Елена Ристевска

Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Страшен ти е ком,ентаров, посебно последната реченица, нека ти служи на чест
меѓутоа би се согласил дека на сите реба да им дадеме шанса, Елена доста се труди и покрај тоа што беше доста форсирана, сепак за мене вреди
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Страшен ти е ком,ентаров, посебно последната реченица, нека ти служи на чест
меѓутоа би се согласил дека на сите реба да им дадеме шанса, Елена доста се труди и покрај тоа што беше доста форсирана, сепак за мене вреди
Добро не сакм јас сега овде да се караме, темава е отворена за секој да го дае своето мислејне:smir:
п.с. и јас мислев дека вреди ама...
 

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
Е да, гласот и сецна на пискавите делови и тоа го кажав погоре.
Инаку, мене ми се допадна како отпеа, навистина се познаваше дека е вежбано.

Пред конецрот имаше мал милион проби, генерални, вакви такви.. типката за 2 дена, 20 пати мислам дека го отпеа концертот.. како уопште и можела да пее на самата вечер, ни мене не ми е јасно..
 

jasisamojas

Не ми треба титула
Член од
26 ноември 2008
Мислења
762
Поени од реакции
423
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]МУЗИЧКО ЗАТОПЛУВАЊЕ МЕЃУ МАКЕДОНИЈА И ГРЦИЈА[/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Дует на Елена и Сакис [/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif] Елена Ристеска ќе снима дует со грчката поп- sвезда Сакис Рувас, кој ќе биде годинешниот Евровизиски претставник за Грција во Москва. Ексклузивно дознаваме дека тимот на Елена и тимот на Сакис веќе се договараат за соработка која ќе се оствари ако се најде добра и квалитетна песна.
Елена и Сакис се дружеа минатиот викенд во Сараево, како специјални гости на преставувањето на Босанската песна на "Евросонг", "Бистра вода", која ќе ја испее групата "Регина". Двете поп-sвезди се познаваат уште од 2006 година, кога Елена во Атина ја претставуваше Македонија на "Евровизија" .
Босанските домаќини и македонските и грчките гости ги сместија во ист хотел, престижниот "Радон Плаза". Менаџерот Иво Јанковски ни рече дека со грчките колеги имале неочекивана, но топла и пријателска средба. Тој со менаџерот на Сакис и екипата на националната Грчка телевизија ЕРТ нафрлиле неколку идеи за соработка на двете sвезди.
- Многу ми е драго што повторно се сретнавме со Сакис по 3 години. Тој е една исклучително позитивна и пријатна личност. Се сеќавам дека по мојот настап на "Евросонг 2006" во "грин румот" кога тој беше водител ми пријде и ми рече: "Well done job" (Добро завршена работа), и се насмевна. Сега ги вративме спомените од Атина и ги споделивме досегашните искуства. Стана збор и за дует доколку ја имаме вистинската песна. Она што ме трогна е кога праша за нашиот ангел нејзнаејќи дека е веќе на небото. Кога му кажав, не можеше да поверува", ни раскажа Елена за средбата со Сакис.
Како гости во шоуто на Босанската национална телевизија, настапија и претставниците на Велика Британија, Словенија, Турција, Црна Гора, како и нашите "Некст тајм". Елена во дует со "Регина" го испеја хитот "Љубав није за нас".
[/FONT]
 
Член од
16 декември 2008
Мислења
23
Поени од реакции
2
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]МУЗИЧКО ЗАТОПЛУВАЊЕ МЕЃУ МАКЕДОНИЈА И ГРЦИЈА[/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Дует на Елена и Сакис [/FONT]

[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif] Елена Ристеска ќе снима дует со грчката поп- sвезда Сакис Рувас, кој ќе биде годинешниот Евровизиски претставник за Грција во Москва. Ексклузивно дознаваме дека тимот на Елена и тимот на Сакис веќе се договараат за соработка која ќе се оствари ако се најде добра и квалитетна песна.
Елена и Сакис се дружеа минатиот викенд во Сараево, како специјални гости на преставувањето на Босанската песна на "Евросонг", "Бистра вода", која ќе ја испее групата "Регина". Двете поп-sвезди се познаваат уште од 2006 година, кога Елена во Атина ја претставуваше Македонија на "Евровизија" .
Босанските домаќини и македонските и грчките гости ги сместија во ист хотел, престижниот "Радон Плаза". Менаџерот Иво Јанковски ни рече дека со грчките колеги имале неочекивана, но топла и пријателска средба. Тој со менаџерот на Сакис и екипата на националната Грчка телевизија ЕРТ нафрлиле неколку идеи за соработка на двете sвезди.
- Многу ми е драго што повторно се сретнавме со Сакис по 3 години. Тој е една исклучително позитивна и пријатна личност. Се сеќавам дека по мојот настап на "Евросонг 2006" во "грин румот" кога тој беше водител ми пријде и ми рече: "Well done job" (Добро завршена работа), и се насмевна. Сега ги вративме спомените од Атина и ги споделивме досегашните искуства. Стана збор и за дует доколку ја имаме вистинската песна. Она што ме трогна е кога праша за нашиот ангел нејзнаејќи дека е веќе на небото. Кога му кажав, не можеше да поверува", ни раскажа Елена за средбата со Сакис.
Како гости во шоуто на Босанската национална телевизија, настапија и претставниците на Велика Британија, Словенија, Турција, Црна Гора, како и нашите "Некст тајм". Елена во дует со "Регина" го испеја хитот "Љубав није за нас".
[/FONT]
Ха ха ха дует како да не исто таков дует најавуваше Ана Николиќ али тешко дека и со неа ќе се случи,а што се однесува до Атина сеуште ми е во сеќавање намрштената и скиселена фаца на Сакис Педеракис кога требаше да го прочита името на МКД за влез во финале.
Инаку сето ова ми е многу смешно и повеќе ми делува како информација на М2 во очај што не можат друго да понудат па ајде ова а и нели тие требаше да промовираат албум на енглески што би рекла Љиља па нели потпишаа лажен договор во Амстердам пред 2години или и тоа беше само пуста желба.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Значи ова е во план - како што јавуваат од М2, не е договорена соработка. Значи ако се најде песна и се останато...И посакувам среќа на Елена во кариерата, она е ОК, али М2 некако многу изнесуваат лажни информации, како што е албумот во Амстердам, кариера во Холамдија и слично
 
Член од
3 јули 2008
Мислења
245
Поени од реакции
9
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]МУЗИЧКО ЗАТОПЛУВАЊЕ МЕЃУ МАКЕДОНИЈА И ГРЦИЈА[/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Дует на Елена и Сакис [/FONT]

[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif] Елена Ристеска ќе снима дует со грчката поп- sвезда Сакис Рувас, кој ќе биде годинешниот Евровизиски претставник за Грција во Москва. Ексклузивно дознаваме дека тимот на Елена и тимот на Сакис веќе се договараат за соработка која ќе се оствари ако се најде добра и квалитетна песна.
Елена и Сакис се дружеа минатиот викенд во Сараево, како специјални гости на преставувањето на Босанската песна на "Евросонг", "Бистра вода", која ќе ја испее групата "Регина". Двете поп-sвезди се познаваат уште од 2006 година, кога Елена во Атина ја претставуваше Македонија на "Евровизија" .
Босанските домаќини и македонските и грчките гости ги сместија во ист хотел, престижниот "Радон Плаза". Менаџерот Иво Јанковски ни рече дека со грчките колеги имале неочекивана, но топла и пријателска средба. Тој со менаџерот на Сакис и екипата на националната Грчка телевизија ЕРТ нафрлиле неколку идеи за соработка на двете sвезди.
- Многу ми е драго што повторно се сретнавме со Сакис по 3 години. Тој е една исклучително позитивна и пријатна личност. Се сеќавам дека по мојот настап на "Евросонг 2006" во "грин румот" кога тој беше водител ми пријде и ми рече: "Well done job" (Добро завршена работа), и се насмевна. Сега ги вративме спомените од Атина и ги споделивме досегашните искуства. Стана збор и за дует доколку ја имаме вистинската песна. Она што ме трогна е кога праша за нашиот ангел нејзнаејќи дека е веќе на небото. Кога му кажав, не можеше да поверува", ни раскажа Елена за средбата со Сакис.
Како гости во шоуто на Босанската национална телевизија, настапија и претставниците на Велика Британија, Словенија, Турција, Црна Гора, како и нашите "Некст тајм". Елена во дует со "Регина" го испеја хитот "Љубав није за нас".
[/FONT]
Мене лично многу ми се допаѓа оваа новост! Се надевам дека ова ќе се изреализира!
Но нешто ми беше чудно... како Сакис незнае за смрта на Тоше?:toe:
 

Drama Queen

Sky Catcher
Член од
2 септември 2007
Мислења
1.739
Поени од реакции
65
Со оглед на тоа дека стварно немаме со што да се пофалиме,нешто баш онака квалитетно и убаво со исклучок на Елена и уште некој ,најомилена пеачка ми е Елена!Ја почитувам пред се зошто си има стил,не крева прашина сама позади себе и супер пее.Омилена песна 'Некаде далеку' :pipi:
 
Член од
16 декември 2008
Мислења
23
Поени од реакции
2
Со оглед на тоа дека стварно немаме со што да се пофалиме,нешто баш онака квалитетно и убаво со исклучок на Елена и уште некој ,најомилена пеачка ми е Елена!Ја почитувам пред се зошто си има стил,не крева прашина сама позади себе и супер пее.Омилена песна 'Некаде далеку' :pipi:
Баш поради фактот што не крева прашина за себе и околу себе спектакуларно објавува работи за кои знае дека нема никогаш да се реализираат со тоа само се деградира самата себе има таа своја публика која не заслужува да биде лажана.А и не знам шо толку се занесуваат со тој Сакис ко незнам кој да е.
 

rossoner stefan

Модератор
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.770
Поени од реакции
192
Ха ха ха дует како да не исто таков дует најавуваше Ана Николиќ али тешко дека и со неа ќе се случи,а што се однесува до Атина сеуште ми е во сеќавање намрштената и скиселена фаца на Сакис Педеракис кога требаше да го прочита името на МКД за влез во финале.
Инаку сето ова ми е многу смешно и повеќе ми делува како информација на М2 во очај што не можат друго да понудат па ајде ова а и нели тие требаше да промовираат албум на енглески што би рекла Љиља па нели потпишаа лажен договор во Амстердам пред 2години или и тоа беше само пуста желба.
Е аман бе небеше кисела фаца?!

Нас не читаат во период од 0.53 до 1.01:pipi:
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Informacijata e od mediumive vo zemjava...potocno vesnikot VEST.
Tamu veli deka Elena ke snimi spot so Sakis i tie veke se dogovarat za sorabotkata!

Mislite deka e ispravna odluka na Elena...???
 

^^Smiley^^

Broo Tal Smy Lee
Член од
25 јануари 2007
Мислења
1.045
Поени од реакции
25
Како ние се сакаме!!! Нешто не видено! Не ми е јасно само дали ова е некаква иронија или што?
 
S

stefi

Гостин
Pa zasho da ne, i dvajcata se kvalitetni peachi ako napraat ubav duet zasho da ne.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom