Најголема беља што ја имате направено

iggo_s

.. sangre blanca en mis venas!
Член од
30 јуни 2009
Мислења
1.389
Поени од реакции
1.077
На час у средно му го демонстрирав на професорот експериментот со Кока Кола лајт и ментос бонбони. И не било каде, на катедрата пред компјутер. :)
 
Член од
6 септември 2008
Мислења
1.049
Поени од реакции
367
Украдовме автомобил со другарите и се забодевме во ограда на една куќа на стара бабичка, колата цела беше смачкана и оградата преполовена но никој не беше повреден арно ама утре дента ни дојде полиција на вратата и до ден денес се бркаме на судови. Лоша работа ми рече татко ми :nenene:
Btw: бабичката не тужи, каква иронија нели :tapp:
 
Член од
5 јули 2009
Мислења
1.123
Поени од реакции
205
ко мал ја имам гризнато докторката за рака зш сакаше да ми вади крв од прст и си добив гратис шамар од нејзе хахаххахахха
 

DonRistovski

Peace Disturber
Член од
1 септември 2009
Мислења
3.522
Поени од реакции
4.304
Кршење џамови, палење контењери, редење до 6 7 таксиња на една улица, влевање во зграда и прво се качуваме на најгорниот кат и како се симнуваме ѕвониме и тропаме на сите можни врати во зградата, мавање топки снег по полициски коли и после бркање низ целиот град, запаливме сува трава...и целиот рид беше во пламен и тогаш бегавме од шумска полиција, со спреј на еден човек му имам на вратата напишано FUCK YOU! Ја исклучив струјата во целиот хотел, провоциравме албанци во струга и тогаш ни се испофрчкаа со упаљач :pos: си ставив марама и наочари и на рецепцијата го ѕвонев тоа ѕвончето пола саат и така барав упаљач...и повеќе пати имам така направено на рецепцијата и на оваа и се здосади и ми го даде упаљачот :pos: Со кој си, таков си! :)

Едит: Има уште многу бељи кои во моментот не ми текнуваат...а има и некои кои не се за кажување...од други причини :)
 
Член од
15 март 2010
Мислења
10
Поени од реакции
1
Не е баш беља ама е глупост што не ми успеа :D
Баба ми спиеше а јас и брачед ми на комп.гледавме нешто...и ја гледам баба ми со подотворена уста спиет(хаха)и ја ни 2 ни 3 го гледам на брачед ми и му викам....абе сакаш да и ја истајме на баба вилицава...и таман шо се договоривме се разбуди баба :( и не ни успеа.
друго...хмм...имам избегано од дома дури живеев во Белград и со сиот ум чекав автобус да заминам во друг град...а знаете како е во Белград...ако заминеш негде сама и ако те начекаат цигании а и плус јас како шо бев мн мала(6/7 год.) амин наоѓање...имам правено и мн бељи ама во моментов не ми текнува повеќе!:)
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
Не е баш беља ама е глупост што не ми успеа :D
Баба ми спиеше а јас и брачед ми на комп.гледавме нешто...и ја гледам баба ми со подотворена уста спиет(хаха)и ја ни 2 ни 3 го гледам на брачед ми и му викам....абе сакаш да и ја истајме на баба вилицава...и таман шо се договоривме се разбуди баба :( и не ни успеа.
друго...хмм...имам избегано од дома дури живеев во Белград и со сиот ум чекав автобус да заминам во друг град...а знаете како е во Белград...ако заминеш негде сама и ако те начекаат цигании а и плус јас како шо бев мн мала(6/7 год.) амин наоѓање...имам правено и мн бељи ама во моментов не ми текнува повеќе!:)
ама златна, темава ти е најголемата беља што ја ИМАТЕ НАПРАВЕНО, а не што сте се обиделе да ја направите :smir:
 
Д

Дамјан_Amstaff

Гостин
Повеќе е глупост , фрлифме две петарди од оние 20цм со братучед ми во оџак на еден стар дедо , после не бркаше со револвер (на времето бил полицаец).
После пробавме да украдеме автобус ама ништо,
 
Член од
6 јуни 2010
Мислења
119
Поени од реакции
3
Заебававме едни луѓе дека сме крадци и им баравме пари, кај нив у двор.
Резлутат: бркање од полиција низ цела Кисела Вода
п.с не не фатија:baeh:
не е некоја беља али кога те бркаат 2 дефендера и 10 огромни алфи, па кога ќе ти текне како маваат опасно е.
Инаку другпат ќе пишам за некоја беља
da be da ti veruvam.... taka se begalo od alfi.
 

Annath

Полуактивен член.
Член од
11 јуни 2010
Мислења
338
Поени од реакции
42
Многу бељи имам правено а меѓу нив е и тоа што му ја скршив шофершајбната од колата на комшијата што премногу ме нервираше.
Со еден огромен камен. Бам.
Ама како помалечка, нормално. :pos2:
 
С

сашенко

Гостин
Ја имам турнато сестра ми од тераса.

Хех јас ја гаѓав со нож кога бев четврто одделение.Цел живот ке се сеќавам на тој ќутек што го добив од мајка ми и татко ми (yes both of them)...Бевме во село и она нешто ме поеба се сеќавам и сите ми се смееа и јас од срам избегав накај шупата да дедо ми.Земав нож за леб еден голем од кујната хаха и седнав пред шупата и почнав да си делкам едно дрвце....и она доаѓа од таму да ми се извини ја пратиле...ја ја глеам како доаѓа и едвај чекам да ми рече нешто и спремен да рипам да се тепам со неа хахаха (ептен бев накурчен хахаха).И доаѓа она почнува да ми прави муабет и ми се шмизла нешто ми јаде гомна ме напраи уште поголема будала од пред тоа и ја и и станувам и така со ножот у рака и се заканувам ке ја кољам ако не престане да ме нервира.Не ме свати изгледа сериозно и почна да ме заебава уште повеќе и си појде накај дома и се врти накај мене пак и ми јаде гомна ме ку_чи уштеповеќе.Што ми стана у тој момент поима неам ама почнав да вријам у себе..се свртев накај неа, го фаќам ножот од кај острицата (ранду се праев хах) и го фрлив накај неа со сета сила...Ја погодив во каишчето од сандалата близу петата и го скинав малце и крв и пуштив од ногата и у кога видов што направив едно бегање невидено сум удрил и цел ден дома ме немаше...Доаѓам околку 7 вечерта плачејки влегувам дома (се расплакав од страв пред врата) и едно влегуење налетувам на шамарот на мајка ми..незнев кај ми е гз кај ми е глава вечерта-невиден ќутек ама помина...никад нема да го заборавам ова....
 

L-A-V

who cares? =)
Член од
2 декември 2008
Мислења
477
Поени од реакции
57
ехеее им нема број на бељите мои. ама еве една што ми текна.
дечишта собрани игравме фудбал и како и секаде така и во наше маало имаше еден намќор, што не бркаше, ни ги крадеше и бушеше топките. и еден ден ја зеде мојата топка и не ми ја даваше. јас се изнервирав ужасно. му кажувам на тато он и ми вика што да ти правам. добро, ништо не ми прави. чекав да се стемни, појдов со уште 2-3 другари и пред врата кај тој намќорот се соблеков и се мочав на влезната врата :kesa: се тишина беше и темно беше да му е*ам мајката, јас си реков или не е тука или спие и тап одеднаш на врата:ija: леле како тогаш што сум се исплашил никогаш се немам исплашено. овие фатија да пискаат и побегнаа, а јас со џоле в раце си останав. и после казни, глупости, ти реков-ми рече и + кај бајачки ме носеа :nesum:

--- надополнето ---

и уште една ми текна:
бевме кај братучедите и таму игравме вистина или предизвик. и мене ми се падна да ме прашува едно дете и ок јас барам предизвик и он ми вика: земи мало камче и удри кај онаа куќа, во пенџерето кај дневната (ми покажува со прст, кај еден човек што живееше сам, беше ментален и секогаш покрај него имаше пушка). му викам бегај бе ти не ги нормален, ќе ме убие. и сите почнаа да се бунат, аха ние сите си ги извршувавме задачите сега оди и ти. е добро викам ајде ќе одам. земам камче ( не беше многу големо) и фрлам, не многу силно кај пенџерето од дневната, а тој тука седеше и си гледаше ТВ :tv: најпрвин се слушна кврц и ај ние си одиме готово извршена задачата и рауу одеднаш цело пенџере падна :nesvest: и овој од внатре се исплаши, кај ментален беше, ја зеде пушката и почна да пука. ајде ние бегај, сите комшии излегоа, девојчињата почнаа да плачат, а дури и мене ми дојдоа 2-3 солзи на очи, оти си реков готово ни дојде крајот. па ај полиција дојде, се како се случило- што се случило. и оттогаш не бев појден 10-11 месеци кај братучедиве.
 

Pl.

Pl.
Член од
16 јули 2009
Мислења
566
Поени од реакции
62
оооо,имам многу глупости како мала правено. еднаш бевме кај бабами на гости. и јас му ги зедов клучевите од колата на татко ми и правец: вкола!! i божем ќе возам кола:vozbud:. и така јас, вкола седам и рачната, мењачот.. и колата замина:) и така, колата се спушти надоле и удри во една шупа или така нешто и за малку ќе убиев една жена што си земала дрва за дома. тогаш и моите се сетиле дека ме немало дома, а од надвор се слушнало едно БУУУМ!! Oстанав жива и здрава , ништо никому не се случи освен на колата:)). Oваа случка ми се случи кога имав 6-7 год.
 

Annath

Полуактивен член.
Член од
11 јуни 2010
Мислења
338
Поени од реакции
42
Темава ми буди ненормални спомени, морам да признаам. А и се изнасмеав на сите ваши глупости, поготово на овие три последни поста.
Глупост бр. 1. Ја имам бркано сестра ми со нож за колење свињи, барем мислам дека е таков, ама е мноогу голем. :pos2: Кутрото дете, трауми си има од мене изгледа. Ама колку само да ја заплашам, не да ја утепам. А и ножот беше тап, многупати глумев дека ќе си ги сечам вените пред децата од улица.:pos:
Бр2. На гореспомнатиот комшија, спомнат во претходниот мој пост на истава тема, којшто многу не нервираше нас, децата од маало, му беше подотворен прозорецот во дневната соба. И ние, деца како деца, земавме камења и му го пукнавме телевизорот, а тој да ти бил уклучен па да се запалил, па некои. чудни звуци, миризби што испушти, ние да не нема, и 2 недели не му се појавивме на човеков. :pos2: Па за нова година му купивме телевизор.:pos:
Бр.3. Со мојата поголема братучетка и ги запаливме книгите на нејзината сестра која беше на факс. :pos2:
Бр4. Со другарка ми од улица запаливме парче сено на некоја нива, ама среќа имаше луѓе па го изгасија.
Гл.бр5. Имавме проект по македонски јазик. Ни даде професорката листови со податоци. Јас и истава другарка сакавме да го направиме тој старински ефект на листовите, па ги ставивме во рерна и ги ринглосавме. :pos2::pos:
Гл.бр.6,. Порано сестра ми имаше еден валкмен, така мислам дека се викаше, многу беше убав, а јас немав, па и го фрлив низ тараса. :pos2:Ако немам јас, ќе немаш ни ти.
Имам уште многу работи за пишување на оваа тема. Немирно дете сум била.:pos2::pos::pos::pos:
А, ќе заборавев, имам паднато од тераса со точак. А како не знам. :smeshko::pos:
 

Strenght

Never Give Up!!
Член од
24 април 2010
Мислења
2.516
Поени од реакции
1.824
На ова сум се смеел долго време..

Земавме од динамитките тие црните што пукаат јако,и му фрлифме на еден чоек што правеше зимница во олукот на ќумбето.. Кога пукна тоа,само слушнафме врескање и нешто се истури.. хахаха штрафта да не нема..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom