Нервоза - колку се нервирате и зошто?

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
Многу ретко, не се ни сеќавам кога последен пат сум била нервозна за нешто. А кога се нервирам тоа кратко ми трае, откако ќе размислам и ќе сфатам да не си ги трошам залудно живците
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
За се и сешто. Значи јас сум ептен краток фитиљ и доволно е мало жарче и јас експлодирам. Значи за најмали ситници се нервирам, сега моментално се нервирам без шанси да престанам. Мене човек најлесно може да ме изнервира. Во друштво обожаваат да ме нервираат зашто сум била интересна и смешна и така.
Значи за се се нервирам. Факултет, љубов, дома, а бе све, ама баш све!
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Се нервирам многу често, ама кратко ми трае тоа. Иако некогаш мама и тато знаат да ме изнервираат па некогаш и со денови не им зборувам:tapp:. Ама како и да е малку ми треба за да пукнам и да се изнервирам па да кажам и работи кои не ги мислам или работи кои не се за кажување.
 

Automne

In search for immortality
Член од
14 февруари 2009
Мислења
29
Поени од реакции
3
Нервозата ми е middle name...Некогаш си се прашувам од толку стресен начин на живот дали ќе ја доживеам 50тата:kesa:
 

colibri

D-Caffe
Член од
22 мај 2007
Мислења
24
Поени од реакции
0
Jas se nerviram koga ke padnam sportska.Mnogu me nerviraat licemeri i ne ja pokazuvam mnogu nervozata a ne ja pokazuvajte i vie :toe:
 
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.356
Поени од реакции
184
ме нервираат глупаци, а знам дека не треба да се замарам со нив...и уште сум на тоа!
Кај еден член на потпис стоеше цитат од Иван исцелитлот кој гласеше вака:
“Нервоза е кога некој се нервира“:vozbud:
 

Mrs. Vedder

red cloud at sundown
Член од
12 февруари 2009
Мислења
984
Поени од реакции
66
Се нервирам ама за глупости повеќе.Домашните, школо, другари, компјутер...Си се полнам со нервоза ама ми минува брзо, иако понекогаш тоа краткотрајно дејство ми го уништува цел ден.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.734
Поени од реакции
12.165
Ме нервираат глупациве од здравствен фонд што лупаат глупи правила за прегледи и ме нервира Нова Македонија што ги објавува здраво за готово.
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Во последно време се нервирам за работи што иако не се поврзани со мене, сепак ми пречат на некој начин.
Премногу се нервирам, многу работи ми одат на нерви, ама нешто што највеќе ме нервира е што се она што го правам не го ценат.
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
за глупости... пошо изглеа ја сум глуп.. ама биче боље... после неколку убиства :)
 
N

nUt

Гостин
за глупости... пошо изглеа ја сум глуп.. ама биче боље... после неколку убиства :)
убиства? од каде ми е познато ова? чекај... elevator? ants? мхм :helou:

он топик...
се нервирам кога некој ме препрашува по милион пати едно исто и на крај пак не сфаќа....
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.262
Поени од реакции
6.902
Се нервирам ептен мн.ама ногу брзо ми поминува
 
Член од
10 април 2009
Мислења
337
Поени од реакции
16
Se nerviram mnogu 4esto i toa za razni gluposti, ednostavno sakam se da mi e pod konec na primer vo soba ako vidam nekoe liv4e na zemja neso podrasturenko i odma me faka nervoza......i nekoas znam da zdivam i krsam se pred i zad mene hh
na tatko mi sum metnata toa e.....
 

_iva*

Шмизла у хороскоп
Член од
6 декември 2008
Мислења
163
Поени од реакции
8
Па мојата нервоза е на периоди:vozbud:. Има периоди во кои ништо ама баш ништо не може да ме изнервира, и да ми го наруши мирот.
А има периоди во кои ме нервирува и најмала ситница, и тогаш сум..
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Не се нервирам полека ќе биде. Лошо е ако се изнервирам, затоа не се нервирам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom