Избори 2008 - последен ден пред изборниот молк

Статус
Затворена за нови мислења.

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
MNogu sakam vakvi partiski vojnici kako Bitushanec. Kako gi butkaat neopredelenite nakaj SDSM pa toa e cudo.
Тешко буткањето куме.Вие сте околу 11,а ВМРО надмина 30 %.Никола 30 и кусур,а Рада едвај 5 % рејтинг.Седи кец...:pos:
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Битушанец не го провоцирај, не го пали да гласа за сдсм после ќе се кае.
 
N

n/a

Гостин
Druze, ne sum srboman jas pa Pink da gledam ili slusam.
Ti po Pink si?
Никогаш не сум бил и не планирам да станам партиски апаратчик со закржлавен мозок за да може песна да ме нервира само и само затоа што припаѓа на одреден народ.
Ама тоа е...до воспитување.
 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
a be dosta te aman vise kako lenta ste ke vidimekolku ke sobere glupa rad a na plostad i kraj na kraj kraeva 1 e za 4 dena pa posle neka ja misli koj ke bide opozicija a toa posle sinoka so sigurnost ke bide rada jadna rada
 

nako

No1
Член од
22 јануари 2006
Мислења
918
Поени од реакции
35
Od 1000 evra li se ?
Оние јас што ги имама видено ( црвени со бели точкици ) од Трст - Итаљанска роба беа и се шиткаа по 1000дм сигурно тогашно време, а бе немаше тогаш интернет веб ово оно, само чаршиски муабети и пиво пред коперација.
За што зборам сигурно постарата генерација знае за тангаите на шекеринска.
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
a be dosta te aman vise kako lenta ste ke vidimekolku ke sobere glupa rad a na plostad i kraj na kraj kraeva 1 e za 4 dena pa posle neka ja misli koj ke bide opozicija a toa posle sinoka so sigurnost ke bide rada jadna rada
Мислиш на митингот на ДПМНЕ и илјадниците младичи(-18) со горско во рака?
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Никогаш не сум бил и не планирам да станам партиски апаратчик со закржлавен мозок за да може песна да ме нервира само и само затоа што припаѓа на одреден народ.
Ама тоа е...до воспитување.
Ne me nervira mene pesna ili nekoj drug narod, no jas ne sum vospitan da promoviram kultura na drug narod, a kulturata na mojot narod da ja gazam i unistuvam.
Sorry, ne sme od isto kov. Jas sum patriotski nastroen i zatoa nema da glasam i za Rada.
A ti samo prodolzi si da si ja promoviras Srbija i taka po stabovite na SDSM eci samo srpski turbofolk i sliki od Beograd.
Majka mi vika deka so kuceto sto lae na tugjo buniste, a svoeto go bataluva, nesto ne e v red. Zatoa i politikata na SDS ja donese Makedonija vo kalta, zosto so dusata se vo Srbija, a so telata vo Makedonija.
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Ne me nervira mene pesna ili nekoj drug narod, no jas ne sum vospitan da promoviram kultura na drug narod, a kulturata na mojot narod da ja gazam i unistuvam.
Sorry, ne sme od isto kov. Jas sum patriotski nastroen i zatoa nema da glasam i za Rada.
A ti samo prodolzi si da si ja promoviras Srbija i taka po stabovite na SDSM eci samo srpski turbofolk i sliki od Beograd.
Majka mi vika deka so kuceto sto lae na tugjo buniste, a svoeto go bataluva, nesto ne e v red. Zatoa i politikata na SDS ja donese Makedonija vo kalta, zosto so dusata se vo Srbija, a so telata vo Makedonija.
Абе види.
Кој накај Србија.
Кој накај мајка Блгариа.
Тоа ти е демократија, да имаш избор.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Мислиш на митингот на ДПМНЕ и илјадниците младичи(-18) со горско во рака?
Ти беше на концертот на Чолич и Шугабејбс на плоштад? :)

Или сега ви одговара да оцрнувате еден максимално успешен собир на ВМРО вчера вечер, од снимките што ги видов на телевизија бев запрепастен колку народ се собрало за еден политички митинг.

80.000 “партиски војничиња“ .. :helou:
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Еве го Груевски, кај тампонот на Рада ,Роберта Поповска во X/0
 
А

Адриано

Гостин
Денеска имаше анкета од ИРИ мислам дека беше актуелниот премиер води со 33% наспрема бедните 5% на Рада!!
Предлагам да ставиме Анкета на темава која ке трае до сабота за да го видиме актуелното расположение на кајганџиите!!
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Абе види.
Кој накај Србија.
Кој накај мајка Блгариа.
Тоа ти е демократија, да имаш избор.
Sorry, ama jas sum Makedonec i nitu Srbija, nitu Bigarija gi smetam za majki, tuku za zlobni makjei.

A prikaznata za majka Srbija i vas e odamna poznata. Uste li placete po Srboslavija?
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Sorry, ama jas sum Makedonec i nitu Srbija, nitu Bigarija gi smetam za majki, tuku za zlobni makjei.

A prikaznata za majka Srbija i vas e odamna poznata. Uste li placete po Srboslavija?
Еднина брат, во еднина пиши.
Јас не ти реков на тебе дека Ти плачеш по некој....
Само ти посочив дека е демократија да се има право на избор.

На пример Љубчо (бивш)ваш, гледаш како си ја практикува тоа демократијата...Значи има право на избор.
Па доста, па...........ехееееј....има бајаги демократи
 
Член од
10 мај 2008
Мислења
364
Поени од реакции
13
и јас да сум ЉуБчо со покрадени којзнае колку пари.. ќе си извадам не Бугарско... Монголско државјанство и ќе бидам спремен доколку ВМРО-ДПМНЕ издаде потерница да му ја фатам штрафта. Е тоа едвај го чекам ! А ќе биде ! И единствено ЉуБчо со Бугарското државјанство така ќе се вади пред правдата!
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
и јас да сум ЉуБчо со покрадени којзнае колку пари.. ќе си извадам не Бугарско... Монголско државјанство и ќе бидам спремен доколку ВМРО-ДПМНЕ издаде потерница да му ја фатам штрафта. Е тоа едвај го чекам ! А ќе биде ! И единствено ЉуБчо со Бугарското државјанство така ќе се вади пред правдата!
Ете и Јас тоа едвај тоа го чекам.
Ама има еден заебан термин...
Доколку

Изгледа ќе се изначекаме Јас и Ти.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom