MSN Messenger и се околу него

Статус
Затворена за нови мислења.

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
Инаку (користам 9,0) и од сабајле кога се конектирав долу под рекламата за мсн имам додаток search и истото го има под полето за пишување кога разговараш со контактите ако пребараш нешто резултатите ти ги дава во прозоорецот во кој разговараш :) го забележа некој?
Леле и јас го видов тоа:)
Дај кажете како да се отстрани?
Инсталирајте си Дискавери, на него во сетапот има опција Remove the web search bar from the conversation window и remove the web search bar from the menu.
Не е само кај 9ката, јас имам 8.5 и кај мене го имаше гомцево, ама го тргнав. Изгледа кај сите верзии на мсн го има, некоја нова функција(?).
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Инсталирајте си Дискавери, на него во сетапот има опција Remove the web search bar from the conversation window и remove the web search bar from the menu.
Не е само кај 9ката, јас имам 8.5 и кај мене го имаше гомцево, ама го тргнав. Изгледа кај сите верзии на мсн го има, некоја нова функција(?).
Еднаш порано инсталирав Дискавери, ама се зафркна се.Името почна да се менува.Пример од Exotic, почна Etoxic, Ecitox и т.н.
И го избришав Дискавери тогаш и се' се врати во нормала.Изгледа судени ми е овие тракатанци да ми се мавтаат на МСН:)
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
a oti jas ne mozam da go instaliram windows live messenger 8.5????
Затоа што месечината е далеку.

Инаку (користам 9,0) и од сабајле кога се конектирав долу под рекламата за мсн имам додаток search и истото го има под полето за пишување кога разговараш со контактите ако пребараш нешто резултатите ти ги дава во прозоорецот во кој разговараш :) го забележа некој?
Леле и јас го видов тоа:)
Дај кажете како да се отстрани?
Абе овие функции ги има од 8.0 па наваму :)

А од 9.0 нови функции се:
- Можеш од повеќе места истовремено да си уклучен со твојот јузер, и кога ќе праиш муабет, на сите места стига.
- Можеш да ги менуваш звуците на се (sign in, sign out, nudge, personal sign in sound....)

Толку ќе да е ново, другото се го имаше и на постарите верзии
 

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
Абе шо е битно какво е МСН-то ? Јас користам 8.1 па мука нема.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Хуху, ако е тоа све што можеш ондак изволте :) После тоа јас сум на ред да видиме што можам :) Може така ? :)
Кажи што можеш? Ме интересира што е можно да се направи...
 

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
Кажи што можеш? Ме интересира што е можно да се направи...
Забрането е јавно да се пишува на форумов за работи кои би можеле да наштетат и кои НЕ СЕ КОРИСНИ.

А мене ме интересира што уствари сте се фатиле за тоа MSN замрзнувач, MSN Password Recovery, MSN Hack Tools или некои такви срања ? (прашањето важи само за тие кои користат некоја од горенаведените MSN алатки).
 

BUCH

---
Член од
4 мај 2008
Мислења
616
Поени од реакции
20
Забрането е јавно да се пишува на форумов за работи кои би можеле да наштетат и кои НЕ СЕ КОРИСНИ.

А мене ме интересира што уствари сте се фатиле за тоа MSN замрзнувач, MSN Password Recovery, MSN Hack Tools или некои такви срања ? (прашањето важи само за тие кои користат некоја од горенаведените MSN алатки).

па ако имас некои бојле програми прати ми ги
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Кажи што можеш? Ме интересира што е можно да се направи...
Порано се занимавав со вакви работи и може да се направи многу :)
Почнувајќи од MSN Booter - Ја спамува личноста со голема (во Килобајти) гиф анимација (Емотикон) додека не му се укочи МСНто ако не и целиот компјутер
MSN Freeze - Го замрзнува МСНто и не дава на личноста да се уклучи , моментално работи само една верзија иако се излезени над 30 ...
MSN Hack(web)- Дава лажни веб страни за логирање на MSN и пасвордот го враќа кај корисникот на алатката
MSN Fake - Лажиран MSN кој ги сочувува податоците во компјутерот и подоцна може да ги види само тој кој е регистриран.
MSN Meltdown - Професионална алатка која служи за дознавање на пасвордот , изменување на податоци и крадење на контакт листи на жртвата .

И многу други , ме мрзи да ги наведувам .

Страшно е колку може да те заебат со MSN , ама среќа на Македонциве не им се даваат пари(а богами и ретко кој верува на PayPal) за да можат да ги користат алаткиве погоре.

Ама некој се снашол и без да плаќа :pipi:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom