ). Ако сакаш да не ти пишува другарот, дај му еден ДЕЛЕЈТ и завршена работа
 
G

GoddessOfRock

Гостин
јас користам од тие најстарите мсн мессенгери ( шо ги дават од ком-то) ... имам проблем кога и да сакам да инсталирам по нов модел ( 8,5) стално нешто не чини
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom